Piektdiena, 03. Februāris, 2023. Aīda, Ida, Vida

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Uzņēmumu un iestāžu problēmu risināšanā tiks iesaistīti 40 tūkstoši studenti no Latvijas augstskolām


Uzņēmumu un iestāžu problēmu risināšanā tiks iesaistīti 40 tūkstoši studenti no Latvijas augstskolām2020.04.08 Komentāri (0) Uzņēmumu un iestāžu problēmu risināšanā tiks iesaistīti 40 tūkstoši studenti no Latvijas augstskolām

Šis ir brīdis, kad katrs domā- kā atbalstīt vienam otru, darīt kopā, lai mazinātu ārkārtas situācijas ietekmi uz mūsu dzīvi.

Uzņēmumi, valsts organizācijas, pašvaldības, slimnīcas, izglītības iestādes, nevalstiskās organizācijas un citas iestādes tiek aicinātas iesniegt savas problēmsituācijas, kas radušās (vai radīsies) globālās pandēmijas, ārkārtas stāvokļa un noteikto pārvietošanās, pulcēšanās un sociālās distancēšanās ierobežojumu rezultātā, ierakstot ŠEIT līdz 14. aprīlim.

Problēmu risināšanā tiks iesaistīti 40 tūkstoši studentu no RTU, LU, Latvijas Jūras akadēmijas, Ventspils augstskolas un Liepājas universitātes, kuras ir apvienojušas savus spēkus, lai sniegtu atbildes krīzes situācijā.

Pēc problēmsituāciju apkopošanas un uzsaukuma studentiem, tiks izveidotas komandas. Lai garantētu vislabākā rezultāta izstrādi, problēmstiuāciju iesniedzējus lūdzam izvirzīt arī mentoru, kas komandu konsultēs darba procesā. Izstrādes process notiks no 16. līdz 30.aprīlim, studentu komandām strādājot kopā ar mentoriem, ekspertiem un izaicinājumu devējiem.

Rezultāts būs reāli, praktiski ieviešami risinājumi uzņēmumos, organizācijās, valsts un pašvaldību institūcijās. Visur, kur ir problēma un tai nepieciešams atrast atbildi, saliekot kopā idejas, rīkus, prātus, pieredzi.

Tiešaistes vietnē www.crisislab.lv, kas šobrīd ir izstrādes stādijāvisas Latvijas augstskolu studenti varēs izstrādāt risinājumus industriju un valsts sektora iesniegtajiem izaicinājumiem.

Šajā krīzē viss notiek tik strauji, ka mums jāmeklē risinājumi ne tikai šī brīža problēmām, bet arī nākotnes izaicinājumiem, kurus vēl neapzināmies. Tāpēc projektā „Inovāciju granti studentiem" izveidota triecienprogramma “CrisisLab”, uzrunājot piecu augstskolu 40 000 studentus risinājumu atrašanai ļoti praktiskiem šī brīža jautājumiem. Ātri un tagad.

Mēs nevaram izslēgt vīrusu. Bet mēs varam ieslēgt savas idejas risinājumiem.
Papildu informācija: Lienei Briedei,  RTU Dizaina fabrika projektu vadītāja (T. 26784050)

 

Lai sniegtu atbalstu uzņēmējiem un organizācijām saistībā ar koronavīrusa Covid-19 izplatību, SIA „Latvijas standarts” (LVS) vietnē www.lvs.lv izveidojusi standartu lasītavu, kurā bez maksas lasīšanai pieejami Eiropas un starptautiskie individuālo aizsardzības līdzekļu un risku vadības jomas standarti un to grozījumi.

STANDARTI COVID-19 ierobežošanas un apkarošanas atbalstam pieejami lasīšanai bez maksas.

Lai saņemtu piekļuvi, uz e-pastu if@lvs.lv jāsūta „Pieteikums bezmaksas standartu lasītavai”, norādot personas vārdu, uzvārdu un e-pastu.
Vienas darba dienas laikā tiks apstiprināta piekļuve un nosūtīts paziņojums uz norādīto e-pastu par piekļuves kārtību.
Informācija par reģistrēšanos www.lvs.lv pieejama sadaļā Noderīgi.

Piekļuve standartiem iespējama, pateicoties Starptautiskās (ISO) un Eiropas standartizācijas organizāciju (CEN un CENELEC) vadības lēmumam atļaut uz nenoteiktu laiku bezmaksas piekļuvi minētajiem standartiem.

 

Līga Miķelsone
Uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas vadītāja
Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas