Otrdiena, 18. Maijs, 2021. Ēriks, Inese, Inesis

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Traktordienā prezentē amfībiju Bauskas upju pļaušanai


Traktordienā prezentē amfībiju Bauskas upju pļaušanai2019.05.21 Komentāri (0) Traktordienā prezentē amfībiju Bauskas upju pļaušanai

Bauskas novada pašvaldība, 18.maijā pasākuma “Traktordiena 2019” laikā organizēja projektā „Zaļās infrastruktūras pilnveidošana zemieņu upju ainavā”, (ENGRAVE, Nr.LLI-291) paredzēto pasākumu «Bauskas pilsētas upju ainavas un zaļās infrastruktūras atjaunošanas risinājumi». Pasākuma laikā tika prezentēta projekta ENGRAVE ideja un mērķi, kā arī projektā īstenojamās aktivitātes Bauskas novadā. Pasākuma apmeklētājiem tika dota iespēja iepazīties ar multifunkcionālās iekārtas – amfībijas modeli TRUXOR 5045, kādu projekta ietvaros, regulārai upju pļaušanai iegādāsies Bauskas novada pašvaldība.  

Avots: https://doroteamekaniska.se/

Iegādājoties multifunkcionālo iekārtu – amfībiju, Bauskas novada pašvaldība paredzējusi jau šovasar uzsākt stipri aizaugušu Mūsas un Mēmeles upju posmu regulāru tīrīšanu, pielietojot kombinētas upju posmu attīrīšanas metodes un piesaistot dabas aizsardzības ekspertus. Paredzēts, ka tiks veikti arī upju pļaušanas demonstrācijas pasākumi kaimiņu pašvaldībām un projektu partneriem.

Interesentiem bija dota iespēja uzzināt vairāk par iekārtas izmantošanas iespējām un priekšrocībām upju un citu ūdenstilpņu aizaugušo ūdensceļu tīrīšanai un ikdienas apsaimniekošanai.

Atbildes uz interesentu jautājumiem par pļaušanas iekārtas ietekmi uz vidi, būtiskākajiem ieguvumiem Papes ezera apsaimniekošanā un attīrīšanā no aizaugumiem sniedza Nīcas un Rucavas novadā esošā dabas parka “Pape” sabiedriskais vides inspektors Sergejs Larins.

 

Kopumā projekta ENGRAVE pasākuma telti apmeklēja vairāk nekā 75 interesenti. Īpašu interesi par multifunkcionālo iekārtu – amfībiju izrādīja zemnieku saimniecību pārstāvji, kuru piederošajā īpašumā atrodas kāda mazāka vai lielāka ūdenstilpne, kas prasa regulāru ikdienas apsaimniekošanu.

 

 

Uzziņai:

Projekta ENGRAVE, Nr.LLI-291 mērķis ir uzlabot upju veidoto zaļo infrastruktūru, iekļaujot ekosistēmas un ainavu konceptus plānošanā, kā arī demonstrējot zemieņu upju integrētās apsaimniekošanas pasākumu nozīmīgumu vietējā un reģionālā mērogā.

Projekta “ENGRAVE” īstenošana uzsākta 2018. gada maijā, un turpināsies līdz 2020.gada aprīlim. Projekta kopējais finansējums ir 583 300,34 eiro, tai skaitā ERAF finansējums – 495 805,26 eiro.

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Zemgales Plānošanas reģions, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

 www.latlit.eu  / www.europa.eu

Laine Baha, Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas