Svētdiena, 29. Janvāris, 2023. Aivars, Valērijs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Turpinās sadraudzības pašvaldību vadītāju tikšanās tiešsaistē


Turpinās sadraudzības pašvaldību vadītāju tikšanās tiešsaistē2021.03.30 Komentāri (0) Turpinās sadraudzības pašvaldību vadītāju tikšanās tiešsaistē

Šomēnes, Bauskas novada priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks un administrācijas speciālisti tiešsaitē tikās ar Nāhodas, Hašuri un Sorokas pašvaldības pārstāvjiem. Galvenās sarunu tēmas bija viedokļu apmaiņa jautājumā par pašvaldību darba organizēšanu Covid-19 krīzes apstākļos, kā arī sadarbības projektu īstenošanas iespējas tuvākajā nākotnē.

Nāhoda pandēmijas uzliesmojumā

22.martā notika tikšanās ar čehu sadraudzības pārstāvjiem. Nāhodas pašvaldības vadītājs Jans Birke ar rūgtumu atzina, ka pašvaldība īpaši smagi cietusi Covid-19 pandēmijas uzliesmojumā gan decembra beigās, gan marta sākumā. Viņš norādīja, ka tieši Čehijas ziemeļu apgabalā, neskatoties uz visiem ierobežojumiem, tika novērota nemitīga slimības izplatīšanās. Slimnīcas bijušas pārpildītas, pacienti tikuši vesti pat uz 240 km attālākām medicīnas iestādēm.  J.Birke neslēpa, ka arī pats šajā laikā ir slimojis un ļoti labi iepazinis vīrusa smago izpausmi un slimības sekas.  

Šobrīd pašvaldība sāk atgūt spēkus pēc slimības kulminācijas un saslimstības līmenis krītas, tomēr joprojām tiek ievērotas stingras epidemioloģiskās prasības.

Bet, neskatoties uz situācijas nopietnību, Nāhodas pašvaldība turpina strādāt. Tiek plānots pilsētas pils parka kompleksa rekonstrukcijas projekts ar investīcijām 10 milj. eiro apmērā. Iecerēts atjaunot pilsētas vēsturisko SPA kompleksu, kurš pēc pandēmijas varētu kalpot kā rekreācijas zona Covid smagi cietušajiem.  Pašvaldības vadītājs izteica cerību, ja situācija atļaus, tiks organizēts arī Nāhodas ikgadējais festivāls vasaras izskaņā.

Gan Bauskai, gan Nāhodai viena no ikdienas problēmām ir intensīvā satiksme cauri pilsētas centram. Jans Birke atklāja, ka pašvaldība jau šogad cer saņemt valsts investīcijas, lai uzsāktu pilsētas apvedceļa izbūvi.

 

Hašuri un Sorokas pašvaldībā jauni vadītāji

29.martā notika tiešsaistes tikšanās ar sadraudzības pašvaldību pārstāvjiem no Gruzijas un Moldovas. Bauskas novada pašvaldības pārstāvji iepazinās ar abu pašvaldību jaunievēlētajiem vadītājiem. Hašuri pašvaldības vadītāja amatā ievēlēts Mikheils Janashvili, bet par Sorokas pašvaldības vadītāju pēc ilgām vēlēšanu peripetijām iecelts Veaceslavs Rusnacs.

Tikšanās dalībnieki atzina, ka Covid-19 krīze skārusi visus, pašvaldību darbs ticis paralizēts visās nozarēs.

Šobrīd Gruzijā situācija jau ir kļuvusi vieglāka. Skolēni atsākuši skolas gaitas, notiek iedzīvotāju vakcinēšana. Līdzīgi kā Latvijā, arī Hašuri vakcīnas pirmie saņēma medicīniskais personāls un sirmgalvji.

Sarunas turpinājumā Nino Sukhiashvili, sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja uzsvēra, ka šobrīd gan Gruzija kopumā, gan Hašuri pašvaldība īpaši izjūt ilgas pēc tūristiem. Tūrisms ir ļoti plaši pārstāvēta nozare, tāpēc pandēmijas beigas un atvieglotus ceļošanas noteikumus gaida ikviens.

Savukārt Moldovā Sorokas apgabalā karantīnas laikā tikusi ierobežota pārvietošanās starp apgabaliem, tas lielā mērā pasargājis iedzīvotājus no pandēmijas straujākas izplatības. Tomēr, kā atzina Veaceslavs Rusnacs, situācija joprojām ir nopietna. Sorokas pašvaldībā turpinās dažāda veida ierobežojumi. Iedzīvotāji un uzņēmēji ar nepacietību gaida atgriešanos normālā dzīves ritmā.

Svetlana Paunescu, Sorokas pašvaldības Investīciju un attīstības nodaļas vadītāja minēja, ka pašvaldība ir atvērta pārrobežu projektu īstenošanai, īpaši uzsverot Sorokas apgabala vēsturiskā mantojuma- cietokšņa rekonstrukcijas iespējas. Tieši šajā jomā viņa saskata iespējas sadarbībai ar Bauskas novadu, kam ir pieredze un plašas zināšanas Pils atjaunošanas darbos.

Tikšanās noslēgumā dalībnieki sirsnīgi atvadījās, vienojoties, ka laikā, kad klātienes tikšanās nav iespējama, tiešsaites sarunas ir labs veids gan aktuālo jautājumu pārrunāšanai, gan draudzīgu kontaktu uzturēšanai.

 

Inga Pinne
Sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas