Sestdiena, 10. Decembris, 2022. Guna, Judīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Simtiem Bauskas novada iedzīvotāji vienojas atbalsta mītiņā Ukrainas tautai


Simtiem Bauskas novada iedzīvotāji vienojas atbalsta mītiņā Ukrainas tautai2022.03.03 Komentāri (0) Simtiem Bauskas novada iedzīvotāji vienojas atbalsta mītiņā Ukrainas tautai

Atsaucoties uz Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) aicinājumu visas Latvijas pašvaldībām trešdien, 2.martā, plkst.18.00 katrai savā teritorijā vienoties vienlaicīgā atbalsta mītiņā, tādējādi paužot atbalstu un solidaritāti Ukrainai, tās cīņā pret Krievijas militāro agresiju un cīņā par valsts neatkarības saglabāšanu, arī Bauskas Rātslaukumā notika mītiņš, kurā pulcējās simtiem cilvēki.

Bauskas Rātslaukumā cilvēki pulcējās Ukrainas karogu krāsās – zilās jakās, dzeltenās cepurītēs, rokās turot lentītes, balonus, plakātus  un ukrainas karogus. Sanākušie nolika svecītes par godu karā kritušajiem ukraiņiem.

Pasākuma fotogalerija: ŠEIT

 

 

Komandējuma dēļ pasākumā klātienē nevarēja piedalīties Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, kura uzrunu klātesošajiem nolasīja pasākuma vadītāja Lilita Lauskiniece.

 

Priekšsēdētāja uzruna:
“Labvakar šajā trauksmainajā laikā! Kopš 24. februāra katru dienu dzīvojam līdzi notikumiem Ukrainā, kur notiek kara darbība. Ir pārkāptas neatkarīgas valsts robežas, humānās un cilvēkam saprotamas mierīgas līdzāspastāvēšanas robežas. Ik diena nes zaudējumus un traģiskus notikumus Ukrainā, reāli apdraudot arī mieru Eiropā un pasaulē kopumā.  Paužot solidaritāti un atbalstu, pasaulē pulcējas miljoniem cilvēku, lai miermīlīgās akcijās izteiktu savu nosodījumu Krievijas rīcībai un atbalstītu Ukrainas iedzīvotājus. Paldies, ka esat raduši brīdi, lai būtu šeit un vienotos domās, iededzot sveci Ukrainas spēkam un varonībai. Esam gatavi palīdzēt Ukrainas iedzīvotājiem, kas dzīvības glābiņa meklējumos devušies bēgļu gaitās. Paldies visiem, kas ar ziedojumiem, patvēruma piedāvājumiem, ukraiņu valodas zināšanām un citos veidos jau ir iesaistījušies atbalsta sniegšanā.

Zila un dzeltena krāsa Ukrainas valsts karogā simbolizē mieru un līdzsvaru šajā valstī – tās ir skaidras debesis un zelta druvas, tā ir valsts ar stipriem un laimīgiem cilvēkiem. Es ticu, ka arī šāds atbalsts un mūsu domu spēks - savas nostājas paušana, vienojoties ar domubiedriem pasaulē, - ir vēstījums un palīdzēs pēc iespējas drīzāk atgūt līdzsvaru Ukrainā, Eiropā un pasaulē,”

 

Klātesošos uzrunāja arī vēsturnieks un Bauskas novada domes deputāts Raitis Ābelnieks, bijušais Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris, atvaļinātais pulkvedis Juris Dalbiņš, Zemessardzes 53. kājnieku bataljona komandieris, pulvežleitnants Kaspars Kokins un biedrības “Laiks Jauniešiem” valdes priekšsēdētajs Gints Jankovskis.

 

Mītiņā tika atskaņota arī Latvijas valsts prezidenta Egila Levita audiouzruna.

 

Atbalsta mītiņā Latvijas un Ukrainas valstu himnas, kā arī citas kompozīcijas izpildīja Mežotnes koris. Pasākumu vadīja Kultūras daba speciāliste Rundāles pagastā Lilita Lauskiniece.

 

Ar atbalsta akcijām iedzīvotāji ir aicināti paust, ka Krievijas uzbrukums Ukrainai ir uzbrukums visai Eiropai, tās vērtībām, tāpēc visiem spēkiem ir jānosargā Ukrainas un visas Eiropas turpmākā neatkarība.

 

Pulcējoties uz mītiņiem Ukrainas atbalstam, Latvijas pašvaldību iedzīvotāji pievienojās tiem daudzajiem tūkstošiem citu valstu iedzīvotāju, kuri pēdējo dienu laikā arī ir vienojušies līdzīgās atbalsta akcijās par neatkarīgu Ukrainu, nosodot Krievijas iebrukumu.

 

Atgādinām, ka Ministru kabinets 24.februāra ārkārtas sēdē  mainīja Covid-19 pulcēšanās ierobežojumus, ārtelpās atļaujot pulcēties līdz 3000 personām, to pamatojot ar nepieciešamību rast iespēju plašākai sabiedrībai nevardarbīgā veidā paust viedokli un nostāju pret notiekošo pasaulē.

 

Artūrs Dulbe,
sabiedrisko attiecību speciālists
Fotogalerijas autors: Mārcis Pļaviņš

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas