Ceturtdiena, 23. Marts, 2023. Mirdza, Žanete, Žanna

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Turpinās projekts jauniešiem “PROTI un DARI!”


Turpinās projekts jauniešiem “PROTI un DARI!”2022.03.23 Komentāri (0) Turpinās projekts jauniešiem “PROTI un DARI!”

Projektā var pieteikties jaunieši  vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri pašlaik nemācās, nestrādā algotu darbu, neapgūst arodu pie amata meistara un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki.

Projekts ir unikāla iespēja mērķgrupas jauniešiem saņemt individuālu, katram personiski paredzētu atbalstu. Katram jaunietim tiek izstrādāta individuālo pasākumu programma un bez maksas iespējams saņemt dažādus atbalsta pasākumus - psihologa konsultācijas, profesionālu karjeras konsultāciju, apmeklēt kursus, iepazīt dažādu profesiju speciālistu darba specifiku, attīstīt talantus, apmeklēt kultūras pasākumus un sportiskas aktivitātes.

 

 

 

Lai īstenotu plānotos atbalsta pasākumus vēl veiksmīgāk un sasniegtu izvirzītos mērķus, katru jaunieti ikdienas gaitās atbalsta programmas vadītājs un mentors. Katrs jaunietis, īstenojot individuālo pasākumu programmu, projektā tiek iesaistīts no 2 - 4 mēnešiem, ar iespēju, gan tikai  pamatotā nepieciešamības gadījumā, pagarināt to līdz pat 9 mēnešiem.

 

Projekts Latvijā darbojas kopš 2016.gada un Bauskas novada pašvaldība šo projektu plāno īstenot līdz 2023.gada 31.decembrim, līdz šim projektā ir iesaistīti 103 mērķgrupas jaunieši. Šobrīd aktīvi darbojas seši jaunieši, viņus atbalsta četri mentori. Projektā šogad paredzēts iesaistīt un sniegt atbalstu vēl astoņiem mērķgrupas jauniešiem. Līdz 2023. gada 31. decembrim, projektā “PROTI un DARI!” plānojam iesaistīt un sniegt atbalstu vēl 20 Bauskas novada jauniešiem.

 

Projekta darbība veiksmīgi tiek īstenota arī pandēmijas COVID-19 apstākļos, tiek ievēroti visi Valsts noteiktie ierobežojumi un piesardzība, daudzas aktivitātes jau sākotnēji tiek plānotas e-vidē.

 

Projekta ietvaros šā gada pirmajā ceturksnī viena jauniete, mācoties kursos SIA “BUTS”, apguva floristikas pamatus un papildus attālināti mācījās fotografēšanas pamatus, kas lieliski noderēs strādājot florista profesijā. Kāda cita jauniete mācījās kursos “SPA kosmētiskā masāža”, ieguva apliecību par 1. līmeņa programmas beigšanu un plāno turpināt mācības, lai iegūtu 2. līmeņa prasmes. Vēl kāda jauniete apgūst LU mācību kursu “Digitālais mārketings” e-vidē. Viens jaunietis iepazina IT profesiju gan tiekoties ar speciālistiem, gan izmēģinot savas spējas CODELEX pārbaudes kursos. Cita jauniete iepazina grāmatveža un lietveža darba specifiku un marta beigās uzsāks mācīsies lietvedību. Trīs jaunieši mācās auto vadīšanas kursos “Bauskas autoskola” un vēlas iegūt B kategorijas auto vadītāja apliecību. Iespēju robežās jaunieši tiek iepazīstināti ar viņiem interesējošu profesiju un darba vides  specifiku, tiek organizēta saziņa ar atbilstošas profesijas speciālistiem. Visiem jauniešiem tiek nodrošināta karjeras un psihologa konsultācija. Jaunieši labprāt izmanto iespēju noklausīties lekcijas un piedalīties meistarklasēs par sev interesējošām tēmām.

 

Projekta ietvaros ļoti intensīvi tiek strādāts pie bezdarba problēmu risināšanas, tiek pārrunātas darba iespējas dažādās jomās. Intensīvi tiek mācītas darba meklēšanas un darbā noturēšanās prasmes.

 

Projekta ietvaros tiek piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu.

 

Mērķgrupas jaunieši tiek aicināti pieteikties atbalstam Eiropas Sociālā fonda finansētā projektā "PROTI un DARI!", Nr. 8.3.3.0/15/I/001.

 

Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Ingai Krollei 26351163.

 

 

 

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:
Inga Krolle,
projekta programmu vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas