Ceturtdiena, 08. Decembris, 2022. Gunārs, Gunis, Vladimirs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Spītējot lietum, krāšņi aizrit Bauskas pilsētas svētki “Bauskas smeķis”


Spītējot lietum, krāšņi aizrit Bauskas pilsētas svētki “Bauskas smeķis”2016.08.08 Komentāri (0) Spītējot lietum, krāšņi aizrit Bauskas pilsētas svētki “Bauskas smeķis”

Svētku ieskaņas pasākums 5.augustā notika Saules dārzā pie Plūdoņa pieminekļa, kad Bauskā ar Imanta Kalniņa dziesmu programmu viesojās „Austrasbērni”. Pirmās pilsētas svētku dienas vakarā Bauskas Kultūras centrā bija skatāma latviešu rokmūzikas triloģijas „Savējie sapratīs.” pirmās filmas „Sešdesmitie. Sākums.” pirmizrāde Bauskā, ko papildināja iespēja tikties ar filmas varoņiem – Bauskas pusē dibinātās grupas „Katedrāle” dalībniekiem – Gunāru Šimku un Ingvaru Leiti.

Svētku otrā diena iesākās ar Bauskas novadā ražoto labumu tirdziņu. No plkst. 11.00 Rīgas ielu pie Rātslaukuma piepildīja Bauskas gardumi – vietējo saimnieku, mājražotāju, uzņēmēju un ēdināšanas uzņēmumu gādāti produkti, ēdieni un dzērieni. Rātslaukumā par svētku atmosfēru rūpējās Bauskas jaunie dziedātāji no vokālajām studijām „Pigoriņi”, „Saules zaķi”, „Tirli Bums”, popgrupa „DoReMi” un grupa „Bekars”, kā arī deju grupa „Lēra”.

Koncerta daļā sveikti tika projekta ‘’Foto dienas Bauskā’’ labāko bilžu autori. T/c “Rimi” piepildīja baušķenieku sapņus, dāvājot jaunu telefonu, datoru un citas sen kārotas lietas.

Jaunākajiem svētku dalībniekiem laukumā pie t/c „Rimi” darbojās „Annels” atrakcijas, Pasta ielā darbojās „Priekatrakcijas” un sejiņu apgleznošana, apvienības „Jums” radošās darbnīcas bērniem. Laukumā pie Plūdoņa un Saules ielas krustojuma bija izvietots Valsts policijas stends ar Runci Rūdi un Bebru Bruno - grīdas spēle, atstarotāju darbnīca, krustvārdu mīklas, ieroču izstāde, speciālā ekipējuma piemērīšana, pirkstu nospiedumi.

Svētkos notika arī sacensību „Latvijas spēcīgākā pilsēta” Bauskas posms. Baušķenieki tāpat kā pagājušajā gadā, uzstādīja rekordu un izvirzīja savu pilsētu vadībā svaru stieņa spiešanā guļus.

Kopumā 164 baušķenieki, par 20 vairāk nekā pirms gada, uzcēla 255 440 kilogramus, pārspējot pagājušā gada Bauskas sniegumu, kas bija 226 080 kilogrami. Tagad jāgaida, kādu rezultātu uzstādīs pārējās Latvijas pilsētas.

Bauskas novada domes stāvlaukumā notika strītbola sacensības. Savukārt Rīgas un Kalna ielas krustojumā pie tilta svētku apmeklētājus izglītos Valsts robežsardzes prezentācijas. Baušķeniekus un pilsētas viesus svētkos sveica arī Vācijas kamerorķestris ar koncertu Bauskas pilī un Lībekas vīriešu koris Bauskas Svētā Gara baznīcā.

Svētku vakara skatuves programma sākās plkst.18.00 Rātslaukumā ar apvienības “Jums” raidījuma šovu „5 krēsli un 15 cepumi” kopā ar Bauskas mājražotājiem. Turpinājumā notika gardēžu paraugstunda – kulinārijas šovs „Bauskas smeķis” kopā ar Baibu Sipenieci-Gavari un Bauskas vadošajām kafejnīcām, restorāniem un krogiem, gatavojot 200 kilogramu smagu kūku, ko rotāja Bauskas ģerbonis. Kamēr tapa gardumi, uzstājās mākslinieki - vokālais ansamblis „Eliksīrs” un „Suitu sievas”.

Vakara koncertā uzstājās Laimis Rācenājs un grupa „Neaizmirstulītes”, izpildot latviešu un pasaules estrādes mūzikas šedevrus. Svētku apmeklētājus ar koncertu priecēja arī īsts Latvijas rokenrols grupas “Keksi” izpildījumā, bet nakts balli spēlēja grupas “Coco Orchestra” mūziķi.

Svētku kulminācijā debesis izrotāja salūts. 

FOTOGALERIJA ŠEIT! (Foto: Edgars Namiķis)


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas