Ceturtdiena, 23. Marts, 2023. Mirdza, Žanete, Žanna

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Tiks uzsākti apjomīgi remontdarbi Bauskas Valsts ģimnāzijā


Tiks uzsākti apjomīgi remontdarbi Bauskas Valsts ģimnāzijā2019.10.18 Komentāri (0) Tiks uzsākti apjomīgi remontdarbi Bauskas Valsts ģimnāzijā

Oktobra nogalē tiks uzsākti remontdarbi Bauskas Valsts ģimnāzijā. Sakarā ar būvdarbu procesu ierobežota būs ne vien skolēnu pārvietošanās pa izglītības iestādi, bet arī piekļūšana izglītības iestādei. Darbu veikšanas laikā  tiks slēgta iebrauktuve pretim Plūdoņa namiņam, tāpēc iebraukšana skolas pagalmā un izbraukšana no tā tiks organizēta pa vienu iebrauktuvi (pretim SC Mēmele) iebraukšana pagalmā turpmāk atļauta tikai skolas darbiniekiem. Izglītības iestāde un pašvaldība atvainojas par sagādātajām neērtībām un aicinām audzēkņu vecākus būt saprotošiem un nebraukt skolas pagalmā, izvēloties citu pieturas punktu skolēnu atvešanai uz skolu.

Remontdarbi ir daļa no visaptveroša projekta „Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi”. Šī paša projekta ietvaros jau īstenota Bauskas 2.vidussskolas stadiona rekonstrukcija un Bauskas Valsts ģimnāzijai atjaunots inventārs mācību priekšmetam „Sports” un uzstādīts āra vingrošanas komplekss.

Šajā projekta fāzē tiks modernizēta Bauskas Valsts ģimnāzija, nodrošinot skolas pilnīgu pabeigtību klašu grupai no 7.-12.klasei. Atjaunošanas un pārbūves darbos tiks veiktas sekojošas darbības: ergonomiska apgaismojuma uzstādīšana, inženiertīklu atjaunošana, mācību telpu atjaunošana un ergonomiska iekārtojuma izveide, uzlaboti informācijas un komunikāciju tehnoloģiju risinājumi, ieviesti jauni risinājumi”, tiks veikta reģionālā metodiskā centra atjaunošana un labiekārtošana, paaugstinot centra darbības efektivitāti.

Būvdarbiem, atbilstoši projekta iecerei, jābūt pabeigtiem 2021.gada augustā. Būvdarbu veicējs, atbilstoši iepirkuma procedūrai, ir SIA „Kvintets M”, būvuzraudzību nodrošinās SIA „Būvētika”, autoruzraudzību – SIA „Lūsis V”. Kopējās remontdarbu izmaksas sastāda 1 473 093,40 eiro, no tām būvniecība 1 451 192,42 eiro, būvuzraudzība – 19 602,00 eiro un autoruzraudzība – 2299,00 eiro.

Darbi ir tik apjomīgi, ka tos nav iespējams paveikt laikā, kad izglītības iestādē nenotiek mācību process. Ideāls risinājums šādos gadījumos būtu mācību procesa pārcelšana uz citām telpām, bet, tā kā šādas iespējas nav, ir nopietni domāts par to, lai remontdarbi iespējami mazāk traucētu izglītības iestādes ikdienas dzīves ritmam. Remontdarbus veiks atsevišķi no skolēniem norobežotās ēkas daļās.  Būvniekiem ēkas daļas tiek nodotas pa posmiem. Remontdarbu laikā  būvniekiem tiek nodota viena kāpņu telpa, kura ārkārtas situācijās kalpos evakuācijas ceļam.

Būvdarbiem atvēlētā zona no pārējām telpām tiek norobežota ar pagaidu konstrukcijām, kas nepieļauj celtniecības putekļu, trokšņu izplatīšanos pārējā ēkas daļā kā arī ierobežo izglītojamo iekļūšanu būvdarbu zonā. Būvdarbus, kas rada skaļus trokšņus (caurumu urbšana, kalšana u.c.) neveiks laikā no plkst.08:00 līdz plkst.14:00 (izņemot gadījumus, kad tas tiek saskaņots ar skolas vadību). Šie ierobežojumi neattiecas uz skolas brīvlaikiem.

Projekta „Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi” tiek īstenots specifisko mērķu atbalsta programmā 8.1.2. „Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi”. Kopējās projekta izmaksas veido 8 173 459,60 EUR. No šīs summas ārējais finansējums ERAF un valsts finansējums – sastāda 3 816 305,20 EUR, savukārt pašvaldības līdzfinansējums – 4 357 154,40 EUR. 

Vairāk kā 8 miljonus eiro, kurus, atbilstoši projekta pieteikumam, plānots izlietot projekta aktivitāšu īstenošanai, iecerēts apgūt laika periodā no 2018. – 2023.gadam. 

Ieva Šomina,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas