Svētdiena, 02. Oktobris, 2022. Ilma, Skaidris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Uzmanīgi ar uguni mežā!


Uzmanīgi ar uguni mežā!2018.07.27 Komentāri (0) Uzmanīgi ar uguni mežā!

Sakarā ar silto un sauso laiku, Valsts meža dienests atkārtoti informē, ka ar 27. aprīli ir noteikts meža ugunsnedrošā laikposma sākums visā valsts teritorijā.* Meža īpašniekiem un tiesiskajiem valdītājiem līdz ar ugunsnedrošā laikposma iestāšanos ir jānodrošina ugunsdrošības noteikumu prasību ievērošana mežā. Meža ugunsnedrošajā laikposmā, šogad tas ir no 27. aprīļa,  uzturoties mežā, visiem iedzīvotājiem ir jāievēro ugunsdrošības prasības. Lai mazinātu meža ugunsgrēku izcelšanās iespējas, ir noteikti daži aizliegumi un ierobežojumi, par kuru neievērošanu var piemērot administratīvo, civiltiesisko un arī kriminālatbildību.

 

 

 

 

 

Uzturoties mežos un purvos  aizliegts :

  • nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus;
  • kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotas vietas, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas;;
  • atstāt ugunskurus bez uzraudzības;
  • dedzināt atkritumus;
  • braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem;
  • veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku.

 

Bez saskaņošanas ar Valsts meža dienesta mežniecību, nedrīkst veikt jebkādu dedzināšanu, kas, radot dūmus, var maldināt uguns novērošanas darba veicējus.

 

Meža izstrādātājiem ir jāievēro prasība, ka meža ugunsnedrošajā laikposmā cirsmā dedzināt ciršanas atlikumus atļauts tikai ar Valsts meža dienesta mežziņa ikreizēju rakstisku atļauju. Savukārt meža īpašniekiem ir jāparūpējas, lai meža ceļi un stigas būtu atbrīvoti no sagāztajiem kokiem un krūmiem, lai, nepieciešamības gadījumā, meža ugunsdzēsības automašīnām būtu iespējams brīvi pārvietoties. Tāpat meža īpašniekiem ir jāzina, ka pēc meža ugunsgrēka likvidācijas viņa mežā, meža īpašnieka pienākums ir veikt meža ugunsgrēka vietas uzraudzību.

 

Zemgales Plānošanas reģions pievienojas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu aicinājumam iedzīvotājiem atturēties no ogošanas, sēņošanas un atpūtas mežos vai pie tiem. Ikkatrs iedzīvotājs aicināts ievērot ugunsdrošības noteikumu prasības, kas nosaka, ka aizliegts nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus un citus priekšmetus, aizliegts kurināt ugunskurus, kā arī atstāt tos bez uzraudzības, kā arī veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt gruzdēšanu vai ugunsgrēku. Tāpat jāatceras, ka mežā nevērīgi izmesti atkritumi var kļūt par cēloni uguns nelaimei - pat stikla lauska saules ietekmē var aizdedzināt sausumā izkaltušos augus.

 

Piesardzību aicināts ievērot ne vien mežos un purvos, bet arī pļavās, krūmājos un izcirtumos, kas šajā periodā pakļauti līdzīgam riskam un no kuriem uguns var izplesties tālāk nekontrolējamā virzienā un apmērā. Zemgales reģionā līdzās attīstītai zemkopības nozarei atrodami arī plaši meži un vieni no lielākajiem kūdras ieguves laukiem valstī, kuros, lai arī tiek ievērotas ugunsdrošības prasības, pastāv paaugstināts risks izcelties ugunsnelaimei.

 

Ar meža UGUNS-apsardzību bukletu iespējams iepazīties: ŠEIT

 

Valsts meža dienests aicina būt uzmanīgiem ar uguni mežā!

* MK 2016. gada 19. aprīļa noteikumi Nr. 238 “Ugunsdrošības noteikumi” 412. punkts


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas