Sestdiena, 10. Decembris, 2022. Guna, Judīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Uzvaras pamatskolā atklāta ceļojošā izstāde „Izgaismot Latviju”


Uzvaras pamatskolā atklāta ceļojošā izstāde „Izgaismot Latviju”2019.09.04 Komentāri (0) Uzvaras pamatskolā atklāta ceļojošā izstāde „Izgaismot Latviju”

Trešdien, 4. septembrī, Uzvaras pamatskolā ar īpašu filmas seansu un tās veidotāju dalību tika atklāta ceļojošā izstāde „Izgaismot Latviju”, kurā apskatāmas fotogrāfijas no fonda „1836” organizētajiem un Imanta Ziedoņa muzeja atbalstītajiem ekspedīciju gājieniem apkārt Latvijai vairāk nekā trīs gadu garumā.

Izstāde „Izgaismot Latviju” Uzvaras pamatskolā būs apskatāma no 4. līdz 16. septembrim darba dienās no plkst. 10.00 līdz 17.00.

Atklāšanas pasākumā skolas skolēnus, pedagogus un Bauskas novada domes pārstāvjus uzrunāja Imanta Ziedoņa muzeja Uzticības padomes pārstāve Žanete Grende un māksliniece Velga Vītola.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žanete Grende atklāja, ka trīs gadu laikā tika savākts milzīgs daudzums foto un video materiāla par Latviju un tās cilvēkiem. Viņa uzsvēra, ka tā ir milzīga kultūrvēsturiska vērtība, kas nedrīkstēja iet zudībā. Ž.Grende skolēniem stāstīja par pierobežu, kāda tā bija šo trīs gadu laikā un cilvēkiem, kādi sastapti ceļojuma laikā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ar Velgas Vītolas palīdzību tapušās tematiskās izstādes „Izgaismot Latviju” ietvaros ikvienam tās apmeklētājam būs iespēja noskatīties arī režisora Jāņa Rēdliha un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas „RISEBA” studentu un mācībspēku kopīgi veidoto filmu – cilvēcīga sirsnīguma pilnu atskatu par ekspedīciju gājieniem apkārt Latvijai, kas, piedaloties tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, norisinājās 43 pašvaldību teritorijās Latvijas pierobežā un kulmināciju piedzīvoja Latvijas simtgades akcijas „Izgaismot Latviju” laikā pagājušā gada 21. jūnijā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pēc pieturvietas Bauskas novadā, izstāde „Izgaismo Latviju” kopā ar režisora Jāņa Rēdliha veidoto tāda paša nosaukuma filmu ceļos uz kādu citu pierobežas novadu, turpmāko gadu laikā apceļojot visu Latviju. Informāciju par turpmākiem filmas seansu laikiem, kā arī izstādes ceļojuma maršrutu apkārt Latvijai iespējams atrast Imanta Ziedoņa muzeja mājas lapā www. ziedonamuzejs.lv un muzeja Facebook lapā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Kultūras notikums „Izgaismot Latviju” ir daļa no muzeja projekta „Imanta Ziedoņa muzejs ir ceļš” paredzētajām aktivitātēm, kas realizēts ar AS „Attīstības finanšu institūcija Altum” un Eiropas Sociālā fonda projekta NR 9.1.1.3/15/I/001 „Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai” atbalstu. Granta līguma NR 234287/SU0000072.” Kultūras notikums „Izgaismot Latviju” īstenots ar AS „Attīstības finanšu institūcija Altum”, Eiropas Sociālā fonda un BlueOrange bankas atbalstu.

 

Izstādes atklāšana fotomirkļos: ŠEIT

 

Artūrs Dulbe,
Sabiedrisko attiecību speciālists


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas