Ceturtdiena, 01. Decembris, 2022. Arnolds, Emanuels

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Valsts Prezidenta Raimonda Vējoņa dāvinātajā koncertā sveic novadnieces


Valsts Prezidenta Raimonda Vējoņa dāvinātajā koncertā sveic novadnieces2015.11.19 Valsts Prezidenta Raimonda Vējoņa dāvinātajā koncertā sveic novadnieces

Latvijas Republikas proklamēšanas 97. gadadienā Bauskas Kultūras centrs bija ļaužu pilns. Tērpti svētku drēbes ar sarkanbaltsarkanām lentītēm pie krūtīm tie dziedāja himnu, iedvesmojās no prezidenta R. Vējoņa un novada domes priekšsēdētājā Raita Ābelnieka uzrunām, baudīja Valsts kamerorķestra “Simfonietta Rīga” koncertu, apbrīnoja solistus un sveica izcilas novadnieces – Sandru Vitenu un Rudīti Kalniņu – par ieguldīto darbu novada labā.

Svētku koncerts sākās ar prezidenta R. Vējoņa svinīgās uzrunas tiešo translāciju. Viņš uzsvēra, ka katrs savā dzīvē varam sasniegt daudz, ja patiesi to vēlamies un darbojamies apņēmīgi. “Tam jākalpo par izaugsmes pamatu – katram vajadzētu sākt ar sevi un tuvējās apkārtnes sakopšanu, bet nevaram norobežoties un katrs domāt tikai par savu māju.  Kopīgi darbā varam gūt panākumus, kas vairo labklājību, dod vajadzīgo spēka apziņu un nacionālo pašlepnumu.

Izvirzot šādus mērķus, mēs nevaram atļauties ieslīgt maznozīmīgos strīdos un savstarpēju rēķinu kārtošanā vai vienaldzīgi stāvēt malā, kad varam palīdzēt Latvijai ar savām zināšanām, darbu un pieredzi,” uzrunā teic R. Vējonis. Viņš aicināja ar aplausiem sveikt cilvēkus, kas līdz šim Latviju ir bagātinājuši ar savu darbu. To vidū arī Bauskas novadniece Raimonda Ribikauska, kura svētkos saņēma Valsts apbalvojumu Atzinības krusta V šķiru.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R. Ābelnieks uzrunā teic, ka Latvija pašlaik ir kā miera osta satrakotā pasaulē. Pasaulē viss ir saistīts, tāpēc viņš aicināja klātesošos ar klusuma mirkli pieminēt Parīzes teroraktu upurus. “Šādas smagas situācijas, nestabilitāte mūs saliedē arvien vairāk, padara mūs stiprākus, patriotiskākus. Par to liecina arī tas, ka pēdējā gada laikā palielinās zemessargu un jaunsargu skaits. To varēja redzēt pirms nedēļas, Lāčplēša dienā, Bauskā pie Brīvības pieminekļa. Mēs Bauskas novads esam daļa no Latvijas, arī katra ģimene ir daļiņa no Latvijas, kur vislabāk var ieaudzināt patriotismu, cieņu pret valsti un saviem līdzcilvēkiem,” uzskata novada domes priekšsēdētājs, kurš uzrunu beidza ar vārdiem: “Saules mūžu Latvijai!”

Vakara turpinājumā pašvaldības apbalvojumu “Goda raksts” saņēma Bauskas sākumskolas skolotāja Sandra Vitena saistībā ar nozīmīgu dzīves jubileju un par profesionālu un kvalitatīvu pedagoģisko darbu. Pašvaldības apbalvojumu “Atzinības raksts” saņēma Bauskas muzeja ilggadējā darbiniece Rudīte Kalniņa par Zemgales reģiona un Bauskas novada kultūrvēsturiskā mantojuma un nacionālo vērtību saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Svinīgo pasākumu vadīja Bauskas pašvaldības deputāte Solvita Jirgensone un Latvijas Nacionālā teātra aktieris Jānis Āmanis. Koncertu atklāja Bauskas Mūzikas skolas 3. klases audzēkne, vijolniece Ance Ūdre kopā ar koncertmeistari Eviju Kārkliņu.  

Koncertā, kas bija prezidenta dāvana Zemgales reģionam, uzstājās Valsts kamerorķestris “Simfonietta Rīga” diriģenta Andra Veismaņa vadībā. Aptuveni stundu ilgajā svētku koncertprogrammā orķestris atskaņoja Kristofa Vilibalda Gluka uvertīru operai "Orfejs", Volfganga Amadeja Mocarta 3.vijoļkoncerta II daļu, Gundara Pones baletsvītas “Mana paradīze” fragmentu, Georga Pelēča darbu “Plaukstošais jasmīns”, kā arī Emīla Dārziņa "Melanholisko valsi". Koncerta solisti bija jaunais vijolnieks Daniils Bulajevs un sitaminstrumentālists Ivo Krūskops.

Pasākumu organizē Bauskas Kultūras centrs, sadarbībā ar Bauskas novada domi un valsts sabiedrību ar ierobežotu atbildību “Latvijas Koncerti”. Pasākumu atbalsta Rundāles novada dome.

FOTOGALERIJA ŠEIT

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste 

 


Citas ziņas