Piektdiena, 03. Februāris, 2023. Aīda, Ida, Vida

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Skaistāko lauku saimniecību vidū


Skaistāko lauku saimniecību vidū - Grantiņu ģimenes “Eriņi” no Dāviņu pagasta2015.10.30 Komentāri (0) Skaistāko lauku saimniecību vidū - Grantiņu ģimenes “Eriņi” no Dāviņu pagasta

Ar svinīgu ceremoniju Valsts prezidenta rezidencē Melngalvju namā jau ceturto gadu pēc kārtas noslēdzies konkurss Skaistākā lauku saimniecība, kurā tika sadalīti 2015. gada skaistāko saimniecību tituli Latvijā.

Bauskas novada Dāviņu pagasta Grantiņu ģimenes saimniecība “Eriņi” tika godināti kā konkursa finālisti.   

«Cilvēks veido vidi, kurā viņš dzīvo, un, kā zināms, vide veido cilvēku. Esmu pārliecināts - jo skaistākā, sakoptākā un patīkamākā vidē veidojas cilvēka personība, jo labāks viņš izaug. Mēs katrs no savas bērnības atceramies tuvinieku lauku sētu, kurā pavadījām kādu no vasarām – šīs atmiņas ir tik spilgtas tieši tāpēc, ka šajā vietā saimnieki darīja visu, lai palīdzētu mums katram tur justies kā mājās. Vēlu, lai katra jūsu saimniecība spēj radīt savu sētu tik skaistu, ka jūsu bērni un bērnu bērni arvien vēlētos ne vien pie jums ciemoties, bet arī turpināt jūsu iesākto,» sacīja Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

«Ik gadu konkurss žūriju un visu Latviju priecē ar skaistām, ražīgām un iedvesmojošām lauku saimniecībām, kas atradušas savu vietu Latvijas kartē. Šī gada finālisti parāda, ka nav nepieciešams piedzimt zemnieku ģimenē vai mantot simtiem hektāru, lai būtu lauksaimnieks. [..],» Harijs Panke, “Food Union” padomes priekšsēdētāja vietnieks.

Konkursu organizē vadošais piena pārstrādes uzņēmums “Food Union” un žurnāls Latvijā “IEVAS Māja”. Konkursa laureātus un finālistus svinīgā ceremonijā sveica tā patrons Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Konkursā varēja piedalīties ikviens Latvijas zemnieku saimniecības īpašnieks, pārvaldnieks vai cita pilnvarota persona, kura veic lauksaimniecisko darbību un kura ir izveidojusi skaistu un sakoptu lauku sētu. Konkursā tika vērtēts gan saimniecības tēls, sākot no ceļa rādītāja un izpļauta grāvja līdz pagalmā lepni paceltam karogam, gan tas, kā saimniekošana sadzīvo ar koptu dārzu.

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas