Piektdiena, 20. Maijs, 2022. Salvis, Selva, Venta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Skrējiens apkārt Latvijai „Gaismas ceļš" vīsies caur Bauskas novadu


Skrējiens apkārt Latvijai „Gaismas ceļš2021.06.17 Komentāri (0) Skrējiens apkārt Latvijai „Gaismas ceļš" vīsies caur Bauskas novadu

Sagaidot 2021.gada vasaras Saulgriežus, apkārt Latvijai pa 1836 ceļu, kas vijas pa Latvijas (pie)robežu, tiks nestas Gaismas lāpas – izgaismojot Latviju, veidojot Gaismas un mīlestības ceļu.

1836 Gaismas ceļa dalībnieki 16.jūnijā startēja Kolkā, bet 19.jūnija agrā rīta stundā ap plkst. 5:50 pieturēs V.Plūdoņa muzejā, lai jau pēc nelielas atelpas turpinātu ceļu.

Ceļā ir devušās divas skrējēju komandas – Ziemeļaustrenis un Dienvidrietenis (strikti ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un prasības!), lai katrs pa savu pusi apmīļotu Latviju, nesot Gaismu un 20.jūnija novakarē tiktos Krāslavā.

Katra komanda nes Gaismas lāpu, veicot ~20km distanci. Pēc šīs distances veikšanas tiek iedegts ugunskurs, un lāpa tiek nodota nākamajai tempa turētāju komandai, kas turpina ceļu. Kopumā Gaismas ceļā dosies 46 vienības pa Ziemeļu pusi un 41 pa Dienvidu pusi, iededzot 87 ugunskurus, izgaismojot Latviju.

Katru Gaismas ceļa komandu sagaidīs Gaismas ceļa vēstnesis, kurš būs sagatavojis ugunskura vietu un pēc tam pieskatīs iedegtu guni, daļiņu no Gaismas paturot katrā no vietām, kamēr Gaismas lāpa turpinu ceļu apkārt Latvijai, savienojot novadus, ciemus un cilvēkus.

Ņemot vērā pašreizējo situāciju, tiek ievēroti epidemioloģiskās drošības pasākumi. Tāpēc stafetes komandas sastāv no 3 cilvēkiem un ceļa laikā tās pavada tehniskais auto. Arī skrējiena laikā iedegtie ugunskuri, tiks rūpīgi uzraudzīti, lai izvairītos no negadījumiem.

Attēlā Latvijas karte ar atzīmētu akcijas

Informācijas avots: Fonds 1836


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas