Ceturtdiena, 30. Marts, 2023. Ilgmārs, Nanija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Skolēniem pieejamas video lekcijas par karjeras izvēli un tās izaugsmi


Skolēniem pieejamas video lekcijas par karjeras izvēli un tās izaugsmi2020.06.02 Komentāri (0) Skolēniem pieejamas video lekcijas par karjeras izvēli un tās izaugsmi

Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Informācijas un karjeras departamenta pārstāvji ir izveidojuši piecas video lekcijas, lai ārkārtējās situācijas apstākļos attālināti sniegtu nepieciešamo atbalstu topošajiem absolventiem, viņu vecākiem, kā arī karjeras konsultantiem un citiem speciālistiem, kuri strādā ar skolēniem un jauniešiem. 

 

 

 

 

 

 

Lekcijas paredzētas dažādām mērķgrupām, ar tām bez maksas var iepazīties ikviens interesents. Izveidotās video lekcijas būs noderīgas jauniešiem profesijas izvēlē un karjeras izaugsmē:

  • "Tavas karjeras izvēles pamatsoļi” – Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas pedagoģes karjeras konsultantes Diānas Šķēles ieteikumi karjeras izvēlei pēc 9. klases beigšanas.
  • “Kā veiksmīgi uzsākt studijas augstskolā” – Latvijas Universitātes karjeras konsultantes, izaugsmes veicinātājas Daces Siliņas vēstījums topošajiem augstskolas studentiem.
  • “Vecāki – bērna karjeras atbalstam” - karjeras konsultantes Intas Lemešonokas padomi vecākiem sava bērna karjeras izvēles veicināšanā.
  • “Kāpēc izvēlēties IT nozari?” – skolēniem stāsta Evija Celma, IT izglītības fonda vadītāja.
  • “Karjera IT nozarē” - Zanes Segrumas, Accenture stratēģiskās vadītājas, pieredze IT jomā un dažādu IT profesiju, tajās nepieciešamo prasmju raksturojums.

Papildus šim VIAA mājaslapā un citos aģentūras interneta resursos pieejami arī citi noderīgi materiāli. VIAA mājaslapas sadaļā Karjeras atbalsta informatīvie materiāli ir atrodamas infografikas un metodiskie materiāli izglītības un karjeras plānošanai, kas palīdzēs apzināties savas intereses un spējas un virzīs uz apzinātu, mērķtiecīgu profesijas izvēli. VIAA mājaslapas Euroguidance sadaļā ir iespējams atrast informāciju par izglītības iespējām ārzemēs.

Vietnē www.profesijupasaule.lv skolēni patstāvīgi var pētīt profesijas un rast dažādas idejas papildu informācijas iegūšanai. Savukārt interneta vietnē NIID.lv, kurā atrodama informācija par Latvijas izglītības iestāžu piedāvātajām izglītības iespējām, ir apkopoti vairāki interaktīvi rīki.

Video lekcijas ir tapušas ar ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” atbalstu, kuru īsteno VIAA.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas