Ceturtdiena, 06. Oktobris, 2022. Monika, Zilga, Zilgma

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Turpinām īstenot projektu jauniešiem “PROTI un DARI!”


Turpinām īstenot projektu jauniešiem “PROTI un DARI!”2021.03.17 Komentāri (0) Turpinām īstenot projektu jauniešiem “PROTI un DARI!”

Projekts ir unikāla iespēja mērķgrupas jauniešiem saņemt individuālu, katram personiski paredzētu atbalstu. Katram jaunietim tiek izstrādāta individuālo pasākumu programma un bez maksas iespējams saņemt dažādus atbalsta pasākumus -  psihologa konsultācijas, profesionālu karjeras konsultāciju, apmeklēt kursus, iepazīt dažādu profesiju speciālistu darba specifiku, attīstīt talantus, apmeklēt kultūras pasākumus un sportiskas aktivitātes.

Projektā var pieteikties jaunieši  vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri pašlaik nemācās, nestrādā algotu darbu, neapgūst arodu pie amata meistara un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki. Lai īstenotu plānotos atbalsta pasākumus vēl veiksmīgāk un sasniegtu izvirzītos mērķus, katru jaunieti ikdienas gaitās atbalsta programmas vadītājs un mentors. Katrs jaunietis, īstenojot individuālo pasākumu programmu, projektā tiek iesaistīts no 2 - 4 mēnešiem, ar iespēju, gan tikai  pamatotā nepieciešamības gadījumā, pagarināt to līdz pat 9 mēnešiem.  Projektā līdz šim ir iesaistīts 91 jaunietis, šobrīd aktīvi darbojas septiņi jaunieši un četri mentori.

 

Projekts Latvijā darbojas kopš 2016.gada un Bauskas novada pašvaldība šo projektu plāno ieviest līdz 2021.gada 31.oktobrim. Projektā paredzēts vēl iesaistīt un sniegt atbalstu pieciem mērķgrupas jauniešiem. Iespējams, ka projekta “PROTI un DARI!” darbības laiku pagarinās līdz 2022. gada 31. oktobrim un tajā varēs iesaistīt vēl 15 Bauskas novada jauniešus.

 

Projekta darbība turpinās arī pandēmijas COVID-19 apstākļos, daudzas aktivitātes jau sākotnēji tiek plānotas e-vidē. Sazināšanās pārsvarā notiek attālināti un gadījumā, ja programmu nav iespējams īstenot, darbība tiek apturēta un pārcelta uz citu laiku, kad epidemioloģiskie  ierobežojumi  tiks atcelti, nepieciešamības gadījumā programma tiks pagarināta.

 

Projekta ietvaros šā gada pirmajā ceturksnī viena jauniete apgūst grāmatvedības pamatus kursos SIA “BUTS”, cita jauniete sākusi mācības kursos “Bērnu aprūpes pamati” un vēl kāda jauniete marta beigās uzsāks mācīties lietvedību, viens jaunietis apgūst zināšanas IT jomā. Trīs jaunieši mācās auto vadīšanas kursos “Bauskas autoskola” – divi jaunieši vēlas iegūt B kategorijas auto vadītāja apliecību un viens jaunietis C kategorijas apliecību. Viena jauniete praktisko auto vadīšanu apgūst Rīgā auto skolā “EINŠTEINS”. Iespēju robežās jaunieši tiek iepazīstināti ar viņiem interesējošu profesiju un darba vides  specifiku, tiek organizēta saziņa ar atbilstošas profesijas speciālistiem. Visiem jauniešiem tiek nodrošināta karjeras un psihologa konsultācija. Jaunieši labprāt izmanto iespēju noklausīties lekcijas un piedalīties meistarklasēs par sev interesējošām tēmām.

 

Projekta ietvaros ļoti intensīvi tiek strādāts pie bezdarba problēmu risināšanas, tiek pārrunātas darba iespējas dažādās jomās. Intensīvi tiek mācītas darba meklēšanas prasmes.

 

Projekta ietvaros tiek piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu.

 

Mērķgrupas jaunieši tiek aicināti pieteikties atbalstam Eiropas Sociālā fonda finansētā projektā "PROTI un DARI!", Nr. 8.3.3.0/15/I/001.

 

Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Ingai Krollei 26351163.

 

Informāciju sagatavoja,
Inga Krolle,
projekta programmu vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas