Svētdiena, 05. Februāris, 2023. Agate, Selga, Silga, Sinilga

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Valmieras teātris ar izrādi “Bezkaunīgie veči” viesosies Bauskas Kultūras centrā


Valmieras teātris ar izrādi “Bezkaunīgie veči” viesosies Bauskas Kultūras centrā2016.10.11 Komentāri (0) Valmieras teātris ar izrādi “Bezkaunīgie veči” viesosies Bauskas Kultūras centrā

Valmieras teātris ar izrādi “Bezkaunīgie veči” 11.oktobrī plkst. 19.00 viesosies Bauskas Kultūras centrā.

Ievērojamā latviešu rakstnieka Anšlava Eglīša trimdā rakstītās lugas centrā ir pensionārs Jānis Bertolds, kuru ģimene uztver tikai kā naudas pelnītāju, bet sieva Zuzanna komandē katrā sīkumā, tāpēc viņš mīļā miera labad pārvācies dzīvot… garāžā. Sastapšanās ar jaunības draugu, izsmalcināto vecpuisi un dzīves baudītāju Longinu Laukmani un bijušo skolas biedru Askoldu Olti maina visu trīs pensionāru dzīvi, tāpat kā attieksmi pret jauno paaudzi, ko pārstāv Longina brāļadēls Indulis.

Lugas autors Anšlavs Eglītis (1906 – 1993) pieder pie tās latviešu mākslas darbinieku daļas, kas spēku pilnbriedā II Pasaules kara beigās bija spiesti doties trimdā, kur arī pavadīja atlikušo mūža daļu. „Bezkaunīgie veči” ir viena no A. Eglīša pazīstamākajām lugām, tā tapusi 1968. gadā un veltīta trimdas latviešu dzīvei un problēmām: vecākās paaudzes ilgām pēc dzimtenes, smagajam ikdienas darbam bez prieka, vientulībai mūža nogalē un konfliktam ar jauno, jau ārpus Latvijas dzimušo paaudzi. Tomēr šos nopietnos jautājumus dramaturgs risinājis asprātīgi un ironiski, atklājot dramatisko notikumu komisko pusi.

Kā uzsver viens no izrādes režisoriem Reinis Suhanovs, strādājot ar lugu, viņi to gan īsinājuši, gan pārveidojuši, lai piemērotu mūsdienu prasībām: „Šis nav gadījums, kad mēs, kā saka, iestudējam autoru – Anšlavu Eglīti. Ar lielu pateicību mēs paņēmām autora brīnišķīgo valodu, lai ar tās palīdzību radītu uz skatuves konkrētu cilvēku raksturus. Mēs centāmies neko nemainīt Eglīša valodā, padarīt to aktieriem dabisku, lai notikumi ievibrētos, lai tie skartu dvēseli. Ne prātu, bet dvēseli mēs gribam skart.”

Izrādi “Bezkaunīgie veči” iestudējuši režisori Reinis Suhanovs un Jānis Znotiņš, kas paši radījuši arī izrādes scenogrāfiju un muzikālo noformējumu, komandā klāt aicinot kostīmu mākslinieci Ievu Veitu un gaismu mākslinieku Jāni Sniķeri.

Lomās: Rihards Rudāks, Januss Johansons, Juris Laviņš, Oskars Morozovs, Skaidrīte Putniņa.

Pēc viesošanās Bauskā Valmieras teātris ar izrādi “Bezkaunīgie veči” turpinās viesizrādes Dobelē (12.oktobrī), Brocēnos (13.oktobrī), Kuldīgā (14.oktobrī), Rojā (15.oktobrī) un Talsos (16.oktobrī).

Informāciju sagatavoja:
Zane Ceriņa
Valmieras teātra Sabiedrisko attiecību un reklāmas vadītāja
Mob. 26003833,
E-pasts: zane.cerina@vdt.lv
www.vdt.lv

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas