Svētdiena, 05. Februāris, 2023. Agate, Selga, Silga, Sinilga

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Valsts prezidents Bauskā:


Valsts prezidents Bauskā:2017.09.13 Komentāri (0) Valsts prezidents Bauskā:

12.septembrī vizītes laikā Valsts prezidents tikās ar Bauskas novada domes priekšsēdētāju Raiti Ābelnieku, Bauskas novada domes deputātiem un pašvaldības administrācijas pārstāvjiem. “Viens no aspektiem, lai novados piesaistītu investīcijas, ir pašvaldības spēja izveidot un attīstīt uzņēmējdarbībai nepieciešamo infrastruktūru. Tikai tad, ja būs ceļi un nepieciešamās komunikācijas, uzņēmējiem būs motivācija ieguldīt savus līdzekļus darba vietu radīšanā,” pēc tikšanās atzina Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents atzinīgi vērtēja Bauskas pašvaldības uzsākto darbu pie jauno uzņēmēju izaugsmes. Novada uzsāktais biznesa bibliotēkas projekts apliecina, ka pašvaldība ne tikai apzinās uzņēmējdarbības nozīmi, bet arī investē jaunās uzņēmēju paaudzes izglītošanā.

Tikšanās laikā ar Bauskas novada uzņēmējiem Valsts prezidents uzklausīja uzņēmēju viedokli par īstenotajām izmaiņām nodokļu politikā. Raimonds Vējonis un uzņēmēji bija vienisprātis, ka Latvijas ekonomikas attīstībai svarīgs ilgtermiņa redzējums un prognozējamība nodokļu politikas jomā. 

“Viesojoties Bauskā, pārliecinājos, ka augstas pievienotās vērtības produktus var radīt ne tikai lielajās pilsētās. Latvijas uzņēmēji mūsu valsts novados, pārdomāti investējot, rada gan plaša patēriņa, gan arī nišas produktus ar papildu pievienoto vērtību,” atzina Valsts prezidents.

Valsts prezidents un Iveta Vējones kundze iepazinās ar piena pārstrādes uzņēmumu SIA „Baltic Dairy Board”, kas ražo piena proteīna pulveri, un ir viens no lielākajiem un straujāk augošajiem Bauskas novada uzņēmumiem. 2015. gadā uzņēmums atvēra jaunu sūkalu/piena olbaltumvielu un augstas pievienotās vērtības produktu rūpnīcu Bauskā, kas ir viena no lielākajām sūkalu/piena olbaltumvielu ražotājām Ziemeļeiropā ar ~ 8 000 t proteīna pulvera gadā.

Pēcpusdienā prezidents ar kundzi iepazina atpūtas kompleksu “Miķelis”, kas pieder Latvijas lielākajam lauksaimniecības uzņēmumam SIA “Uzvara lauks”. Uzņēmums iegūto peļņu investē viesmīlības biznesa attīstībā, radot iespēju atpūtas kompleksā apskatīt zemnieku sētu, kur izvietota īpaša seno darbarīku kolekcija, kā arī atrodas visplašākā privātā retro auto kolekcija Baltijā.

Valsts prezidents apmeklēja arī Mūsas trasi, kas atsākusi darbu pēc vairāku gadu pārtraukuma. 2016. gadā, piesaistot zviedru uzņēmēju kapitālu, to izdevies atjaunot un šobrīd tiek veidota par autosporta piedzīvojumu parku profesionāļiem un entuziastiem, pieaugušajiem un bērniem. 

Tāpat Raimonds Vējonis un Iveta Vējones kundze iepazinās ar Bauskas novada kultūrvēsturisko mantojumu Bauskas pilī. Prezidents apciemoja pedagogus un skolēnus Uzvaras vidusskolā.

Ivetas Vējones kundze Sociālajā dienestā iepazinās ar deinstitucionalizācijas gaitu Bauskas novadā jeb pāreju no aprūpes pakalpojumiem institūcijās uz ģimeniskai videi pietuvinātiem pakalpojumiem, kā arī projektu “Protu un dari”. Tā mērķis ir attīstīt jauniešu prasmes, kuri pašlaik nestrādā un nemācās. Prezidenta kundze guva priekšstatu par Higiēnas centra sniegtajiem pakalpojumiem un tajā notiekošajām grupu nodarbībām personām ar funkcionāliem traucējumiem.

Iveta Vējones kundze apmeklēja pirmsskolas izglītības iestādi “Zīlīte”, Bauskas Bērnu un jauniešu centru un Īslīces SOS Bērnu ciematu. Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone ir SOS Bērnu ciematu asociācijas patronese kopš 2015. gada septembra.

Bauskas novada pašvaldība sirsnīgi pateicas iestādēm un uzņēmumiem par atvērtību un ieinteresētību, ciemos uzņemot Valsts prezidentu ar kundzi. Reprezentējot sevi, jūs reprezentējāt visu Bauskas novadu!

FOTOGALERIJA ŠEIT!

Informācija:
Latvijas Valsts prezidenta kanceleja un
Zane Gorškova
Bauskas novada pašvaldība
sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas