Otrdiena, 30. Novembris, 2021. Andrejs, Andrievs, Andris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Valsts ģimnāziju metodisko darbinieku seminārs Bauskas Valsts ģimnāzijā


Valsts ģimnāziju metodisko darbinieku seminārs Bauskas Valsts ģimnāzijā2015.12.14 Komentāri (0) Valsts ģimnāziju metodisko darbinieku seminārs Bauskas Valsts ģimnāzijā

Bauskas Valsts ģimnāzijai šis ir piektais mācību gads valsts ģimnāzijas statusā. Aktīvi iesaistoties valsts ģimnāziju sadarbības aktivitātēs, mūsu ģimnāzija katru gadu organizē divus pasākumus citu ģimnāziju skolēniem – konkursu “Mūsu Zemgale” un jaukto koru sadziedāšanās dienu.

Šī gada 4.decembrī Bauskas Valsts ģimnāzija pirmo reizi rīkoja semināru valsts ģimnāziju vadības pārstāvjiem – direktoru vietniekiem izglītības, audzināšanas un metodiskajā jomā. Seminārā piedalījās 19 valsts ģimnāziju pārstāvji no 27 ģimnāzijām. Seminārā piedalījās Bauskas sākumskolas vadība, Izglītības nodaļas speciālisti, RPIVA Bauskas filiāles vadītāja Līga Jankova.

Seminārs sākās Ar Bauskas Valsts ģimnāzijas kora priekšnesumu. Ar ziņojumu par valsts ģimnāziju lomu reģionu izglītības politikā uzstājās IZM Izglītības departamenta vadītājas vietniece Ineta Īvāne. Viņa rosināja ģimnāzijas meklēt ceļus nepārtrauktam attīstības procesam, tiekties uz izcilību izglītības kvalitātē, sadarboties plānošanas reģiona ietvaros un aktīvāk dalīties ar labās prakses piemēriem.

Uzņēmuma “Edurio” dibinātājs Ernests Jenavs demonstrēja, kā skolas, izmantojot uzņēmuma radīto rīku, var ikdienā saņemt atgriezenisko saiti par skolas izglītības kvalitāti. Šajā vietnē ar dažādu aptauju palīdzību var apkopot skolotāju, skolēnu un vecāku viedokli par skolas darba kvalitāti. Katrs skolotājs var iegūt informāciju par stundā sasniegtajiem mērķiem.

Aktīva pieredzes apmaiņa notika četrās darba grupās, kuras vadīja direktora vietnieces Maruta Lagzdiņa, Terēzija Pundure, Solvita Lauzēja, Malda Ignatjeva, skolotāji Bruni Bahs un Vija Cerusa. Semināra dalībnieki dalījās pieredzē, kā tiek organizēts atbalsts talantīgajiem skolēniem, kā ģimnāzijas organizē mācību ekskursijas. Daudz interesantu ideju bija par pedagogu inovatīvo darbību. Skolotāji stāstīja, kādas jaunas mācību metodes un formas izmanto ikdienas darbā. Apsprieda, kā notiek ģimnāziju sadarbība ar pašvaldību Izglītības pārvaldēm vai nodaļām. Bauskas novada pašvaldības Izglītības nodaļas speciāliste Līga Kļaviņa informēja semināra dalībniekus par Bauskas novada izglītības politiku, par atbalstu novada skolām.

Semināra dalībnieki atzina, ka šādos semināros rodas jaunas idejas, tiek iepazīta citu ģimnāziju pieredze, kas palīdz rast risinājumus mācību procesa organizācijā.

Malda Ignatjeva, direktora vietniece metodiskajā darbā


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas