Pirmdiena, 30. Janvāris, 2023. Pārsla, Tīna, Valentīna

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Sporta halles pamatos iebetonē vēstījumu nākamajām paaudzēm


Sporta halles pamatos iebetonē vēstījumu nākamajām paaudzēm2017.11.15 Komentāri (0) Sporta halles pamatos iebetonē vēstījumu nākamajām paaudzēm

Valsts svētku nedēļā 15. novembris ir īpašs datums visiem Bauskas novada iedzīvotājiem. Šis datums ir jaunu lietu un notikumu atskaites sākumpunkts, jo pērn 15. novembrī kapsulu ar vēstījumu iebetonēja Bauskas baseina pamatos, un pašlaik būvniecība jau tuvojas noslēgumam, savukārt šogad – kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm iebetonēta Sporta halles pamatos.

Kapsulā ievietots Bauskas novada karogs, pašvaldības informatīvā izdevuma „Bauskas Novada Vēstis” jaunākais numurs, reģionālā laikraksta „Bauskas Dzīve” 14. novembra izdevums, monētu komplekts un vēstījums nākamajām paaudzēm.

Būvprojektā pulcējās un savu roku pie kapsulas iebetonēšanas pielika Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) darbinieki, būvuzņēmēji, Bauskas novada deputāti un administrācijas pārstāvji. Pasākuma laikā būvobjektu iesvētīja priesteris Andrejs Mediņš.

BJSS direktore Biruta Grantiņa uzsver, ka skolai rit 63. darbības gads, bet liela izaugsme notiek pērn un šogad: “Ņemot vērā, ka valstiski tiek domāts par izglītības iestāžu attīstību, izglītības iestādes var būvēt un domāt par jaunatnes sportu. Sporta skolām šī valsts politika ir ļoti svarīga. Šādu iespēju jau izmanto Kuldīgas novads, un Bauska pašlaik var izmantot labāko piemēru, lai šāda būve būtu piemērota astoņu sporta veidu programmu realizācijai un administratīvajām telpām. Tās nav lielas, bet optimāli plānotas, lai var normāli strādāt un vadīt jaunatnes sportu, un gatavot kandidātus Latvijas valsts izlasei.”

“Ne katram direktoram ir dota iespēja celt savu skolu, un es to novērtēju. Paldies visiem, kas man to ir uzticējuši,” savā svinīgajā uzrunā piebilst B. Grantiņa.

Būvnieku pārstāvis, SIA “Selva Būve” valdes priekšsēdētājs Rolands Orlovskis atzīst, ka šis projekts ir gana sarežģīts, jo būve atradīsies kalnā un blakus ūdeņiem. Taču, strādājot kopā ar novada domes pārstāvjiem un uzraugiem, mums ir izveidojusies fantastiska komanda, un mēs tiksim ar visu galā, uzskata R. Orlovskis, piebilstot, ka uzņēmumam ir patiess prieks būvēt šādu objektu, kas atstāj pēdas nākotnē.

“Uz valsts simtgadi mēs griezīsim lentīti un ielaidīsim ēkā pirmos sportistus,” apstiprina R. Orlovskis.  

Bauskas novada domes priekšsēdētājiem Raitis Ābelnieks par projektu atbildīgajiem novēl, lai būvniecība rit raiti: “Darbi ir ļoti, ļoti apjomīgi, un mēs visi zinām, kā šādos objektos iet. Bet kopīgi strādājot, mēs varam sasniegt pašus labākos rezultātus.”

Kā zināms, sporta halles būvniecība nepieciešama, lai nodrošinātu mūsdienu prasībām atbilstošu treniņu un sacensību vietu BJSS un novada izglītības iestāžu audzēkņiem.

BJSS aptver ap 750 izglītojamo basketbola, brīvās cīņas, dambretes, galda tenisa, florbola, futbola, volejbola un vieglatlētikas nodaļās. Bauskas pilsētā ir tikai divas standarta 18 x 36m sporta zāles, un no 1990. gada nav uzcelta neviena sporta būve.

Uzceļot jauno sporta halli, būs iespēja organizēt mācību treniņu darbu vienlaicīgi vairākos sporta veidos uz vietas Bauskā, atslogojot Codes, Griķu un Īslīces pamatskolu un sporta nama “Mēmele” sporta zāles, kas pašlaik tiek izmantotas BJSS vajadzībām.

Sporta halles pārbūves būvprojektu izstrādāja SIA „Projektēšanas Birojs AUSTRUMI”. Atbilstoši būvprojektam sporta halles pārbūves darbus paredzēts veikt vienā būvniecības kārtā, ietverot esošās sporta zāles ēkas demontāžu un izbūvējot daudzfunkcionālu – basketbola, florbola, volejbola – sporta spēļu halli, brīvās cīņas, galda tenisa, prāta spēļu zāles, vieglatlētikas celiņus zem transformējamām tribīnēm un 40 darbiniekiem administratīvās telpas, kas aizņems 64,52 m2 jeb 2,36 % no kopējās jaunbūves platības.

Sporta halles transformējamās tribīnēs paredzētas vietas vienlaicīgi 350 skatītājiem un nodarbību vietas 100 sportistiem. Vides pieejamība paredzēta visā ēkā, ierīkojot liftu. 

Projekta kopējās izmaksas ir 4 104 599,32 EUR. Būvdarbu plānotais izpildes termiņš ir 18 mēneši (neskaitot tehnoloģisko pārtraukumu).

Būvniecību nodrošina SIA “Selva Būve”, būvuzraudzība - SIA ,,Firma L4” un autoruzraudzību SIA “Projektēšanas Birojs AUSTRUMI”.

VAIRĀK FOTOATTĒLU ŠEIT!

Zane Gorškova,
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas