Pirmdiena, 15. Augusts, 2022. Dzelde, Zelda, Zenta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Skolēni un mazpulku dalībnieki konkursā “Bauskas novada patriotiem pa pēdām” pārsteidz ar radošumu


Skolēni un mazpulku dalībnieki konkursā “Bauskas novada patriotiem pa pēdām” pārsteidz ar radošumu2016.11.04 Komentāri (0) Skolēni un mazpulku dalībnieki konkursā “Bauskas novada patriotiem pa pēdām” pārsteidz ar radošumu

Iesākot patriotisko mēnesi, Bauska uz divām dienām kļuvusi par Latvijas patriotisma galvaspilsētu, jo vakar un šodien šeit norisinās pasākums „Latviešu karavīrs laikmetu griežos”.

Pasākums pulcē ap 300 jauniešu vecumā līdz 18 gadiem no dažādām Latvijas jaunatnes organizācijām - Jaunsardzes, biedrības „Latvijas mazpulki”, biedrības „Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija”, kā arī Bauskas novada skolu jaunatne.

Pasākuma ietvaros bija izsludināts konkurss “Bauskas novada patriotiem pa pēdām”, kurā varēja iesniegt ar tēmu saistītus dažādas formas darbus – esejas, stāstus, intervijas, atmiņu apkopojumus, video, ilustrācijas un fotogrāfijas.

Mežgaļu pamatskola iesniedza skolēnu mākslas darbu mapi un rakstisku ieskatu 2007.gada 25.maijā Brunavas pagasta atklātajā piemiņas vietā nacionālajiem partizāniem, kas cīnījās un gāja bojā laikā no 1944. Līdz 1952.gadam.

1.-4.klašu skolēni veikuši pētniecisko darbu un noticis plenērs, kura laikā tapuši skolēnu mākslas darbi, no kuriem  14 zīmējumus un kolāžas Mežgaļu pamatskola iesniedza konkursam:

  • Divus zīmējumus ar nosaukumu “Piemiņas vieta nacionālajiem partizāniem”, šos  darbus veidoja 2.klases skolnieces Elīza Straģe un Signe Kalniņa;
  • Četras kolāžas ar nosaukumu “Pieminot nacionālos partizānus”. Darbus veica 3.klases skolēni Laura Graša, Krista Kristiāna Tene, Ralfs Biernis, Kristīne Anna Pātaga;
  • 4.klases skolēni Renijs Alksnis veidojis zīmējumu ar krāsainiem vaska krītiņiem, nosaukums “Zemessardzei 25”, Dagnis Platais veidojis kolāžu ar nosaukumu “Paņemūnes mežu stāsti” un Rinalds Žebers veidojis ļoti emocionālu kolāžu ar nosaukumu “Nacionālie partizāni Paņemūnes mežos”.
  • Piecus zīmējumus ar nosaukumu “Pieminot Paņemūnes nacionālos partizānus” veidojušas 5.klases skolnieces Evita Roķe, Elizabete Ivanova, kā arī 6.klases skolēni Kristers Šumila,  Luīze Staģe, Regija Slavinska.

Codes pamatskola izsniedza divus pētījuma darbus. Kristera Buka veidoja darbu “Akmens, kurš runā un atklāj Imanta Zeltiņa dzīvesstāstu...”. Tas ir pētījums par leģionāriem, viņu likteņiem, piemiņas zīmēm. Pamatā novadnieka, Latvijas patriota Imanta Zeltiņa dzīvesstāsts. Linda Šteinberga un Dita Dārzniece veidoja darbu “Sibīrieša dzīvesstāsts” par Kārli Bērziņu, kurš pats bija izsūtīts un palīdzējis uzstādīt piemiņas zīmi izsūtītajiem latviešiem Tomskā.

Bauskas sākumskola gatavoja divus konkursa darbus. 6.B klases skolēni Kristers Kalējs, Ralfs Korņenkovs, Robijs Jaunzems veica pētniecisko un radošo darbu “Dižais zemgalietis, Latvijas patriots Krišjānis Berķis”. Jaunie pētnieki savu darbu nosaukuši “Ekspedīcija”, kurā ietvertas ziņas par Krišjāni Berķi, kā arī jauno pētnieku pārdomas “No zemnieka dēla līdz Kara ministram”. Tiek parādīts kā Bauskas novadā tiek godāta Krišjāņa Berķa piemiņa, kā arī ir “neklātienes” intervija ar Krišjāni Berķi, izmantojot Juka Rislaki grāmatu “Kur beidzas varavīksne”. Darbs sākas ar latviešu tautasdziesmas rindām: “Uz ežiņas galvu liku, sargāt savu tēvu zemi.”

Otrs iesniegtais darbs ir 6.c klases skolnieces Lauras Viktorijas Treibahas zīmētais novadnieka, bijušā Latvijas Armijas virsnieka, Bauskas Tautas teātra režisora, Kugrēnu dzimtas patriarha, Latvijas patriota Raimonda Kugrēna portrets. Darba autore ir sniegusi detalizētu portreta aprakstu, jo šinī portretā ar simbolu palīdzību ir attēlojusi R.Kugrēna dzīvesstāstu.

Bauskas jaunsargu vienība sagatavoja divus konkursa darbus. Anda Ārmane un Oskars Spalis veidoja video pētījumu par Alfrēdu Užinu. Bauskā ir  piemineklis "Par Brīvību kritušiem". Tur dus viens no Latvijas Brīvības cīnītājiem Alfrēds Užiņš, kura piemiņai veltīts darbs. Viņš ir Bauskas jaunsargu vienības jaunsardzei Andas Ārmanes vecvecvecmammas vīrs. Video beigu daļā ir redzams arī Andas tētis, kurš pašlaik ir zemessargs un Bauskas novada jaunsargu instruktors.

Otrs konkursā iesniegtais darbs ir Sanitas Andersones pētījums “Andersonu dzimta” par savu dzimtu līdz pārdomām par savu un savas dzimtas nākotni. Sanita Andersone pati dzimusi 11.novembrī un jaunsardzē darbojas jau septīto gadu.

Ozolaines pamatskola sagatavoja patriotisku video interviju konkursam “Bauskas patriotiem pa pēdām- novadnieks Māris Kļaviņš”. Tā autori ir Krists Burkovskis un Māris Goba. Video interviju skatīt šeit:   https://www.youtube.com/watch?v=Ni2q_fj2Gu8 

Bauskas pilsētas pamatskolas skolnieces Aleta Mahnova un Keita Pauloviča veidoja darbu, kas veltīts viņu vecmāmiņai “Skolotājas Guntas Spures dzīvesstāsts”. Darbs stāsta par novadniekiem- stipru ģimeni, sakoptu vidi un labi padarītu darbu.

Daugmales mazpulks “Dzirkstelīte” konkursam iesniedza apjomīgu pētījumu “Bauskas Lāčplēši”, kas stāsta par Bauskas pusē dzimušiem un augušiem karavīriem. Tas apskatāms šeit:  https://failiem.lv/u/6rubbzpp

286. Bārbeles mazpulks sagatavoja projekta darbu “Ievērojami cilvēki Bauskas apriņķī Bārbeles pagastā, kuri saistīti ar armiju”. Pētijumā stāstīts par prof.dr.med. Egonu Dārziņu, pulkvežleitnantu- provizoru Viktoru Stengi, pulkvežleitnantu Hermani Steinātu, pulkvedi Kārli Eduardu Čābli un kapteini Alfrēdu Čābli.

Jēkabpils BJC mazpulks iesniedza pētījuma darbu par Ogres Goda pilsoni, štāba virsseržantu Jāni Kreieri, kurš ir dzimis Bauskā.

Bauskas 2.vidusskola piedalījās talkā pie Krišjāņa Berķa pieminekļa, veidoja plakātu un 10.b klases skolēni rakstīja esejas un pārdomas par patriotismu.

Vecsaules pamatskola konkursam izveidoja patriotisku plakātu, kas veltīts Latvijai.

FOTO: Kadrs no Ozolaines pamatskolas sagatavotās video intervijas ar Māri Kļaviņu. 

Māra Bauvare
Izglītības nodaļas vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas