Svētdiena, 16. Maijs, 2021. Edijs, Edvīns

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Vai Tev ir “zaļie pirkstiņi”?


Vai Tev ir “zaļie pirkstiņi”?2020.03.13 Komentāri (0) Vai Tev ir “zaļie pirkstiņi”?

Šis jautājums tiks atbildēts, kad sāks dīgt piekto klašu skolēnu iesētie augi.

Un cik ilgi jāgaida no sēklas līdz ziedam? 

Lai to saprastu, projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Bauskas pilsētas pamatskolas piektklasnieki devās uz Codes pagasta zemnieku saimniecības „Dārznieki 1” siltumnīcām – tepat Bauskas pievārtē. Tur šo siltumnīcu saimniece Daina Auzāne kopā ar siltumnīcas darbiniecēm laipni iepazīstināja ar šīs lauksamniecības nozares darba ikdienu.   

Ilona Timlere rādīja bērniem, kā veidot dažādiem dzīves gadījumiem paredzētus ziedu kārtojumus, viņai tas izdevās tik veikli, bet skolēniem nācās uzzināt, kašāda meistarība rodas tikai ilgas darba pieredzes rezultātā. 

Bērni vēroja, kā uz rožu mežeņa tiek uzpotēts rozes pumpurs. Siltumnīcas piepilda tūkstošos skaitāmi rožu stādi. Daudziem tas bija jaunatklājums, ka tieši tādā veidā tiek pie skaistajiem rožu ziediem, kas ir šī uzņēmuma “firmas zīme”. Skolēni ar interesi vēroja rožu stādus dažādās to attīstības stadijās. Daina Auzāne bija padomājusi arī par “praktiskajiem darbiem” – katrs skolēns izveidoja mini stādaudzētavu podiņā, ko pirms tam piepildīja ar kūdru. Ko sēt – rutkus, gurķus, redīsus, dažādas puķītes? Katrs izdarīja savu izvēli un mājup devās ar cerību, ka viņa sētais augs un zaļos vai nu mājās, vai skolā, klasē uz palodzes. Gaidīsim pavasari un raudzīsim, vai protam savus sējumus kopt un lolot!

Paldies Dainai Auzānei un Ilonai Timlerei par pacietību un skolēniem sniegtajām zināšanām!

Inga Briede
Bauskas pilsētas pamatskolas skolotāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas