Otrdiena, 21. Marts, 2023. Benedikts, Dzelme, Una, Unigunde, Benedikta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Šodien tiešsaistes diskusija iedzīvotājiem par SIA «Eco Baltia vide» atkritumu pārstrādes ražotnes paplašināšanu Bauskā


Šodien tiešsaistes diskusija iedzīvotājiem par SIA «Eco Baltia vide» atkritumu pārstrādes ražotnes paplašināšanu Bauskā2021.12.08 Komentāri (0) Šodien tiešsaistes diskusija iedzīvotājiem par SIA «Eco Baltia vide» atkritumu pārstrādes ražotnes paplašināšanu Bauskā

Bauskas novada domes sēdē 25.novembrī deputāti pieņēma lēmumu rosināt sabiedrības līdzdalību SIA „Eco Baltia vide” B kategorijas piesārņojošās darbības iesnieguma apspriešanā.

Atkritumu šķirošana ir pozitīvs un svarīgs zaļās domāšanas veicināšanas un ekoloģiski draudzīgas vides saglabāšanas elements. Tomēr jāatzīmē, ka uzņēmuma darbība notiek pilsētvidē, tāpēc aicinām iedzīvotājus iesaistīties un izteikt viedokļus.

Ar publiskās apspriešanas paziņojumu interesenti var iepazīties gan pašvaldības mājas lapā www.bauska.lv, gan informatīvajā izdevumā „Bauskas Novada Vēstis” 2.decembra izdevumā.

 

 

Pašvaldība decembra sākumā no Valsts vides dienesta saņēma informāciju par to, ka uzņēmums SIA „Eco Baltia vide” Valsts vides dienestā iesniedzis pieteikumu jau esošās darbības atļaujas nosacījumu pārskatīšanai atkritumu apsaimniekošanai Bauskas novadā, Bauskā Īslīces ielā 5A.  Pašreiz šajā vietā darbojas atkritumu šķirošanas un pārkraušanas stacija, sadzīves atkritumu dalītās savākšanas punkts un notiek nederīgo un nolietoto elektrisko, elektronisko iekārtu apsaimniekošana. Uzņēmējs iecerējis savu darbību paplašināt. Valsts vides dienests aicinājis pašvaldību lemt par sabiedrības līdzdalības nepieciešamību iesnieguma apspriešanā.

 

Domes deputāti, diskutējot atzina, ka sabiedrības iesaistīšana šāda vitāli svarīga lēmuma pieņemšanā ir nepieciešama, jo tā skar gan iedzīvotāju dzīvesvides kvalitāti, gan vides kvalitāti kopumā, kā arī ražotnes tuvumā atrodas daudzdzīvokļu mājas.

 

„Mums noteikti jāzina, ko domā cilvēki, kas dzīvo šīs ražotnes tuvumā. Sabiedriskās apspriešanas rezultātā notiks abpusēja komunikācija, ” atzina deputāts Ingmārs Līdaka.

 

Deputāte Ināra Pētersone uzsvēra, ka šis nav īstermiņa lēmums, tas nav pieņemams steigā un iedzīvotāju viedoklis ir svarīgs.

 

Uzņēmums savu darbību trijos angāros Īslīces ielā 5A veic jau divus gadus. Kā atzina pašvaldības administrācijas Saimnieciskās nodaļas vadītājs Jānis Feldmanis, no ražotnes tuvumā dzīvojošajiem cilvēkiem regulāri tiek saņemtas sūdzības, kuras pašvaldība sadarbībā ar uzņēmēju risina.

 

SIA „Eco Baltia vide” Bauskas filiāles vadītājs Nauris Bertmanis domes sēdē deputātus aicināja pieņemt lēmumu nevirzīt idejas īstenošanu sabiedriskai apspriešanai, kas viņaprāt būtiski aizkavēs plānoto investīciju ieguldījumu, iekārtu iepirkšanu un darbības paplašināšanu.

 

SIA „Vides serviss” valdes loceklis Uģis Saukums domes deputātus informēja, ka pašvaldības kapitālsabiedrībai ir sadarbība ar uzņēmumu, kā rezultātā šķirotie atkritumi nav jāved uz Jelgavu. Gadā uzņēmums ietaupa ap 16 000 EUR, kas tiktu tērēts ceļa izdevumiem. Ieguvēji ir arī zemnieki, kas var nodot ražošanā izmantoto rūpniecisko plēvi.

 

Deputāti kopumā atzina, ka uzņēmēja virzītais darbības paplašinājuma projekts ir sasteigts un pašvaldība nevar dot atļauju darbības paplašināšanai, neuzzinot iedzīvotāju viedokli.

 

Tādējādi iedzīvotāji tiek aicināti piedalīties sabiedriskās apspriešanas neklātienes procesā no 8. līdz 14.decembrim, izsakot savu viedokli par vai pret uzņēmuma SIA „Eco Baltia vide” plānoto darbības paplašināšanu šķiroto atkritumu apstrādes punktā Īslīces ielā 5A Bauskā.

 

Informācija par sabiedrisko apspriešanu:

  • Uzņēmumam par pienākumu uzlikts veikt sabiedrības informēšanu atbilstoši MK noteikumiem.
  • Sabiedrības informēšanas sanāksme notiks attālināti Zoom platformā 2021. gada 8. decembrī plkst. 17:00.
  • Pieejas saite sanāksmei: ŠEIT
  • Sanāksmes laikā tiks sniegta prezentācija par plānotajām izmaiņām Operatora darbībā. Sanāksme tiks ierakstīta un ieraksts (t.sk. prezentācija) būs pieejams līdz 14. decembrim SIA “Eco Baltia vide” tīmekļa vietnē.
  • Jautājumus var sūtīt uz e-pastu zane.rupenheite@ecobaltiavide.lv līdz 14. decembrim.
  • Atbildes uz sabiedriskās apspriešanas laikā uzdotajiem jautājumiem par Operatora darbību tiks sniegtas līdz 15. decembra plkst. 17:00 tās publicējot SIA „Eco Baltia vide” tīmekļa vietnē un atbildot uz saņemtajiem e-pastiem.

 

Ar iesniegumu un tam pievienotajiem dokumentiem iespējams iepazīties:

SIA „Eco Baltia vide” tīmekļa vietnē.
Valsts vides dienesta tīmekļa vietnē: ŠEIT

Rakstiskus priekšlikumus un viedokļus par sabiedriskās apspriešanas sanāksmē izskatītajiem jautājumiem var iesniegt Valsts vides dienesta Zemgales reģionālajai vides pārvaldei līdz 2021. gada 30. decembrim.

 

Andra Matuļenko,
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas