Pirmdiena, 15. Augusts, 2022. Dzelde, Zelda, Zenta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Uzņēmēji- mūsu novada balsts


Uzņēmēji- mūsu novada balsts2020.07.22 Komentāri (0) Uzņēmēji- mūsu novada balsts

Lai apzinātu Covid krīzes ietekmi uz uzņēmējdarbību ārkārtas situācijas laikā un pēc tās, kā arī runātu par attīstības iespējām un problēmām ar kādām uzņēmēji saskaras šobrīd, Bauskas novada vadība aicina vietējos komersantus uz viedokļu apmaiņu.

- Spēcīgi uzņēmēji ir mūsu novada spēks un balsts. Pateicoties lauksaimniekiem, ražotājiem, pakalpojumu sniedzējiem un tirgotājiem, tiek nodrošinātas darbavietas iedzīvotājiem, nomaksāti nodokļi, no kuriem daļa nonāk pašvaldības budžetā un tiek novirzīta izglītības, sociālās palīdzības, kultūras un sporta jautājumu risināšanai, vides un infrastruktūras sakārtošanai,  - uzsver Arnolds Jātnieks, Bauskas novada priekšsēdētājs.

Lai izceltu uzņēmējdarbības lomu novada dzīvē, pašvaldības vadītājs jūlija vidū uzsāka tikšanās ciklu ar Bauskas novada uzņēmējiem. Diskusiju mērķis ir saprast uzņēmēju pašreizējo noskaņojumu, izzināt vajadzības, gūt priekšstatu par aktuālo uzņēmējdarbības situāciju novadā kopumā, kā arī, sadarbībā ar komersantiem, meklēt risinājumus saņemto priekšlikumu īstenošanā.

Pirmās tikšanās laikā tika apciemoti divi uzņēmēji- veikalnieki, kas mājvietu raduši Bauskas vecpilsētā.

Sadzīves tehnikas veikals „Falkors” baušķeniekiem zināms jau sen

- SIA „Falkors” Bauskā darbojas kopš 1991.gada, bet Plūdoņa ielā 7 atrodamies jau 20 gadus, - stāsta veikala īpašnieks Modris Jaunzems.  Uzņēmuma vērtīgākais balsts visu šo gadu garumā ir kompetenti un atsaucīgi konsultanti, kas veikalā strādā ilgi, ir uzkrājuši pieredzi un iemantojuši pircēju uzticību.

Modris Jaunzems, uzņēmējs, veikala „Falkors” īpašnieks

Uz jautājumu par Covid krīzes ietekmi Modris atzīst, ka ārkārtas situācijas laikā veikals tirdzniecību nepārtrauca, bet turpināja darboties, ievērojot visus valstī noteiktos piesardzības pasākumus. Apgrozījuma kritums bija neliels, jo pircēji vairāk izmantoja iespēju pasūtīt preces uzņēmuma interneta veikalā „Elbox.lv” ar piegādi uz mājām.

Taujāts par biznesa attīstības iecerēm, uzņēmējs uzsver, ka paplašināšanos ierobežo ēkas platība- visas telpas tiek maksimāli izmantotas, lai nodrošinātu pēc iespējas lielāku preču sortimentu. Regulāri tiek domāts par produktu klāsta papildināšanu un sekots tirgus attīstībai. Protams, jāņem vērā fakts, ka pēdējo gadu laikā konkurence palielinās un, kā norāda Modris, notiek pircēju ieradumu maiņa, t.sk. pārorientēšanās uz iepirkšanos lielveikalos. Bauskas vecpilsētas veikaliņi izjūt pircēju trūkumu, arī „Falkors” nav izņēmums.

Veikala īpašnieku uztrauc arī Plūdoņa ielas stāvoklis veikala tuvumā. Te noteikti ir nepieciešama pārbūve, lietus ūdens un kanalizācijas sistēmas uzlabošana ir pašvaldības lēmums. Uz ko A.Jātnieks atbild, ka šis jautājums ir aktuāls un Plūdoņa ielas pārbūves projekts tiks izstrādāts.  

Diskusiju laikā uzņēmējs vērsa uzmanību pilsētas uzkopšanas jautājumam, pieminot drazas, ko uz ielas regulāri atstāj spēļu zāles apmeklētāji, un aicināja pašvaldību risināt arī šāda rakstura problēmas.

 

Privātuzņēmums „Liepiņa”- lietišķās mākslas izstrādājumu veikals - darbnīca

Savu sirds siltumu lietišķās mākslas uzņēmumam Velga Katkeviča velta jau 29 gadus. Sākumā rokdarbi un aušana bijis tikai hobijs, taču ar gadiem darbošanās amatniecības jomā pāraugusi nelielā biznesā. Kopš 1995.gada Rūpniecības ielā 13 atrodas kundzes lolotais lietišķās mākslas un amatniecības izstrādājumu veikaliņš, kas pircējiem piedāvā dažādus rokdarbus un tautiskus izstrādājumus. Uzņēmēja ar gandarījumu izrāda adījumus, izšuvumus, tamborējumus, pašas austās jostas un lakatus.

Velga Katkeviča ar pašausto vilnas lakatu

Sarunā Velga min, ka šī nozare pēdējo gadu laikā izjūt lejupslīdi, īpaši situācija pasliktinājusies šogad, kad tūrisma plūsma burtiski apstājusies un arī tagad vēl nav atgriezusies ierastajās sliedēs. Lai arī veikals Bauskas tūrisma kartē ir atzīmēts un informācija ir pieejama Bauskas tūrisma informācijas centrā, pircēju nav daudz.

- Brangākie klienti parasti ir vācieši un skandināvi, baltiešiem šie izstrādājumi nav sveši, tāpēc bieži vien iegriešanās veikaliņā ir tikai ekskursijas nolūkos, - stāsta Velga. Viņa piebilst, ka šogad izpalika arī „Skolēnu dziesmu un deju svētki”, kā rezultātā dejotājiem paredzētās zeķes un citi atribūti palikuši veikaliņa plauktos.

Vaicāta par noieta tirgus paplašināšanu, uzņēmēja atklāj, ka pārsvarā darbojas savās telpās, tirdziņos nepiedalās. Izņēmums ir ikgadējais Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja rīkotais gadatirgus, kas šogad bija plānots 1.-2.augustā, bet nu ir pārcelts uz nākamo gadu.

Neskatoties uz aktuālo situāciju, Velgas kundze nepadodas, lai gan balsī iezogas sāpe par iesāktās rūpalas ne tik spīdošo nākotni. Taujātā par lielākajiem izaicinājumiem, veikaliņa – darbnīcas īpašniece atzīst, ka ar šo biznesu, kas drīzāk ir sirds aicinājums, nevis ātras peļņas avots, jaunatne praktiski vairs neinteresējas un nenodarbojas. Viņa ir lepna par saviem pieaugušajiem bērniem, kas atraduši vietu dzīvē un veiksmīgi strādā katrs savā biznesā.

Pašvaldības vadītājs aicināja uzņēmējus aktīvāk iesaistīties svarīgo jautājumu aktualizēšanā un viedokļu apmaiņā. A.Jātnieks uzsvēra, ka sasāpējušās problēmas un neskaidrības var risināt ar Bauskas novada pašvaldības Uzņēmējdarbības konsultatīvās padomes starpniecību, kuras pamatuzdevums ir viedokļu apmaiņa, dialoga veicināšana starp uzņēmējiem un pašvaldību. Kopīgi domājot tiek rasti risinājumi un pieņemti lēmumi, kam seko konkrēta rīcība.

 

Nākamajā rakstā par tikšanos ar uzņēmējiem lasiet sarunu ar SIA „MGM” īpašniekiem, ZS „Dārznieki 1” saimnieci un individuālo komersantu Vismantu Šulcu.

 

Inga Pinne
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas