Otrdiena, 21. Marts, 2023. Benedikts, Dzelme, Una, Unigunde, Benedikta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Uz restaurācijas darbu laiku Bauskas pils tornī noņemts Latvijas valsts karogs


Uz restaurācijas darbu laiku Bauskas pils tornī noņemts Latvijas valsts karogs2019.01.16 Komentāri (0) Uz restaurācijas darbu laiku Bauskas pils tornī noņemts Latvijas valsts karogs

Bauskas pils muzejs informē, ka, sakarā ar restaurācijas darbiem, Bauskas pilsdrupu centrālajā tornī noņemts Latvijas valsts karogs. Kopš 2018.gada augusta slēgts arī skatu laukums pilsdrupu centrālajā tornī un Livonijas ordeņpils drupu apskate. Mūsu valsts karogs Bauskas pils tornī tika pacelts 1988.gada 12.novembrī, kad Bauskas pilskalnā ar tautas mītiņu tika atklāta Latvijas Tautas frontes Bauskas rajona nodaļas dibināšanas konference. Mītiņa laikā kā tautas atmodas simbols tika pacelts sarkanbaltsarkanais karogs.

 

 

 

 

 

Šobrīd pilsdrupu centrālais tornis un pieguļošās sienas ir avārijas stāvoklī. Sienās vērojamas kavernas, plaisas un akmeņu izdrupumi. Vēsturiskās apdares paliekas - apmetumi ir uz izzušanas robežas. Sienas bojā lietus ūdeņi un sniegs, kas sakrājas neapjumtā torņa iekšpusē un caur aizbērtajiem pagrabiem filtrējas uz Mēmeles stāvkrastu, radot noslīdeņus. Esošā infrastruktūra - kāpnes, skatu laukums - ir nolietoti. Tornis nav izmantojams kultūrizglītojošu pasākumu norisei.

 

Restaurācijas darbi notiek ERAF projekta „Nozīmīga kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un attīstība kultūras tūrisma piedāvājuma pilnveidošanai Zemgales reģionā”  ietvaros.

 

Tornis tiks apjumts, tādejādi izslēdzot nokrišņu ūdeņu iekļūšanu torņa sienās un pagrabos. Izmantojot pils centrālajā tornī izveidotās ārējās galerijas, balkonus un torņa augšējās daļas šaujamlūkas, tiks organizēta Mūsas un Mēmeles sateces un Lielupes sākuma ainavas, kā arī pilsdrupu un tās iekļaujošo vaļņu un bastionu apskate. Izmantojot izveidotās galerijas torņa iekšpusē, varēs apskatīt torņa oriģinālās mūra konstrukcijas un interjera sienu apdares fragmentus. Apjumtā iekštelpa būs piemērota vieta teātru un koncertu norisēm. Tornī tiks izvietota pils būvvēstures digitāla ekspozīcija.

 

Darbiem Bauskas pilsdrupu centrālajā tornī jānoslēdzas 2021. gada rudenī, kad tas tiks atvērts apskatei.

 

Informāciju sagatavoja:
Elīna Jegorova
Bauskas pils muzeja
Sabiedrisko attiecību speciāliste-klientu apkalpošanas vadītāja
T. +371 63923793
bauskaspils@bauska.lv
www.bauskaspils.lv
Foto:
JR Video


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas