Piektdiena, 27. Janvāris, 2023. Ildze, Ilze, Izolde

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Sociālajā dienestā reģistrēts dienas aprūpes centra pakalpojums


Sociālajā dienestā reģistrēts dienas aprūpes centra pakalpojums2019.08.21 Komentāri (0) Sociālajā dienestā reģistrēts dienas aprūpes centra pakalpojums

Bauskas novada pašvaldības iestādes ,,Bauskas novada Sociālais dienests’’ kopš 2019.gada 3. jūlija nodrošina Dienas aprūpes centra (turpmāk- DAC) pakalpojumu. DAC radīts ar mērķi klientiem ar funkcionāla rakstura traucējumiem dot iespēju integrēties sabiedrībā, veicināt viņu sociālās funkcionēšanas spēju attīstību un uzlabošanos, atbilstoši viņu fiziskajām un garīgajām spējām. Pakalpojums tiek nodrošināts Bauskas novadā deklarētām personām, kuras sasniegušas 18 gadu vecumu, neapmeklē speciālās izglītības iestādes, arodmācības vai profesionālās rehabilitācijas centrus, nav nodarbinātas un nav ievietotas sociālās aprūpes institūcijā un neatrodas šo iestāžu pilnā apgādībā, tajā skaitā arī personas ar garīga rakstura traucējumiem, kuriem deinstitucionalizācijas projekta “Atver sirdi Zemgalē” veikts izvērtējums pēc nepieciešamajiem pakalpojumiem un sagatavots individuālais attīstības plāns.

 

Katra diena DAC tiek saplānota. Divas reizes nedēļā notiek māla nodarbības, kurās klienti praktiski gatavo daudz dažādu jauku lietu. Divas reizes nedēļā notiek sportiskas aktivitātes ergoterapeites vadībā. Pārējā laikā notiek dažādas radošās nodarbības, tiek mācītas ēdiena gatavošanas prasmes, telpu uzkopšanas prasmes, apmeklēti kultūras pasākumi, pastaigas svaigā gaisā. Nodarbības tiek plānotas ar mērķi sekmēt klientu savstarpējo komunikāciju, attīstīt radošās un intelektuālās prasmes, kā arī veicināt uztveres spējas, attīstīt gribu un nostiprināt pozitīvas rakstura iezīmes. DAC darbinieki sniedz atbalstu un palīdzību dažādu darbību veikšanā. Ar katru no klientiem tiek strādāts gan grupā, gan individuāli, lai sasniegtu klienta sociālās rehabilitācijas plānā paredzēto. Darbs DAC ir ļoti atbildīgs un darbiniekiem jābūt pietiekami elastīgiem, lai pielāgotos klientu attīstības līmenim, spējām, garastāvokļa svārstībām, jo ikvienam ir nepieciešama individuāla pieeja.

Ir novērots, ka klientiem labprāt patīk pastaigas pa pilsētu, ielām, parkiem, patīk dziedāt, klausīties mūziku, mācīties gatavot pusdienas, iesaistīties radošās aktivitātēs. Gandarījumu sniedz tas, ka klienti uz DAC nāk ar prieku, labā noskaņojumā un mājās dodas saguruši pēc piepildītas dienas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iveta Ozola,
Sociālā darbiniece dienas aprūpes centrā

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas