Ceturtdiena, 08. Decembris, 2022. Gunārs, Gunis, Vladimirs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Šodien CSDD kopā ar partneriem Bauskas apkārtnē glābs “tumšos gājējus”


Šodien CSDD kopā ar partneriem Bauskas apkārtnē glābs “tumšos gājējus”2015.11.09 Šodien CSDD kopā ar partneriem Bauskas apkārtnē glābs “tumšos gājējus”

Lai mudinātu Latvijas iedzīvotājus rūpēties par sevi un līdzcilvēkiem, diennakts tumšajā laikā lietojot gaismu atstarojošās vestes vai apģērbu ar atstarojošajiem elementiem, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) kopā ar biedrību “Latvijas Samariešu apvienība” un Valsts policiju kampaņas “Esi gaismas vest-nesis!” ietvaros turpina reģionālos gājēju drošības reidus. 

Bauskas apkārtnē reids notiks pirmdien, 9.novembrī, plkst.16.30 no CSDD nodaļas (adrese: Upmalas iela 2, Bauska). 

Autovadītājs gājēju bez gaismu atstarojošas vestes uz ceļa pamana tikai 25–40 metru attālumā. Ja vadītājs brauc ar ātrumu 90 km/h, šo ceļa posmu viņš veic 1–2 sekundēs, kas ir pārāk mazs laiks, lai reaģētu un nepieciešamības gadījumā nobremzētu un/vai apbrauktu gājēju. Atstarotāja atspīdināto gaismu autovadītājs pamana 140 metru attālumā, ja transportlīdzeklis brauc ar iedegtiem tuvās gaismas lukturiem, bet 400 metru attālumā – ja iedegti tālās gaismas lukturi. Atstarojošās vestes cilvēku padara 5–10 reizes pamanāmāku.

Šogad Latvijā kopumā ceļu satiksmē bojā gājis 41 gājējs. Zemgales reģionā šī gada desmit mēnešos bojā gājuši seši, bet pērn attiecīgā laika posmā – 4 gājēji; savukārt ievainoti – 55, bet pērn – 73 gājēji. Kā liecina CSDD apkopotie dati, oktobrī, novembrī un decembrī bojā iet tikpat daudz cilvēku, cik gada pirmajos deviņos jeb “gaišajos” mēnešos. Tas nozīmē, ka gada tumšajos mēnešos katru trešo dienu uz Latvijas ceļiem iet bojā gājējs un katru dienu tiek savainoti pāris gājēji un/vai velosipēdisti. 

Arī šogad vestes tiek dalītas sadarbībā ar CSDD ilggadējo sadarbības partneri Latvijas Samariešu apvienību, kas palīdz atstarojošo vestu dalīšanā visā Latvijā, kā arī reidu laikā, uz neapgaismotiem ceļiem ārpus apdzīvotām vietām. “Esam domājuši, kā šogad aizsniegt vistālākos Latvijas nostūrus un vestes iedot tieši tiem cilvēkiem, kuriem tās ir visvairāk nepieciešamas un kuri tās nevar iegādāties. Ne visiem mēs varēsim vestes iedot bez maksas. Tādēļ šogad ir gandrīz 800 “vest-niecības” punkti, kuros cilvēki varēs par īpašām kampaņas cenām iegādāties gaismu atstarojošas vestes. Tāpat mēs aicinām uzņēmējus, pašvaldības, mācību iestādes un vecākus – rūpēties par saviem tuvajiem, ieģērbjot viņus gaismu nesošā un drošā apģērbā,” uzsver CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš.

Lai mazinātu negadījumu skaitu un pievērstu sabiedrības uzmanību, CSDD kampaņas “Esi gaismas vest-nesis!” ietvaros plānots bezmaksas izdalīt vismaz 20 tūkstošus vestu visā Latvijā. Atstarojošo vestu saņemšana pieejama arī aptuveni 120 mobilajās “vest-niecībās” – autobusos (“Nordeka”, “Liepājas autobusu parks” un CATA), Latvijas Samariešu apvienībā un reģionos esošajās nevalstiskajās organizācijās. Savukārt iegādāties vestes iespējams 757 “vest-niecību” punktos visā Latvijā – Latvijas Pasta nodaļās, Statoil DUS un veikalos MAXIMA.

Kampaņa “Esi gaismas vest-nesis!” tiek daļēji finansēta no OCTA līdzekļiem.


CSDD Sabiedrisko attiecību daļa 
Tālrunis: 67025730
E-pasts: csdd@csdd.gov.lv
Mājaslapa: www.csdd.lv 
Twitter: @csdd_lv

 


Citas ziņas