Sestdiena, 01. Oktobris, 2022. Lāsma, Zanda, Zandis

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Skanīgi izskan koncertlekcija „Tembru projekcijas”


Skanīgi izskan koncertlekcija „Tembru projekcijas”2018.10.16 Komentāri (0) Skanīgi izskan koncertlekcija „Tembru projekcijas”

No niedrītes līdz basa flautai - šādu garu ceļu izdevās nostaigāt koncertlekcijas „Tembru projekcijas” klausītājiem Bauskas Mūzikas un mākslas skolā 16.oktobrī. Tā  tapusi ar VKKF atbalstu un Bauskas MMS līdzfinansējumu. Izsmeļošu ieskatu viena no senākajiem pasaules instrumentiem – flautas vēsturē sniedza flautiste un pedagoģe Maija Kļaviņa. Viņas izsmeļošo stāstījumu un daudzveidīgo flautas spēli lieliski papildināja  producentes Māras Siliņas veidotais vizuālais materiāls. Audzēkņi redzēja, kā mainījies flautu izskats, kāds agrākos laikos bija nošu pieraksts, laikmetus raksturojošas gleznu reprodukcijas. Bauskas MMS un Vecumnieku MMS audzēkņi, kā arī pedagogi un citi interesenti varēja aplūkot dažādu laikmetu flautas un dzirdēt atbilstošus skaņdarbus M.Kļaviņas sniegumā, salīdzināt dažādu flautu tembrālo skanējumu un spēles paņēmienus.

 

 

Traversflauta, flauta, pikolo flauta, alta flauta, visbeidzot iespaidīgā basa flauta – tie ir gan pēc izskata, gan skanējuma atšķirīgi instrumenti. Flautas kā instrumenta plašās iespējas raksturoja skaņdarbi, ko spēlēja talantīgā flautiste. Klausītājiem ļoti patika angļu komponista Īana Klārka „Vilcieniņš”, amerikāņu skaņraža Daniela Dorfa „Čivināšana”, kā arī skumjā „Sīrinksa” (K.A.Debisī, franču komponists). Ļoti interesanti bija vērot, kā mūzika papildina animācijas filmu ”Iluminator” - visi kļuva par „soundtreka” tapšanas vērotājiem.

 

Pēc lekcijas gan pedagogi, gan daudzi mazie flautisti izmantoja iespēju vērtīgās flautas aptaustīt savām rokām un pamuzicēt. Paldies Maijai Kļaviņai un Mārai Siliņai par flautas cildinājumu un jaunām zināšanām!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas