Ceturtdiena, 23. Marts, 2023. Mirdza, Žanete, Žanna

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Top grāmata par Bauskas un tās apkārtnes māksliniekiem


Top grāmata par Bauskas un tās apkārtnes māksliniekiem2020.11.16 Komentāri (0) Top grāmata par Bauskas un tās apkārtnes māksliniekiem

Grāmatu „Mākslinieki. Bauska. Iecava. Rundāle. Vecumnieki” veido biedrība „Meistars Gothards” sadarbībā ar Bauskas muzeju. Tās izveidi kā projektu biedrība iesniedza Zemgales Plānošanas reģiona, AS „Latvijas valsts meži” un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītās Zemgales kultūras programmas 2020. gada projektu konkursā. Projekts tika atbalstīts, un 2020.gada jūnijā noslēgts līgums ar Zemgales plānošanas reģionu par tā īstenošanu.

Grāmatā būs ievietota informācija par 50 profesionāliem un apkārtnes kultūrvēsturē nozīmīgiem gleznotājiem, grafiķiem un  tēlniekiem, kuri dzīvojuši tagadējos Bauskas, Iecavas, Vecumnieku, Rundāles novados. Grāmata ir  turpinājums biedrības „Meistars Gothards” 2017. gadā  īstenotajam projektam „Pētījums – vizuālās mākslas mākslinieki Bauskas apkārtnē no 19.gs. sākuma līdz mūsdienām”. Grāmatā būs īsa informācija par ikvienu autoru latviešu un angļu valodā un katra  mākslinieka  daiļradi raksturojošas (1 līdz 5) fotogrāfijas. Ilustratīvajam materiālam izmantoti mākslas darbi no privātkolekcijām un Latvijas muzeju krājuma, vairāku novadnieku gleznas un grafikas piedāvāja Bauskas muzejs. Tēlniecības objekti fotografēti to atrašanās vietās.

Poligrāfisko procesu veiks Jelgavas tipogrāfija, grāmata tiks izdota pašā 2020.gada nogalē, un 2021.gada sākumā tā nonāks bibliotēkās, skolās, novadu un pagastu pārvaldēs, muzejos, citās ar mākslu saistītās organizācijās. Grāmata būs ieguldījums novadu kultūras mantojuma vērtību saglabāšanā un popularizēšanā, vērtīgs izziņas materiāls novadu skolās un citās izglītojošās iestādēs.

Projektu konkursā piešķirtais finansējuma sastāda - 26% no kopējām izmaksām jeb 2250,00 EUR, ko finansē AS „Latvijas valsts meži” un Valsts Kultūrkapitāla fonds. Lielāko projekta attiecināmo izmaksu daļu finansē Bauskas novada dome un Rundāles novada dome, Iecavas novada biedrība „RaDam”, apkārtnes uzņēmēji - SIA „Kaskāde 19” , SIA „Kvēle” , SIA „LRS Mūsa”, SIA „Ozolu optika”, ZS „Celmi”, ZS „Vaidelotes” un privātpersonas – A.Altbergs, R.Ābelnieks, J.Dzelzkalējs, I.Ļekūne, I.Slaktere, I.Šķibelis.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biedrības „Meistars Gothards”
pārstāve Inga Krolle


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas