Ceturtdiena, 02. Februāris, 2023. Sonora, Spīdola

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Valsts apbalvojumu saņem skolotāja Vija Cerusa un lauksaimnieks Jānis Dzelzkalējs


Valsts apbalvojumu saņem skolotāja Vija Cerusa un lauksaimnieks Jānis Dzelzkalējs2019.05.08 Komentāri (0) Valsts apbalvojumu saņem skolotāja Vija Cerusa un lauksaimnieks Jānis Dzelzkalējs

Divi ievērojami baušķenieki 3.maijā Valsts svētku pasākumā Rīgas pilī no Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa saņēma augstākos valsts apbalvojumus.

Svinīgajā pasākumā Atzinības krusta V šķiru saņēma un par ordeņa kavalieri tika iecelta izcilā latviešu valodas skolotāja un Latviešu valodas un literatūras metodiskās apvienības vadītāja, tautskolotāja Vija Cerusa. Skolotājas darba mūžs rit Bauskas pusē. Daudzi skolēni lielisko skolotāju sauc par savu mīļāko pedagogu. Viņas literatūras stundas un organizētos sabiedriskos pasākumus audzēkņi ar pateicību un emocijām atceras vairākās paaudzēs. Apbalvojuma pieteikumu Ordeņu kapitulam iesniegusi Bauskas novada pašvaldības iestāde „Bauskas Valsts ģimnāzija”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lauksaimnieks Jānis Dzelzkalējs 3.maijā saņēma  Atzinības krusta IV šķiru un tika iecelts par ordeņa virsnieku. Jāņa Dzelzkalēja profesionālā darbība cieši saistīta ar darbu lauksaimniecības jomā. J.Dzelzkalējs, strādājot lopbarības ražošanas jomā, veicinājis zinātnisko sasniegumu un jauninājumu ieviešanu ražošanā. Jau pagājušā gadsimta astoņdesmitos gados strādājis pie biogāzes ražošanas iespējām, pētījis šīs jomas attīstības iespējas. Zinātniskos nolūkos apmeklējis vairākas lielākās tā laika rūpnīcas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Visos šos gadus J.Dzelzkalējs ir bijis čakls savas zemes kopējs, kā viens no pirmajiem zemniekiem atbalstīja un iesaistījās Eiropas Savienības projektu īstenošanā, jaunas tehnikas un metožu izmēģināšanā savā saimniecībā. Allaž bijis vērsts uz sadarbību, pozitīvas un progresīvas domāšanas cilvēks.

 

Apbalvojuma pieteikumu Ordeņu kapitulam iesniegusi Bauskas novada administrācija. Baušķeniekus svinīgajā pasākumā sveica Bauskas novada domes deputāts Raitis Ābelnieks. 

 

Andra Matuļenko,
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas