Trešdiena, 05. Oktobris, 2022. Amālija, Amēlija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Tehniski radošās darbnīcas viesosies Īslīces un Uzvaras vidusskolās


Tehniski radošās darbnīcas viesosies Īslīces un Uzvaras vidusskolās2015.11.23 Tehniski radošās darbnīcas viesosies Īslīces un Uzvaras vidusskolās

Aizvadītajā nedēļā, 17.novembrī, uzsākusies lielākā tehniski radošo darbnīcu tūre pa Latvijas skolām. Tūres ietvaros, kas ilgs līdz pat nākamā gada pavasarim, tehniski radošās darbnīcas notiks 70 skolās visos piecos Latvijas reģionos. Vislatvijas tūres tēma ir klimata pārmaiņas, par kurām caur praktisku darbošanos un spēļu spēlēšanu vairāk uzzinās 4000 Latvijas vidusskolēnu.

Lai kādā no skolām norisinātos tehniski radošās darbnīcas, visām Latvijas vispārējās vidējās izglītības vidusskolām septembra sākumā tika nosūtīts elektronisks uzaicinājums pieteikt savu dalību projektā. No Bauskas novada projektam pieteicās Uzvaras un Īslīces vidusskolas, kurās aktivitātes vēl tikai norisināsies.

Tehniski radošo darbnīcu tūre tiek realizēt projekta „Zaļā misija: klimats” ietvaros, un tās ieviesēja ir SIA „Aspired” - uzņēmums, kas tehniski radošo darbnīcu tirgū Latvijā un ārpus tās darbojas jau 3 gadus. Šī projekta ietvaros uzņēmums pilnībā izstrādājis trīs jaunas tehniski radošās darbnīcas tieši par klimata pārmaiņām.

Pirmā no tehniski radošajām darbnīcām stāsta par klimata pārmaiņu iemesliem un sekām, kas šobrīd skar gandrīz visus Latvijas un pasaules iedzīvotājus. Otrā darbnīca veltīta risinājumiem, kas palīdz samazināt CO2 izmešu apjomus, tādējādi mazinot arī globālo sasilšanu, kas rada klimata pārmaiņas. Savukārt trešā darbnīca ļauj izprast dažādus pasākumus, lai pielāgotos negatīvajām klimata pārmaiņu sekām. Tehniski radošo darbnīcu dalībnieki un pedagogi iegūs arī īpaši izstrādātu informatīvu bukletu jauniešiem par klimata pārmaiņām.

Vairāk par tehniski radošajām darbnīcām stāsta projekta vadītāja Ginta Galiņa: „Visas darbnīcas ir starpdisciplināras, proti, vidusskolēniem būs iespēja izmantot arī citos mācību priekšmetos iegūtās zināšanas, piemēram, algebrā, fizikā, ķīmijā, ģeogrāfijā. Darbnīcās īsam teorētiskam stāstījumam seko praktiska darbošanās, uzdevumu risināšana, eksperimentu un mērījumu veikšana, novērojumi, analizēšana un secinājumu izdarīšana. Jāatzīmē, ka visas darbnīcas ir balstītas reālos starptautiskos pētījumos un statistikas datos, tādējādi maksimāli tuvinot gan aktivitātes, gan to rezultātus reālajai situācijai klimata pārmaiņu jomā Latvijā un pasaulē”.

Visas tehniski radošās darbnīcas ir vairākkārt testētas gan pašu izstrādātāju vidū, gan mērķauditorijā. Testēšana ļāvusi radīt vidusskolēniem piemērotas un interesantas tehniski radošās darbnīcas, kuras turpmākajos piecos mēnešos iepazīs skolēni visā Latvijā.

Projekta „Zaļā misija: klimats” mērķis ir, palielinot projektā iesaistīto partneru zināšanas un kapacitāti, pārņemot ārvalstu pieredzi, kā arī integrējot un izmantojot alternatīvās izglītības pieejas un metodes, izglītot, informēt un veicināt Latvijas vidusskolēnu, dabaszinātņu pedagogu, Latvijas vispārizglītojošo izglītības iestāžu, Latvijas izglītības pārvalžu izpratni un zināšanas par klimata pārmaiņām, lai veicinātu to iesaisti klimata pārmaiņu novēršanā un politikas pasākumu, kuri ir saistīti ar pielāgošanos klimata pārmaiņām, īstenošanā.                               

Projekts tiks īstenots Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009.–2014. gada perioda programmas „Nacionālā klimata politika” neliela apjoma grantu shēmas atklāta konkursa ietvaros un to plānots pabeigt līdz 2016.gada 30.aprīlim. Projekta kopējās izmaksas ir 189 403,00 EUR, kur programmas līdzfinansējums ir 166 035,00 EUR, bet pašu līdzfinansējums ir 23 368,00,00 EUR.


Ineta Viļumate

SIA “Aspired” projektu speciāliste

 


Citas ziņas