Piektdiena, 31. Marts, 2023. Atvars, Gvido

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Tiek sveikta Alīda Sondore 95 gadu jubilejā


Tiek sveikta Alīda Sondore 95 gadu jubilejā2017.04.28 Komentāri (0) Tiek sveikta Alīda Sondore 95 gadu jubilejā

27. aprīlī pansionāta “Derpele” Bauskas filiālē 95 gadu jubilejā tika sveikta Alīda Sondore. Dižo jubilāri sveica arī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks.

A. Sondore dzimusi 1922. gada 27. aprīlī kādreizējā Rēzeknes apriņķa Barkavas pagasta Murmastienē.

”Viņa mums ir ļoti jauks cilvēks, nav kaprīza un ir ļoti apņēmīga, vienmēr, kad gribēs pastaigāt, pati ies un paņems staigulīti un no viena koridora gala, līdz otram, lēnā solīti pastaigās. Alīda ir ļoti komunikabla, viņai patīk padalīties stāstos ar citiem, bet diemžēl dēļ dzirdes, kas gadiem ejot pasliktinās, grūti komunicēt ar cilvēkiem”, par Alīdu izsakās Dzintra Lapiņa, pansionāta “Derpele” vadītāja vietniece.

Dzīves laikā Alīdas ceļi aizveda uz Bausku, kur viņa strādāja par apsargu bankā. Tā arī nopelnījusi sev pensiju. Otrajā Pasaules kara laikā bojā gāja Alīdas tētis, un pēc gada mamma. Alīda ģimenē bija vecākais bērns un palika viena ar brāļiem un māsu par kuriem bija pienākums rūpēties, jo brālis kara laikā zaudēja redzi, uzsprāgstot lādiņam, un māsa saslima ar bērnu trieku. Alīdas ģimeni dzīve nav žēlojusi. “Es vairs nevēlos to visu atcerēties, tam visam jau vienreiz ir iets cauri un izraudāts”, ar asarām acīs stāsta Alīdas kundze.

“Kad es vēl biju maziņa, man tika stāstīts, ka es uz savām kristībām esmu vesta ar laivu, jo Lubāns bija tik ļoti applūdis, ka savādāk nebija iespējams nokļūt”, par spilgto notikumu, kas palicis atmiņā, stāsta Alīda.

Savā laikā Alīda ļoti daudz palīdzēja apkārtējiem cilvēkiem un draugiem pieskatot bērniņus, kuri bija vecumā no 1-3 gadiem, kamēr bērnu vecāki devās savās ikdienas gaitās.

Alīdas kundze atzina, ka ir ļoti pateicīga pansionāta darbiniekiem. “Kas gan cits par mani rūpētos, ja ne jūs. Dieviņš man ir devis garu mūžu, esmu nodzīvojusi jau 95 gadus, paldies jums, ka jūs rūpējaties par mani”, saka Alīdas kundze.

Pēc jubilejas kliņģera un atmiņām par jaunības gadiem, Alīdas kundze devās uz savu istabu, sagaidīt nākamos ciemiņus.

Ilvija Tetērina,
Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas