Piektdiena, 02. Decembris, 2022. Meta, Sniedze

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Skaistas sejas un mīļdzīvnieki jaunās izstādēs


Skaistas sejas un mīļdzīvnieki jaunās izstādēs2019.04.29 Komentāri (0) Skaistas sejas un mīļdzīvnieki jaunās izstādēs

Bauskas Mūzikas un mākslas skolas (BMMS)  mūzikas nodaļā ( Upmalas ielā 5) 17. aprīlī  tika atvērtas divas BMMS mākslas nodaļas audzēkņu izstādes.

Vienu ekspozīciju - „Skaistās sejas”-  ir veidojuši BMMS skolotājas Olitas Dzelzkalējas audzēkņi mācību priekšmeta „Darbs materiālā” stundās. Izstāde ir   mācību darbu kolekcija, un tapusi vairāku gadu periodā. Skolēnu uzdevums bija izveidot dažādu laikmetu un stilu galvassegas, frizūras, rotas un aksesuārus, tās eksponējot plaknē un papildinot ar telpiskiem elementiem. Pirms tam tika pētīti modes vēstures sējumi, aplūkotas pazīstamu mākslas darbu reprodukcijas, stāstīts par mākslas stiliem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pēc tam sekoja dažādu audumu , mežģīņu, mākslīgo kažokādiņu, eksotisku putnu spalvu  un pielāgotu rotu meklēšana. Renesanses laikmeta tērpos pērles, protams, nav īstas, bet galvenokārt no skolnieču mammu veciem krājumiem atnestas. Izstādes skaistās sejas ir ļoti maigas, romantiskas un sava laikmeta noskaņas atspoguļojušas.

 

Otra izstāde „Mazie brāļi patversmē” ir mācību priekšmeta „Mākslas vēstures pamati” ( skolotāja Aina Ušča)  ārpusstundu projekts, fokusēts uz sociālu tēmu – pamesto mājdzīvnieku aizsardzības problemātiku. Projektu īstenoja BMMS mākslas nodaļas 6. a klases astoņi  brīvprātīgie jaunieši. Viņi divreiz brauca uz Dzīvnieku aizsardzības biedrības „Ķepu ķepā” mītni Ozolnieku novada Salgales pagastā, lai skicētu bezmāju suņus un kaķus. Vairākums vēlējās savas skices pilnveidot un to  darīja galvenokārt brīvajā laikā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plānots, ka BMMS izstāde „Mazie brāļi patversmē” būs ceļojoša. To paredzēts  eksponēt novada skolās un bibliotēkās. Daiga Sējēja, Bauskas novada vizuālās mākslas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja, par šo ideju solīja informēt savus kolēģus.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas