Ceturtdiena, 06. Oktobris, 2022. Monika, Zilga, Zilgma

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Svinīgā pasākumā durvis apmeklētājiem ver vaļā Kultūrtelpa «Mežotnes baznīca»


Svinīgā pasākumā durvis apmeklētājiem ver vaļā Kultūrtelpa «Mežotnes baznīca»2022.09.09 Komentāri (0) Svinīgā pasākumā durvis apmeklētājiem ver vaļā Kultūrtelpa «Mežotnes baznīca»

Ļoti pacilātā un maģiski brīnumainā noskaņojumā, svinīgi un oficiāli atklāta Kultūrtelpa “Mežotnes baznīca”, kura apmeklētājiem durvis ver no 9.septembra.

Svinīgajā pasākumā, 8.septembra vakarā, baznīcā pulcējās cilvēki, kuri ideju līmenī vai reālos darbos iesaistījās Mežotnes baznīcas atjaunošanas darbos dažādos posmos vairāku gadu garumā. Vieta, kura divas reizes tika praktiski iznīcināta, pateicoties Rundāles apvienības pārvaldes (tolaik – Rundāles dome) deputātu un speciālistu lēmumiem un darbiem, ir atjaunota pilnībā un kalpo par simbolu, kurš iedvesmo, liek sajust mieru un vieš cerību.

Svinīgajā atklāšanas pasākumā sanākušos uzrunāja Imants Lancmanis. Viņš dalījās vēstures faktos par baznīcas nežēlīgo likteni – no cēla 16.gadsimta dievnama, līdz minerālmēslu noliktavai.

“Baznīcā pirmo reizi biju 1958.gadā, kad te bija tikai drupas un likās, ka tās te būs vienmēr. Likās, ka viss sabruks un nekas vairs te nebūs. Ir redzēti dažādi pieminekļu un ēku likteņi un es uzskatīju, ka te vairs nekas nav glābjams. Bet tad, tā laika Rundāles novads, sāka darīt. Sāka runāt, domāt un darīt. Un tas viss notika tik skaisti un harmoniski, jo šī vieta ir brīnumaina. Katrs, kurš strādāja pie šī projekta, darīja darbu ar iedvesmu, kas mūsdienās ir retums. Šis darbs ir unikāls visos tā aspektos – no pilnīgas bezcerības, līdz perfekcijai.”

Lancmaņa kungs uzteic katru iesaistīto – ideju ģeneratorus, lēmumu pieņēmējus un darītājus. “Te ir tapis brīnums, kurš radīts lielā mīlestībā, atbildībā un apņēmībā. Te viss ir saistīts – pagātne, tagadne, nākotne un cilvēks. Šis ir bezgala skaists stāsts, kurš noslēdzies ar laimīgām beigām. Tas ir apbrīnojami. Šis ir svarīgs un nozīmīgs vakars. Lai šī baznīca kalpo kā dzīvības, apņēmības un izdarības simbols. Paldies katram. Paldies katram un ikvienam par darbu, par baznīcas glābšanu. Paldies jums visiem,” saviļņojot klātesošos, sacīja Imants Lancmanis.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis neslēpa saviļņojumu un gandarījumu par paveikto. “Es burtiski sajūtu klātesošo noskaņojumu – tas ir saviļņojums kopā ar neparastām sajūtām. Brīnišķīgām sajūtām. Šis ir unikāls objekts, kurš kalpos nākamajām paaudzēm kā izdarības, iedvesmas un cerības simbols. Ar lielu pārliecību, ka baznīca netiks sagrauta trešo reizi, mēs šovakar atklājam šo namu. Agrāk te bija tikai drupas, bet tagad – brīnumaina vieta, “ sacīja A. Okmanis.

Priekšsēdētājs ir pārliecināts, ka katrs, kurš iesaistījās baznīcas atjaunošanā, to darīja ar gaišu apziņu, lielu atbildības sajūtu un pozitīvu noskaņojumu. Tāpēc rezultāts ir lielisks. “Manā praksē nav daudz objekti, kuros notiktu tik laba sadarbība ar visiem iesaistītajiem, kā tas bija šeit. Tas vien’ ir apbrīnojami un pierāda, ka šī vieta, šis projekts, ir unikāls. Es visiem, tiešām visiem un no sirds izsaku lielu paldies par projekta realizēšanu,“ tā sarunas noslēgumā Aivars Okmanis.

Bauskas novada pašvaldība, projektu vadītāji un Rundāles apvienības pārvalde, izsaka lielu pateicību visiem, kuri no ideju līmeņa līdz reāliem darbiem palīdzēja atjaunot Mežotnes baznīcu un ar darbiem neiespējamo padarīja par iespējamu. Paldies jums visiem! 

Fotogalerija: ŠEIT.

Mežotnes baznīcas restaurācijas darbu izmaksas:

1. kārtas būvniecība

Izmaksas, t.sk. PVN

Līgums ar būvuzņēmēju SIA "Kvintets M"

349 954.09

Līgums ar būvuzraugu SIA "RS būvnieks"

11 918.50

Līgums ar autoruzraugu SIA "Livland group"

2 057.00

KOPĀ:

363 929.59

   

2. kārtas būvniecība

 

Līgums ar būvuzņēmēju SIA "Kaskāde būve"

705 011.62

Līgums ar būvuzraugu SIA "JaunRīga ECO"

6 110.50

Līgums ar autoruzraugu SIA "Livland group"

2 420.00

KOPĀ:

713 542.12

   

PAVISAM KOPĀ:

1 077 471.71

Atgādinām, ka šodien, 9.septembrī, plkst. 10.00 apmeklētājiem durvis vēra Kultūrtelpa "Mežotnes baznīca".  Visas dienas garumā un arī turpmāk, apmeklētājiem būs iespēja apskatīt senajam Mežotnes pilskalnam veltītu izstādi baznīcas torņa starpstāvos. Drosmīgākie aicināti doties augšup pa kāpnēm uz skatu laukumu torņa galerijā, kur 27 metru augstumā būs iespēja baudīt “tāluma vitamīnu” – Zemgales līdzenuma ainavu ar rāmi plūstošo Lielupi.

Vakarā, plkst. 21.00, kultūrtelpas zālē notiks kora “Balsis” koncerts, diriģents Ints Teterovskis.
Ieejas maksa koncertā: 5,00 eiro.

Ieejas maksa kultūrtelpas izstāžu un skatu tornī:

  • Pieaugušajiem 3,00 eiro.
  • Skolēniem, pensionāriem, pilna laika studentiem 2,00 eiro.
  • Ģimenes biļete (1-2 pieaugušie + 1-2 bērni vai vairāk ar 3+ goda ģimenes apliecību) 6,00 eiro.

Uzmanību! Norēķini tikai skaidrā naudā!

Sākot ar 9.septembri Mežotnes baznīcas durvis apmeklētājiem būs atvērtas:

  • Pirmdienās no plkst. 10.00 līdz plkst. 17.00.
  • Otrdienās no plkst. 10.00 līdz plkst. 20.00.
  • Trešdienās, Ceturtdienā un piektdienās no plkst.  10.00 līdz plkst. 17.00.

 

Foto: Ģirts Donerblics
Video: "Sky Route Films"

 

Rakstu sagatavoja:
Artūrs Dulbe,
sabiedrisko attiecību speciālists


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas