Ceturtdiena, 30. Marts, 2023. Ilgmārs, Nanija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Ukrainas valsts apbalvojums “Slavas zvaigzne” pasniegts Vladimiram Barskovam


Ukrainas valsts apbalvojums “Slavas zvaigzne” pasniegts Vladimiram Barskovam2019.07.05 Komentāri (0) Ukrainas valsts apbalvojums “Slavas zvaigzne” pasniegts Vladimiram Barskovam

Ceturtdien, 4.jūlijā, alusdarītavas „Bauskas alus” valdes loceklis Vladimirs Barskovs par personisku ieguldījumu biedrības „Latvijas Savienība Černobiļa” atbalstīšanā, saņēma Ukrainas valsts apbalvojumu „ЗІРКА СЛАВИ" jeb Slavas zvaigzne”.

Apbalvojumu svinīgā gaisotnē pasniedza „Latvijas savienības Černobiļa” viceprezidents un Apbalvošanas Goda zīmes domes priekšsēdētājs Māris Šops.

Šops ar gandarījumu uzteica Vladimira Barskova personisko ieguldījumu Černobiļas katastrofā cietušo atbalstam, sakot: „Biedrība izvirzīja apbalvojumam Barskova kungu, kurš ar savu sirdi un dvēseli, kā arī godprātīgu darbu ir pelnījis saņemt visaugstāko novērtējumu!”

Godināt ordeņa saņēmēju bija ieradušies biedrības viceprezidents Ilmārs Kalniņš, biedri Lija Šopa, Aleksejs Ivanovs un Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs.

Svinīgā pasākuma ietvaros, Šops uzrunāja klātesošos, atgādinot par notikumu, kas pirms 33 gadiem satrauca visu pasauli, proti, baiso avāriju Černobiļas atomelektrostacijā (AES) Ukrainā, minot, ka katastrofas seku likvidēšanā no Latvijas tika mobilizēti ap 6000 cilvēki, t.sk. 64 no toreizējā Bauskas rajona.  Viņš mudināja Bauskas novada iedzīvotājus, kuri piedalījās Černobiļas AES katastrofas seku likvidēšanā, vai viņu ģimeņu locekļus pieteikties „Latvijas savienības Černobiļa" augstākā apbalvojuma - Goda zīme" saņemšanai.

Neformālā gaisotnē Māris Šops atzina: „Neskatoties uz to, ka valsts sniedz atbalstu, svarīga ir atsaucība arī no biznesa vides cilvēkiem. Ir patīkami, ka ar šāda veida palīdzību nodarbojas Vladimirs- cilvēks ar lielu sirdi!”

Šobrīd organizācija darbojas sabiedriskā kārtā, kurā pēc brīvprātības principa apvienojušās personas, kas cietušas Černobiļas AES avārijas rezultātā. Tiek veikts nozīmīgs darbs, sniedzot dažāda veida atbalstu katastrofā cietušajiem un viņu ģimenēm, meklētas un rastas iespējas rehabilitācijai, kā arī sniegts atbalsts materiālā veidā, piemēram, palīdzot ar medikamentiem.

Inga Pinne,
sabiedrisko attiecību speciāliste
Foto: I.Pinne


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas