Trešdiena, 30. Novembris, 2022. Andrejs, Andrievs, Andris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Uzņēmējiem iespēja piedalīties bezmaksas mācībās Jelgavā par Vides politikas ieviešanu un ieguvumiem


Uzņēmējiem iespēja piedalīties bezmaksas mācībās Jelgavā par Vides politikas ieviešanu un ieguvumiem2016.02.24 Komentāri (0) Uzņēmējiem iespēja piedalīties bezmaksas mācībās Jelgavā par Vides politikas ieviešanu un ieguvumiem

Laikā, kad Latvijā tikai vēl lemj par sociāli atbildīgu uzņēmējdarbību, daudzviet pasaulē tā jau ir norma, kuru uzņēmumi īsteno, apzinoties savas darbības ietekmi uz vidi un vēloties dot sabiedrībai netiešu labumu par cik uzņēmējdarbība ir lielākais resursu patērētājs (elektroenerģija, ūdens, siltumenerģija).

Latvijā vides politikas stratēģijas ir ieviestas tikai lielajiem uzņēmumiem, bet tā ir procentuāli mazākā uzņēmējdarbības forma, jo Mazais un Vidējais uzņēmumu sektors (turpmāk MVU) nodarbina aptuveni 79% no visiem privātā sektorā strādājošajiem.

Efektīva resursu pārvaldība un ilgtspējīga plānošana nav papildu vai kārtējie pienākumi, ko nosaka Eiropas un vietējās likumdošanas prasības uzņēmumiem, – tā ir jāuzskata par iespēju sakārtot savu uzņēmumu, gūstot finansiālu labumu un nodrošinot uzņēmuma konkurētspēju.  

Šī aktualitātē pamudināja SIA “Demarsch” radīt ideju par e – apmācību “Vides politika uzņēmējdarbībā”. Lai šo ideju realizētu darbībā, SIA “Demarsch” uzaicināja SIA “Ekodoma” ekspertus, lai nodrošinātu labākos, kvalitatīvākos datus apmācību veidošanai, un ekspertus no Norvēģijas Osfoldas univeristātes, kas projektā nodrošina pieredzi un labās prakses nodošanu programmas izveidē.

Projekta ietvaros SIA “Demarsch” sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras RietumZemgales nodaļu  organizē bezmaksas mācības maziem un vidējiem uzņēmumu vadītājiem Jelgavā.

10.martā

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā, Svētes ielā 33

Plkst. 10.00 (ierašanās no plkst. 9.45)

Mācību rīkotāji ar šo pasākumu vēlas uzņēmumiem saprotami izskaidrot dažādus aspektus, kas saistīti ar vides politiku, ar ko būtu jāsāk, ja uzņēmuma vēlme ir ieviest vides politikas pamatprincipus ilgtermiņā. Kā arī dalīsies ar atziņām, kas gūtas projekta īstenošanas laikā, apmeklējot dažādus uzņēmumus.

Apmācību ieguvums:

1) zināšanas par ieguvumiem, ko dod vides pārvaldības īstenošana MVU uzņēmumā, kā ieviest un realizēt uzņēmuma ikdienā vides politiku;

2) padomi, uzņēmumiem kā padarīt efektīvākus uzņēmējdarbības procesus un ietaupīt resursus (arī finansiāli ieguvumi);

3)  apliecinājums par mācību apgūšanu.

Apmācību mērķauditorija: Uzņēmuma augstākā un vidējā līmeņa vadītāji vai tie, kas plāno un atbild par vides pārvaldību uzņēmumos.

Apmācības vadīs:

  • SIA “EKODOMA” vadošie un sertificētie energoauditori un projektu vadītāji. Speciālisti ar 10 gadu pieredzi energoapgādes un enerģijas monitoringa jomā, iekštelpu klimata jautājumos un atjaunojamo energoresursu izmantošanas jomā.
  • SIA “DEMARSCH” apmācību treneri ar 10 gadu pieredzi zināšanu un prasmju attīstību treniņos.

Interesentus līdz 2016. gada 7.martam lūdzam reģistrēties mājas lapā videspolitika.lv vai sūtot e-pastu – demarsch@demarsch.lv

*Projekts “Ilgtspējīgas vides politikas pārvaldības veicināšana MVU sektorā ” tiek īstenots, izmantojot 103 840.00 EUR Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta līdzfinansējumu, programmas “Nacionālā klimata politika” neliela apjoma grantu shēmas “Kapacitātes celšana pētījumiem un pasākumiem sabiedrības zināšanu uzlabošanai par klimata pārmaiņām un to radītājām sekām” ietvaros.
Projekta mērķis – izglītot MVU uzņēmējus par Vides politikas ieviešanu ilgtermiņa stratēģijā, izstrādājot video apmācību materiālu, kas būtu pieejams visiem interesentiem.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas