Sestdiena, 10. Decembris, 2022. Guna, Judīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Uzsākts “Horizon 2020” programmas projekts „Accelerate SUNShINE”


Uzsākts “Horizon 2020” programmas projekts „Accelerate SUNShINE”2017.05.08 Komentāri (0) Uzsākts “Horizon 2020” programmas projekts „Accelerate SUNShINE”

2017. gada aprīlī uzsākta projekta „Accelerate SUNShINE” realizācija. Tas ir viens no trīs apstiprinātajiem projektiem Apvārsnis 2020 (Horizon 2020) pētniecības un inovācijas pamatprogrammā “EE-22-2016-2017 Projektu attīstības atbalsts”. Astoņi partneri projekta ietvaros izstrādās tehnisko un iepirkumu dokumentāciju, lai atvieglotu pašvaldībām publisko un daudzdzīvokļu ēku atjaunošanas procesu, izmantojot energoefektivitātes pakalpojuma līgumu.

Projekts „Accelerate SUNShINE” ir projekta “SUNShINE” turpinājums jeb tālāka attīstība, lai Latvijas pašvaldībās atjaunotu gan publiskās, gan dzīvojamās ēkas, mobilizētu visas ieinteresētās puses, veiktu priekšizpēti, nodrošinātu finanšu vadības instrumentus un risinātu tiesiskos un reglamentējošos jautājumus, izmantojot ilgtermiņa energoefektivitātes līgumu un sasniedzot atjaunotajās ēkas 50 – 60% enerģijas ietaupījumu.

Projekta vadošais partneris ir Rīgas Tehniskā universitāte. Projekta partneri ir četras Latvijas pašvaldības – Ādaži, Bauska, Jūrmala un Tukums, kā arī SIA „Ekodoma” un nevalstiskās organizācijas “Ēku saglabāšanas un energotaupības birojs” un “Funding for future” (Nīderlande). Projekta realizācijas laiks ir 36 mēneši un atklāšanas (kick-off) tikšanās notika 26. aprīlī.

Projekta moto ir „Saglabā savu ēku, taupot enerģiju. Virzies uz priekšu ātrāk” (Save your building by saving energy. Begin to move more quickly). Ja SUNShINE projekta ietvaros ir jau izstrādāts standartizēts energoefektivitātes pakalpojuma līgums daudzdzīvokļu ēkām, tad Accelerate SUNShINE projekta ietvaros mērķis ir izstrādāt šādu līgumu arī publiskajām ēkām. Tas ļaus ietaupīt gan finašu līdzekļus, gan iztērēto laiku, kas tiek tērēts organizējot un saskaņojot ēku atjaunošanas procesu.  Lai pārbaudītu līguma darbību, pašvaldības apvienosies Publiskā iepirkuma veikšanai, aicinot energoservisa uzņēmumus (ESKO) atjaunot projekta ietvaros identificētās publiskās ēkas un infrastruktūru. Ņemot vērā, ka mājokļu sektors ir viens no lielākajiem enerģijas patērētājiem pašvaldībā, projekta mērķis ir arī motivēt un aicināt iedzīvotājus iesaistīties savu daudzdzīvokļu ēku visaptverošā atjaunošanā., kas ļaus ātrāk atjaunot dzīvojamo fondu.

Pieredze rāda, ka pašvaldībās bieži ir izstrādāti Ilgtspējīgas enerģētikas rīcības plāni, bet trūkst resursu, lai sagatavotos plānus ieviestu. “Accelerate SUNShINE” mērķis ir veicināt un atbalstīt publisko un daudzdzīvokļu ēku visaptverošu atjaunošanu, piesaistot investīcijas vairāk nekā 27 miljonu EUR apmērā, kas nodrošinās garantēto ietaupījumu vairāk nekā 27 GWh gadā. Galvenais mērķis ir pierādīt ēku visaptverošas atjaunošanas finansiālo dzīvotspēju, izmantojot piemērotu projekta organizēšanu, pašvaldību partnerību un finanšu instrumentus.

Šis projekts ir saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības Pētniecības un inovāciju programmas “Apvārsnis 2020” granta līguma nr.754080 ietvaros.

    Horizon 2020 Programme

Vairāk informācijas: par projektu „SUNShINE” http://www.sharex.lv/lv
par projektu „Accelerate SUNShINE” http://cordis.europa.eu/project/rcn/209848_en.html
Informāciju sagatavoja Mārtiņš Miezis. e-pasts: info@ekubirojs.lv


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas