Pirmdiena, 03. Oktobris, 2022. Elza, Ilizana

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Sporta halles būvniecība raisa iedzīvotājos daudz jautājumu


Sporta halles būvniecība raisa iedzīvotājos daudz jautājumu2015.02.20 Komentāri (0) Sporta halles būvniecība raisa iedzīvotājos daudz jautājumu

18.februāra vakarā pašvaldība aicināja iedzīvotājus uz informatīvu sanāksmi, kurā tika runāts par izstrādāto sporta halles tehnisko projektu. Diemžēl atsaucība bija neliela. Lai gan interesi par ēkas būvniecību ar interneta portālu starpniecību pauda daudzi iedzīvotāji uz informatīvo sanāksmi bija ieradies vien ļoti neliels iedzīvotāju skaits. Bez administrācijas pārstāvjiem, bija ieradušies aktīvi sporta dzīves atbalstītāji, daži novada domes deputāti un pāris iedzīvotāji, kuru dzīvesvieta atrodas tuvu būvei. Šī bija lieliska iespēja tikties ar tehniskā projekta izstrādātāju pārstāvi un administrācijas pārstāvjiem, lai uzdotu jautājumus un noformulētu savu individuālo viedokli par sporta halles būvniecības nepieciešamību, kuru būs iespējams paust būvniecības ieceres publiskajā apspriešanā, kuras norise plānota šī gada martā. 

Ar projekta niansēm klātesošos iepazīstināja projektēšanas biroja „Austrumi” vadītājs Ivo Dembovskis. Izveidotajās planšetēs uzskatāmi varēja apskatīt sporta halles tehniskā izpildījuma vizualizāciju. Kā projektētājs, tā deputāti, administrācijas vadība un sporta skolas vadītāja Biruta Grantiņa atbildēja uz daudziem iedzīvotāju jautājumiem gan par izstrādāto tehnisko projektu, gan projekta finansēšanas kārtību, gan par to, kā ēku plānots pilnvērtīgi izmantot.

Viens no pirmajiem jautājumiem, bija neizpratne, kādēļ ēku plānots izbūvēt vairākus stāvus zem zemes, vai tas nesadārdzina projektu un kādas ir kopējās projekta izmaksas. Ivo Dembovskis skaidroja, ka šāds risinājums izmaksas sadārdzinās vien par dažiem procentiem no kopējo izmaksu summa, viņš norādīja, ka galvenās būvniecības izmaksas sastāda tieši ēkas ģeometrija un kubatūra. Sporta skolas direktore informēja klātesošos, ka objekta būvniecības un esošā angāra demontāžas kopējās izmaksas ir 5,4 miljoni euro.

Iedzīvotājus interesēja arī būves nepieciešamības jautājums, ņemot vērā faktus, ka rekonstrukcija nepieciešama arī sporta namam „Mēmele”, aktuāls ir peldbaseina projekts, tāpat nepieciešama arī jauna bibliotēka. Izpilddirektors Jānis Kalinka skaidroja, ka sporta nama rekonstrukcijas plāns nekur nav pazudis, tas joprojām ir aktuāls, bet, lai varētu uzsākt sporta nama rekonstrukciju, ir jādomā, kur novirzīt tur šobrīd sportojošos bērnus un jauniešus, kā arī pieaugušos. Šobrīd akūti trūkst telpu sporta skolas sporta aktivitāšu īstenošanai. Skolēnu treniņi notiek gan Griķu sporta zālē, gan Codē un citās pieejamajās novada sporta zālēs. Pēc treniņiem bērni mājās atgriežas vēlās vakara stundās. Jaunā sporta halle nodrošinātu iespēju treniņus organizēt Bauskā uz vietas.

Peldbaseina būvniecības process ir iesācies. Tika izsludināts Daudzfunkcionālā sporta un atpūtas centra būvniecības iepirkums, kurš šobrīd ir pārtraukts, jo projektētājs precizēja tehniskā projekta detaļas. Šobrīd projektētājs savu darbu ir paveicis, un drīzumā iepirkuma procedūra varētu atkal kļūt aktuāla. Aktīvi norit sarunas ar Finanšu ministriju par peldbaseina būvniecības projekta īstenošanas finansiālo segumu. Bibliotēkas būvniecības projekts ir vienīgais, kura īstenošanai visdrīzāk varētu rasties iespēja piesaistīt Eiropas Savienības fondu līdzekļus. Šobrīd jaunā plānošanas perioda ietvaros nav atvērta vēl neviena atbalsta programma un, redzot cik gausi virzās jautājumi valsts līmenī, ir pārliecība, ka ātrāk par 2015.gada beigām tas arī nenotiks. „Bibliotēkas būvniecības jautājums ir aktuāls,” apliecināja Jānis Kalnika. Domājot par nākotnes būvniecības ieceri, pašvaldība jau šobrīd savā īpašumā likumā noteiktajā kārtībā ir ieguvusi bibliotēkas ēkas būvniecībai nepieciešamos zemes gabalus.

Par piekļuvi savai dzīvesvietai ēkas būvniecības procesa laikā satraucās kāda Bauskas iedzīvotāja, kuras īpašums ir cieši blakus iecerētajai sporta hallei. Dembovska kungs norādīja, ka būvniecības process tiek plānots tā, lai iespējami mazāk tiktu traucēta iedzīvotāju ikdiena. Protams, zināmi sarežģījumi ir gaidāmi, bet nekādā ziņā nebūs tā, ka īpašnieks būvdarbu dēļ nevarēs piekļūt savai dzīvesvietai.

Vairāki iedzīvotāji interesējās par ēkas apjomiem un to, kā ēku plānots noslogot, jo ir skaidrs, ka pēcpusdienās trenēsies skolēni, vakaros pieaugušie, bet kā ēka tiks izmantota dienas laikā? Domes deputāts Aleksandrs Novickis vēlējās noskaidrot vai ir ņemti vērā starpekspertīzes slēdzienā minētie ieteikumi par ēkas lietderīgās platības samazināšanu un racionālu izmantošanu. Izpilddirektors Jānis Kalinka norādīja, ka ēkas apjomi nav samazinājušies, bet ir pārprojektēts telpu izvietojums, funkcionāli ēka kļuvusi daudz plašāk izmantojama. Sporta skolas direktore norādīja, ka sporta skola nākotnē varētu uzsākt darbu arī ar pirmsskolas vecuma bērniem un viņu nodarbības sporta hallē varētu notikt tieši dienas laikā.

Satraukumu raisīja arī piekļūšana sporta hallei. Vai tiešām plānots, ka pa Krasta ielu nākotnē varētu pārvietoties autobusi? Kas notiks ar Lauku ielu būvniecības laikā? Projektētājs skaidroja, ka autobusu satiksme nekādā ziņā nav plānota pa Krasta ielu, tur autostāvieta paredzēta tikai vieglajam transportam. Jānis Kalinka arī informēja klātesošos, ka gan Zemgaļu ielai, gan Lauku ielai jau ir izstrādāti rekonstrukcijas tehniskie projekti, taču ņemot vērā plānotos būvdarbus, rekonstrukcijas darbu īstenošana ir atlikta un Lauku iela, kā arī Zemgaļu ielas posms tiks rekonstruēti pēc būvdarbu beigām.

Sporta entuziasts Jānis Kalējs vaicāja, cik daudz skatītāju vietas ir paredzētas sporta hallē. Projektēšanas biroja vadītājs norādīja, ka izbīdāmajās sēdvietās vieta ir 350 skatītājiem, tribīnēs vēl tik pat un, atkarībā no spēļu specifikas, pārvietojamās sēdvietas iespējams izvietot arī laukuma galos. Kalēja kungs nebija apmierināts ar tik mazu skatītāju sēdvietu skaitu, viņš norādīja – ja vēlamies Bauskā redzēt spēles starp nopietniem sporta klubiem, skatītāju sēdvietu skaits ir nepietiekams.

Mucenieka kungs pauda savu neizpratni, kāpēc pašvaldība plāno būvēt kā baseinu, tā sporta halli. Viņaprāt, peldbaseina būvniecībai būtu jābūt primārai, turklāt baseina izmēri arī ir nepietiekami.

“Mēs esam deviņi tūkstoši iedzīvotāji šeit Bauskā. Katrā reģionālajā centrā ir uzbūvēta kāda olimpiskā būve.  Vai tiešām Bauskā arī ir nepieciešama olimpiskā būve, kur mēs sauksim meistarkomandas, kuras atbrauks varbūt reizi piecos gados? Mums ir jādomā par saviem iedzīvotājiem, par bērniem! Tieši tāpēc mums ir jābūt piezemētākiem ar savām maksimālajām prasībām pēc olimpiska izmēra peldceliņiem un sporta hallēm ar daudzskaitlīgām skatītāju vietām. Teiksim paldies pašvaldībai, ja viņi uzbūvēs šī būves un mēs varēsim iet peldēt arī kaut vai pa šo trīs celiņu baseinu. Priecāsimies par to! Priecāsimies, ja mums Bauskas centrā bērniem, sporta skolai būs uzbūvēta viena normāla, kompleksa sporta būve. Mēs nevaram vienlaicīgi iegūt šī milzīgi lielās būves ar minimālām finansiālām iespējām un to skatītāju piepildījumu, kāds mums ir,” rezumējot dzirdēto, sacīja kāds no iedzīvotājiem. 

Sarunas noslēgumā pašvaldības izpilddirektora vietniece Ineta Ruhocka pateicās visiem, kuri izrādīja interesi un atsaucās pašvaldības aicinājumam apmeklēt informatīvo sanāksmi, kā arī aicināja iedzīvotājus aktīvi piedalīties sporta halles būvniecības ieceres publiskajā apspriešanā.

 

Ieva Šomina,
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas