Ceturtdiena, 23. Marts, 2023. Mirdza, Žanete, Žanna

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Turpinās darbs pie Bauskas pilsētas iedzīvotāju un viesu drošas pilsētvides veidošanas


Turpinās darbs pie Bauskas pilsētas iedzīvotāju un viesu drošas pilsētvides veidošanas2022.05.13 Komentāri (0) Turpinās darbs pie Bauskas pilsētas iedzīvotāju un viesu drošas pilsētvides veidošanas

Trešdien, 11.maijā, Bauskas novada domē tika sasaukta kārtēja darba grupa, lai turpinātu darbu pie drošākas, klusākas un tīrākas pilsētvides izveidošanas Bauskas pilsētas iedzīvotājiem un viesiem. Darba grupa vienojās par Kalna ielas Bauskā satiksmes organizācijas izmaiņām, kuras paredzētu organizēt transportlīdzekļu kustību taisni vienā joslā abos virzienos Kalna ielas posmā no Draudzības ielas līdz rotācijas aplim, kā arī izskatītas iespējas par rotācijas apļa izbūvi Mēmeles un Kalna ielas krustojumā.

Lai attālinātu brauktuves zonu no ietves, padarot pārvietošanos gājējiem drošāku, kā arī mazinātos automašīnu izraisītās vibrācijas nelabvēlīgā ietekme uz vecpilsētas ēkām, ir izstrādāta un starp Bauskas novada pašvaldību un Latvijas Valsts ceļiem saskaņota satiksmes organizācijas shēma ar ceļa horizontālajiem apzīmējumiem, kuri paredz satiksmes organizēšanu Kalna ielā vienā joslā abos virzienos, iekļaujot kreisā pagrieziena iespējamību abos virzienos posmā no Rīgas līdz Plūdoņu ielai.

 

Lai nodrošinātu drošāku izbraukšanu no Mēmeles ielas uz Kalna ielu, kā arī uz laiku ļaujot reāli novērtēt situāciju un ietekmi uz satiksmes intensitāti bez ievērojamām investīcijām, plānots arī izveidot pagaidu rotācijas apļa izbūvi Mēmeles un Kalna ielas krustojumā, lai mazinātu autotransporta iebraukšanas ātrumu Bauskas vecpilsētā.

 

Darba grupa lēma, ka nekavējoties tiks uzsākts darbs, lai izvērtētu iespējamos tehniskos risinājumus, kuri ļautu izbūvēt pagaidu apli, kā tas ir daudzviet Eiropā, Mēmeles un Kalna ielas krustojumā. Kad tehniskie risinājumi tiks izstrādāti un būs zināms, vai šāda iecere dabā ir realizējama, tiks izstrādāts darba uzdevums par projekta izstrādi.

 

Plānots, ka pagaidu rotācijas aplis, horizontālie apzīmējumi un Kalna ielas satiksmes organizēšanu vienā joslā abos virzienos, iekļaujot kreisā pagrieziena iespējamību abos virzienos posmā no Rīgas līdz Plūdoņu ielai, varētu tikt īstenota vasarā.

 

Tāpat, izbūvējot pagaidu apli, Mēmeles iela tiktu noslogota vairāk, kas, savukārt, mazinātu automašīnu intensitāti uz Draudzības ielas, radot labvēlīgāku un drošāku pilsētvidi Draudzības ielas iedzīvotājiem.

 

Darba grupā strādāja Bauskas novada vadība, Latvijas Valsts ceļi pārstāvji,  būvuzraugi, projektētāji un biedrības „Bauskas vecpilsēta’’ pārstāvji.

 

Sabiedrisko attiecību nodaļa


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas