Pirmdiena, 30. Janvāris, 2023. Pārsla, Tīna, Valentīna

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Uz Latvijas – Lietuvas robežas tikās Latvijas Valsts prezidents Egils Levits un Lietuvas Valsts prezidents Gitans Nausēda


Uz Latvijas – Lietuvas robežas tikās Latvijas Valsts prezidents Egils Levits un Lietuvas Valsts prezidents Gitans Nausēda2019.08.26 Komentāri (0) Uz Latvijas – Lietuvas robežas tikās Latvijas Valsts prezidents Egils Levits un Lietuvas Valsts prezidents Gitans Nausēda

23.augusta pēcpusdienā uz Latvijas - Lietuvas robežas pulcējās vairāki simti Lietuvas un Latvijas patriotu, kuri bija ieradušies atzīmēt un simboliski godināt notikumu, kas pirms trīs desmitgadēm pierādīja Baltijas valstu brīvības vēlmi.

Savā runā Lietuvas Valsts prezidents Gitans Nausēda uzsvēra: „Ar savām rokām mēs apvienojām to, ko bija sadalījuši pasaules visspēcīgākie režīmi.  Personīgi un visas Lietuvas vārdā es gribu pateikties cilvēkiem, Baltijas ceļa aizsācējiem, kuri palīdzēja organizēt šo leģendāro, vēsturisko notikumu, nebaidījās riskēt ar savu dzīvību mērķim, kas ir lielāks par viņiem pašiem - mūsu brīvību”.

Klātesošos uzrunāja Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, sakot: „Man ir milzīgs prieks, ka tik nozīmīgā dienā mums ir iespēja tikties un atkal sniegt roku pāri robežai. Robežas mūs definē, robežas mūs atdala, bet robežas mūs arī vieno” un turpināja „ Baltijas ceļš, kas veicināja un bija sākumpunkts mūsu valstu neatkarības atjaunošanai, parādīja, ka mēs paši nosakām savas valsts robežas. Mēs neprasījām brīvību, mēs to paņēmām”.  

Vakara gaitā augstu gaisā tika pacelti Latvijas un Lietuvas karogi, iedegts piemiņas ugunskurs, skanēja dziesmas latviešu un lietuviešu valodā.  Biržu pilotu kluba un Ādažu Aerokluba piloti pārsteidza klātesošos, kaisot no lidaparātiem ziedus.

Skanot Borisa Rezņika un Valda Pavlovska dziesmai „Atmostas Baltija”, lietuvieši un latvieši atkal sadevās rokās, lai apliecinātu trīs Baltijas valstu brīvības un neatkarības nozīmīgumu gan toreiz, gan tagad.

Vairāk fotoattēli apskatāmi galerijā.

Inga Pinne
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto: Inga Pinne


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas