Svētdiena, 02. Oktobris, 2022. Ilma, Skaidris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Sumina projekta “LMT Latvijai” Bauska dara dalībniekus un uzvarētājus


Sumina projekta “LMT Latvijai” Bauska dara dalībniekus un uzvarētājus2014.10.30 Komentāri (0) Sumina projekta “LMT Latvijai” Bauska dara dalībniekus un uzvarētājus

30.oktobrī Bauskas Rātsnamā kopā bija pulcināti konkursa “LMT Latvijai” Bauska dara dalībnieki, lai no LMT prezidenta, valdes priekšsēdētāja Jura Bindes rokām saņemtu pateicības par dalību projektu konkursā. Četri projektu konkursa dalībnieki varēja justies īpaši gandarīti, viņi saņēma finansējumu savu ideju īstenošanai. 

2000 eiro finansējumu saņēma projekts Āra trenažieru laukuma izveidošana Mūsas ciemā. Projekta iesniedzējs: Dzīvokļu īpašnieku kooperatīvā sabiedrība ,,AIVĪTES”, Ingrīda Levko. Tāpat par 2000 eiro varēs īstenot aktivitātes projektā Bērni uz ielas – zinoši, droši un redzami! Projekta iesniedzējs: Biedrība „Bauskas sākumskolas padome”, Linda Tijone. 2000 eiro tika piešķirti arī projektam Cīņas gars. Projekta iesniedzējs: Sporta klubs SAM-KAN”, Inesa Avotiņa. Projekta pieteikumā pieprasīto 1530,65 eiro lielo atbalstu savas idejas īstenošanai saņēma arī projekts Treniņa laukuma aprīkošana un pilnveidošana. Projekta iesniedzējs: Biedrība „Mēmeles jāšanas sporta klubs”, Velga Marčenkova.

Uzrunājot klātesošos, LMT prezidents Juris Binde uzteica Bauskas iedzīvotāju aktivitāti ne tikai sagatavojot projektu idejas, bet arī balsojot. „Lielais balsotāju skaits liecina par to, ka šie projekti sabiedrībai patiešām ir vajadzīgi,” sacīja Bindes kungs, „Bauskas ir vecpilsēta. Tā ir pilsēta, kurā jūtama vēstures elpa. Atjaunota Bauskas pils, atjaunots Rātsnams – šajā pilsētā cilvēki zina, kur ir viņu saknes un rūpējas par to saglabāšanu, un arī šodien iedzīvotāji vēlas atstāt aiz sevis ko paliekošu. Jā, tā nebūs ordeņa pils, tie būs mazi, bet ļoti vērtīgi darbi savas pilsētas un novada attīstībai!” 

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks pateicās vispirms Latvijas mobilajam telefonam par šādu iedzīvotājiem sniegto iespēju. Visiem klātesošajiem priekšsēdētājs teica paldies par izrādīto iniciatīvu iesaistoties projektu konkursā. Pašvaldība vienmēr ir centusies atbalstīt dažādas idejas, kas vērstas uz novada attīstību un sakārtošanu. Un priekšroka vienmēr tiek dota iedzīvotāju iniciatīvām. Mūsu iedzīvotāji ir aktīvi, par to liecina gan šajā konkursā saņemtie projektu pieteikumi, gan lielā aktivitāte, kāda bija Nīderlandes fonda KNHM un Bauskas novada domes kopīgi rīkotajā projektu konkursā “Iedzīvotāji veido savu vidi”. Prieks, ka mums ir cilvēki, kuri vēlas kaut ko paveikt un ne tikai sev vai savam tuvākajam, bet visai sabiedrībai kopumā,” sacīja R.Ābelnieks. “Pie mums uz domi bieži nāk cilvēki un lūdz palīdzību vienā vai citā lietā. Bet ko Tu pats vari dot? Ko Tu pats vari paveikt sava novada labā. Šo cilvēku aktivitātes pierāda, ka var.”

Bauskas novadā konkursam “LMT Latvijai” Bauska dara tika iesniegti astoņi projektu pietikumi – 
Āra trenažieru laukuma izveidošana Mūsas ciemā; 
Bērni uz ielas – zinoši, droši un redzami!;
Brīvdabas estrādes izveidošana Pamūšas speciālās internātpamatskolas teritorijā;
Cīņas gars, „Lielo šūpoļu” renovācija Gailīšu pagasta Uzvaras ciemā;
„Sarunas par kino, mākslu un kultūru” – lekciju cikls; 
Slavenā Kurzemes un Zemgales hercogistes dēkaiņa Magno Kavallo jeb Lielā Murzas skulptūras un strūklakas mākslinieciskā un inženiertehniskā risinājuma projekts; 

Treniņa laukuma aprīkošana un pilnveidošana. 

Ļoti aktīvi bija balsotāji. Iespēja balsot par savu projektu – favorītu bija interneta portālā DELFI, LMT abonenti varēja balsot ar īsziņu palīdzību, nobalsot varēja arī saņemot balsošanas veidlapas Bauskas novada domē. Tieši pēdējā balsošanas veidā iedzīvotāji bija visaktīvākie. Kopā tika saņemtas 3015 balsošanas anketas. 

Bauskas novada pašvaldība sirsnīgi sveic projektu konkursa uzvarētājus un novēl, lai projektu īstenošana noritētu raiti un nestu cerēto rezultātu, kā arī pievienojas LMT prezidenta J.Bindes teiktajam: “Šajā konkursā zaudētāju nav. Jūs esat radījuši savu projekta ideju, tā jums jau ir gatava, atliek tikai rast finansējumu savas idejas īstenošanai!”

 

Foto. Ģirts Donerblics

Ieva Šomina 
sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas