Pirmdiena, 03. Oktobris, 2022. Elza, Ilizana

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Uz Bauskas novada svētkiem atskatoties


Uz Bauskas novada svētkiem atskatoties2014.08.08 Komentāri (0) Uz Bauskas novada svētkiem atskatoties

Bauskas novada svētki aizskanējuši trīs dienu garumā. Baušķenieki un viesi varēja baudīt pasākumus un aktivitātes dažādām interesēm un vecuma grupām.
Kā Bauskas pilsētas 405.gadu jubilejas svinību centrālais pasākums bija iecerēta un par tādu arī kļuva pieminekļa atklāšana izcilajam latviešu dzejniekam, mūsu novadniekam Vilim Plūdonim.
Vairāki simti baušķenieku un viesu bija pulcējušies pilsētai svarīgajā brīdī, kad Saules dārzā V.Plūdoņa ielā, tika atklāts tēlnieka Ģirta Burvja veidotais Viļa Plūdoņa tēls ar nosaukumu „Uz saulaino tāli”. Mākslinieks atzina, ka darbs veidots oriģinālā tehnikā un ir domāts par to, lai tas ne tikai simbolizētu V.Plūdoni un viņa dzeju, bet arī iekļautos vecpilsētas ainavā. Pēc pieminekļa atklāšanas visas svētku dienas pie pieminekļa nāca cilvēki, noliekot ziedus vai vienkārši aplūkojot to.
Svētku atklāšanas pasākumā dienas pirmajā pusē Rātslaukumā tika sveikti novada jaunie pilsoņi, pasniedzot ziedus un sudraba karotīti ar gravējumu.
Krāšņs un spilgts novakarē visus priecēja stilizētais gājiens no Korfa dārza pa Plūdoņa ielu uz Rātslaukumu, kas bija vakara koncerta norises vieta. Plūdoņa noskaņās bija tērpušies novada iestāžu kolektīvi, amatierkopas, viesi un nevalstisko organizāciju dalībnieki. Ielas malā skatītāji ar ovācijām sveica gājiena dalībniekus. Īpaša komisija, kurā darbojās Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzeja direktore Baiba Šulce, Bauskas Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja Vija Cerusa un  „Bauskas Dzīves” žurnālists Vilnis Auzāns vērtēja gājiena dalībnieku izdomu un atraktivitāti.  Pirmā vieta tika piešķirta Bauskas sākumskolas kolektīvam, otrā vieta – Seržānu ģimenei, trešo vietu žūrija piešķīra Ceraukstes pagasta pārvaldes kolektīvam.
Svētku koncerta laikā pašvaldība pateicās novada iedzīvotājiem – konkursa par sakoptāko īpašumu „Bauskas novada rota” uzvarētājiem. Domes priekšēdētājs Raitis Ābelnieks pasniedza Bauskas novada pašvaldības apbalvojumus 13 Bauskas novadā labi zināmiem, darbīgiem novadniekiem par veikumu novada labā, kā arī sacīja paldies aktīvākajiem sportistiem. Svētku vakarā visus priecēja koša uguņošana.
Dienās, kad Bauskas pilsēta tērpās svētku rotā no 1.līdz 3.augustam pie mums ciemos bija ieradušies mūsu sadraudzības pašvaldību pārstāvji – no Hašuri (Gruzija), Ripinas (Polija), Hedemoras (Zviedrija), Radvilišķiem un Pakrojas (Lietuva). Viesiem bija sagatavota ne tikai plaša kultūras programma, bet arī paši ciemiņi mūs priecēja svētku koncertā, sniedzot brīnišķīgus priekšnesumus. Ar īpašām ovācijām tika uzņemti temperamentīgie dejotāji no Hašuri.
Svētku ietvaros pašvaldība bija aicinājusi oficiālo delegāciju vadītājus uz svinīgo pieņemšanu novada pašvaldībā, notika arī apmaiņa ar dāvanām. Bauskas novada pašvaldība viesiem dāvināja mūsu uzņēmēju ražoto produkciju un veidotos mākslas priekšmetus.
Svētku noslēguma dienā, 3.augustā, saturīgi pasākumi notika Bauskas pilī, kur pirmo reizi tika sarīkots paukošanās turnīrs, kā arī varēja vērot citas aktivitātes. Vakarā notika svētku noslēguma koncerts „Ziedu vijas un melodijas”, kurā skatītājus priecēja gan pašmāju deju kolektīvi, gan viesi.
Bauskas novada pašvaldība pateicas visiem, kas deva savu artavu, lai svētki izdotos koši – gājiena dalībniekiem, kultūras organizatoriem, brīvprātīgajiem jauniešiem no Bauskas Valsts ģimnāzijas.

Bauskas novada svētku foto galerijas var aplūkot http://www.bauska.lv/lv/novads/galerijas

Andra Matuļenko, sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas