Otrdiena, 07. Februāris, 2023. Nelda, Ričards, Rihards, Rišards

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Sociālie darbinieki no Zemgales apmeklēs Liepāju


Sociālie darbinieki no Zemgales apmeklēs Liepāju2015.05.26 Komentāri (0) Sociālie darbinieki no Zemgales apmeklēs Liepāju

Gandrīz pussimts sociālo darbinieku no Zemgales pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām trešdien 27. maijā un ceturtdien 28. maijā apmeklēs kaimiņu reģiona lielāko pilsētu – Liepāju.

Par pieredzes apmaiņas galamērķi Liepāja izraudzīta tālab, ka tieši šinī pilsētā aizvadītajā Eiropas Savienības fondu apguves periodā sociālā darba jomā veiksmīgi ieviesti vairāki apjomīgi projekti, kas vērsti gan uz sociālā dienesta veiktspējas stiprināšanu, gan sociālās infrastruktūras uzlabošanu un jaunu pakalpojumu ieviešanu atbilstīgi iedzīvotāju vajadzībām.

Minēto pieredzes apmaiņas braucienu, kas ietilpst publicitātes kampaņā „Labās prakses piemēri par ES struktūrfondu ieguldījumu sociālās jomas attīstībā Liepājā”, organizē Zemgales Plānošanas reģiona Eiropas Savienības Struktūrfondu informācijas centrs. Brauciena laikā dalībnieki no Aizkraukles, Aknīstes. Auces, Bauskas, Dobeles, Iecavas, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Ozolniekiem, Skrīveriem, Tērvetes, Viesītes, Vecumniekiem un vēl citiem Zemgales attīstības centriem, iepazīsies ar Liepājas pašvaldības Sociālā dienesta ieviestajiem un ES fondu atbalstītajiem projektiem laikā no 2007. līdz 2013. gadam. Dienesta speciālisti ne vien izklāstīs savu pieredzi projektu izstrādē un ieviešanā, bet aicinās savus Zemgales kolēģus arī apskatīt vairākus sociālās infrastruktūras objektus, piemēram, sociālo dzīvojamo māju, Diakonijas centru un vēl citus.

Vizītes turpinājumā plānota tikšanās ar Liepājas Neredzīgo biedrības pārstāvjiem, kuri prezentēs savus ieviestos projektus – „Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu attīstība personām ar redzes traucējumiem Latvijā”, „Cilvēk, nepaliec malā – iesaisties!” un „Universālais dizains”. Tie ir projekti, kuru īstenošana notikusi, lai redzes invalīdi pēc iespējas neatkarīgāk un brīvāk varētu pārvietoties vidē, saņemt nepieciešamo informāciju par izglītības un darba iespējām, par sociālo pakalpojumu pieejamību.

Zemgales ES Struktūrfondu informācijas centra organizētais, šoreiz sociālo darbinieku, pieredzes apmaiņas brauciens uz Liepāju ir kā turpinājums jau agrākajai praksei laiku pa laikam kādai no reģiona interesentu grupām piedāvāt iespēju uz vietas apskatīt labās prakses piemērus ES fondu atbalstīto projektu apguvē, pārliecināties par piešķirto naudas līdzekļu efektīvu izmantošanu un to atdeves ilgtspēju. Šāda Informācijas centra iniciatīva jau atzinīgi novērtēta vairākās reģiona vidusskolās, ļaujot audzēkņiem apmeklēt nozīmīgākos izglītības un zinātnes objektus Lauksaimniecības universitātē, kā arī virknē kultūras izstāžu, kuru darbinieki pavisam nesen varēja iepazīties ar kultūras jomā centrētu projektu ieviešanas piemēriem Jēkabpilī un Rēzeknē.

Juris Kālis
ZPR sabiedrisko attiecību speciālists
Tālrunis 29144960
26.05.2015.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas