Trešdiena, 30. Novembris, 2022. Andrejs, Andrievs, Andris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Sv.Jēkaba ceļa posma robežstaba atklāšana Skaistkalnē


Sv.Jēkaba ceļa posma robežstaba atklāšana Skaistkalnē Komentāri (0) Sv.Jēkaba ceļa posma robežstaba atklāšana Skaistkalnē

Santjago (Sv.Jēkaba) ceļa atzīme tagad arī Skaistkalnē! 🇱🇻🇱🇹

☀️25.jūlijā svinīgā pasākumā, piedaloties Camino Latvia un Camino Lituano pārstāvjiem, priesterim tēvam Jānim un priesterim Andrejam Mediņam, daudzskaitlīgam svētceļnieku pulkam, kas 7 dienu laikā bija mērojuši ceļu no Sv.Jēkaba katedrāles Rīgā līdz pat Skaistkalnei, kā arī pašvaldības pārstāvjiem, pie Latvijas-Lietuvas robežas tika uzstādīta Santjago ceļa atzīme.

⛪️Pirms tam plāksne sirsnīgā svētbrīdī tika iesvētīta Skaistkalnes dievnamā.

☀️ Plāksne uzstādīta vietā, kurai līdzās, ar priestera Andreja Mediņa gādību, nākotnē taps Sv.Jēkaba ceļa gājēju naktsmītne Albergue.

🌱Lai svētīgs un auglīgs ceļš visiem gājējiem!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

☑️Spāņu valodā ‘camino’ nozīmē – ceļš. Ceļinieku valodā vārds ceļš nav lietvārds. Ceļš ir darbības vārds.

☑️Santjago ceļš (Camino de Santiago) ir viens no populārākajiem svētceļnieku maršrutiem pasaulē. Šī ceļa galamērķis ir Sv. Jēkaba katedrāle, kura atrodas Spānijas ziemeļu pilsētā Santiago de Compostela. Ļaudis šo ceļu veic kājām. Mēdz teikt, ka šī ceļa noiešana ir katra cilvēka individuāls izziņas, piedošanas vai veltījuma ceļš.

☑️Blakus dažādiem šī ceļa senajiem maršrutiem Francijā, Spānijā, Portugālē, top jauns – oficiāls šī ceļa posms – Camino Latvija. Tas sāksies Valkā un vedīs cauri Latvijai, tālāk turpinoties Lietuvā, Polijā, Vācijā, Francijā un Spānijā. Tādējādi ikviens šī ceļa gājējs varēs iekļaut šo posmu savā maršrutā, vienlaikus tā ir brīnumaina iespēja Latvijas ļaudīm uz Santjago doties teju no sava nama sliekšņa.

☑️Kopumā Latvijas maršruts ir apmēram 562 km garš. Tas sākas Valkā, turpinās Strenčos, Valmierā, Cēsīs, Siguldā, Krimuldā, Carnikavā, Vecāķos un līdz Rīgai. Tālāk no Rīgas tas sadalās divos virzienos. Caur Jaunmārupi, Tīreļiem, Līvbērzi, Dobeli, Tērveti līdz Augstkalnei ( LT, Žagare ) vai caur Salaspili, Ikšķili, Ogri, Ķegumu, Vecumniekiem, Bruknu, Bārbeli līdz Skaistkalnei ( LT, Ģermanišķi ). Tālāk ceļš pavada ceļiniekus līdz valsts robežai un novēlē laimīgu ceļa turpinājumu lietuviešu mēlē.

Bauskas novada maršruta posmu apraksti atrodami šajā saitē

Informāciju sagatavoja: Ieva Šomina

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas