Otrdiena, 21. Marts, 2023. Benedikts, Dzelme, Una, Unigunde, Benedikta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Skolas vadībai, skolotājiem un vecākiem


Skolas vadībai, skolotājiem un vecākiem2017.04.19 Komentāri (0) Skolas vadībai, skolotājiem un vecākiem

Aicinām 19. aprīlī plkst. 16.00 - 17.30 uz bezmaksas lekciju "Cikla šovs - jauna pieeja sarunai par pubertātes laika pārmaiņām". Šajā lekcijā iepazīstināsim ar Latvijā jaunu, bet Eiropā jau labi zināmu veidu, kā ievadīt meitenes pubertātes norisēs. Esat laipni aicināti piedalīties!

Lekcija notiks Bauskā, sociālā dienesta telpās, Rūpniecības ielā 7

Biedrība „Ģimenes ekoloģijas institūts” nodarbojas ar pieaugušo un jauniešu izglītību. Izglītība ir vērsta uz dabiska un veselīga dzīvesveida popularizēšanu.

2015. gadā mūsu organizācija ieviesa Latvijā vērtīborientētu, dzimumaudzināšanas programmu, kas ietver sevī vienas dienas nodarbību 10 -12 gadus vecām meitenēm „Cikla šovs – mana ķermeņa slepenā koda atklāšana”, kā arī lekciju vecākiem un pedagogiem.

Šo programmu 1999. gadā izveidoja dr. med. Elizabete Raith-Paula (Vācija), tā ir standartizēta un ieviesta vairākās citās valstīs, t.sk., Francijā, Austrijā, Šveicē, Itālijā, Ungārijā, Lielbritānijā, Ķīnā.

Veids, kā šajā nodarbībā “Cikla šovs” tiek runāts ar meitenēm un kā viņas tiek sagatavotas ķermeņa pārmaiņām ir ļoti interesants un saistošs, jo informācija tiek apgūta, aktīvi iesaistoties un izmantojot visas maņas. Šī nodarbība palīdz labāk iepazīt savu ķermeni, to iemīlēt un, ļoti ceram, ka arī rada vēlmi to sargāt. Tāpēc programmas vadmotīvs ir: “Es sargāju tikai to, kas man ir vērtīgs”.

Nodarbībā piedalās 10-15 meitenes. Galvenā mērķgrupa ir piektā un sestā klase (izņēmuma gadījumos ceturtā klase mācību gada beigās). Nodarbības ilgums 5 stundas (astronomiskās) un to vada speciāli apmācītas nodarbību vadītājas.

Pirms šīm nodarbībām vecāki un pedagogi tiek ielūgti uz viņiem paredzētu apm. 1,5 stundu garu lekciju. Pavisam jaunā veidā – uzskatāmi un saprotami – šajā pieaugušo tālākizglītības vakarā - vecāki un arī pedagogi tiek iepazīstināti ar aizraujošajām norisēm savā un pusaudžu ķermenī.

Sīkāka informācija par programmu pieejama šeit vai Facebook lapā.

p.s. Šī programma ir saņēmusi varākas godalgas, t.sk., 2002. gadā saņēma Bavārijas „Veselības veicināšanas un prevencijas” godalgu un 2003. gadā tika prēmēts kā „Best practice – Projekt” Eiropas Savienībā.

Pieteikšanās uz lekciju un sīkāka informācija:
Sanita Behmane Baibakova (e-pasts: sanita.b.baibakova@gmail.com, tālr. 29279516)               


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas