Pirmdiena, 23. Maijs, 2022. Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

SIA „BAUSKAS ŪDENSSAIMNIECĪBA” vadības redzējums par pašreizējo situāciju uzņēmumā un plāniem tuvākajā nākotnē


SIA „BAUSKAS ŪDENSSAIMNIECĪBA” vadības redzējums par pašreizējo situāciju uzņēmumā un plāniem tuvākajā nākotnē2015.03.30 Komentāri (0) SIA „BAUSKAS ŪDENSSAIMNIECĪBA” vadības redzējums par pašreizējo situāciju uzņēmumā un plāniem tuvākajā nākotnē

 

 

Pašsaprotami, ka katrs jauns vadītājs izvērtē situāciju uzņēmumā un nosprauž tuvākos mērķus tā attīstībai. To esmu veicis arī es, uzsākot darbu kā valdes loceklis SIA „BAUSKAS ŪDENSSAIMNIECĪBA”.

Pozitīvi vērtējams ir fakts, ka SIA „BAUSKAS ŪDENSSAIMNIECĪBA” realizētais ES „Ūdenssaimniecības attīstības projekts” ir veiksmīgi noslēdzies un nav izraisījis strauju ūdensapgādes  un kanalizācijas tarifu pieaugumu. Uzņēmuma vadība arī šogad neplāno tarifu pārskatīšanu. Uzskatām, ka vislielākā uzmanība ir jāpievērš ūdens zudumu samazināšanai un kanalizācijas notekūdeņu pieplūžu novēršanai, tādā veidā ietaupot uzņēmuma finanšu līdzekļus. Līdz šim brīdim nav valstiski sakārtots jautājums par ūdenspiegādes norēķinu kārtību, kas ir stūrakmens ikvienam ūdensapgādes uzņēmumam. Katra Latvijas pilsēta piemēro savus iekšējos kārtības noteikumus, kas rada neadekvātu situāciju valstī.  Ko varam iesākt šādā situācijā?

pirmais risināmais uzdevums jāmin ūdens uzskaites sakārtošana, lai novērstu nerealizētā (neapmaksātā) ūdens zudumus. Lai to veiktu sākām ar  daudzdzīvokļu māju patērētā ūdens daudzuma uzskaites ieviešanu. Tikai tad, kad spēsim iedzīvotājiem pierādīt kāds katrā daudzdzīvokļu mājā ir nerealizētā ūdens daudzums, varēsim runāt par norēķinu kārtības modeli vai sankcijām pret nemaksātājiem. Ar šī gada 2.martu ir uzsākta daudzdzīvokļu māju ievadskaitītāju rādījumu nolasīšana un skaitītāju uzstādīšana daudzdzīvokļu mājās, kurās to nav bijis līdz šim. Jau pēc viena mēneša mājās, kurās ir uzstādīti ūdensskaitītāji uz mājas ievada, varēsim sākt analizēt nerealizētā ūdens daudzumu un uzsāksim pasākumus, lai situāciju uzlabotu.

Neatliekams uzdevums ir arī  patērētā ūdens daudzuma norma uz vienu iedzīvotāju pārskatīšana. Pašreiz Bauskas pilsētā šī ūdens norma ir atšķirīga - no 2,3 līdz 4,5 m3/iedzīv. mēnesī. Mēs visi zinām, ka „padomju laikā” bija tāda obligātā prasība, kā pieraksts konkrētajā dzīves vietā. Tagad obligātā prasība ir cilvēka deklarēšanās konkrētajā dzīves vietā. Taču, kad iet runa par norēķinu kārtību, Ministru kabineta noteikumi pielieto terminu – dzīvoklī dzīvojošā persona, kuru skaitu juridiski nevar pierādīt. No tā izriet, ka bieži vien dzīvoklī deklarēta ir tikai viena persona, bet faktiski dzīvo nezināms iedzīvotāju skaits, kuriem tiek pielietota patērētā ūdens norma tikai uz vienu civēku, kas rada reālu neapmaksātā ūdens daudzumu. MK noteikumi Nr.1013 nosaka, ka dzīvokļu īpašniekiem līdz 2014.gada 30. jūnijam bija jāpieņem lēmums, vai dzīvojamā mājā ir veicama vienota atsevišķos īpašumos uzstādīto ūdens skaitītāju nomaiņa vai uzstādīšana, taču ne visur tas ir ieviests. Mēs uzskatām, ka viens no veidiem, lai piespiestu dzīvokļu īpašniekus aprīkot savus īpašumus ar ūdens skaitītājiem, ir patērētās ūdens daudzuma normas uz vienu iedzīvotāju paaugstināšana. Nelolojam cerības, ka pēc šīs normas paaugstināšanas mūsu kasē sāks ienākt vairāk naudas, bet ceram, ka tādā veidā ātrāk panāksim to, lai visos īpašumos būtu realizēta ūdens uzskaite.

Lai neizšķiestu uzņēmuma finanses, esam izstrādājuši kalkulāciju ūdens skaitītāju plombēšanai. Skaitītāju plombēšanas izmaksas ir 7,84 – 9,58 euro atkarībā no ūdens skaitītāju skaita dzīvoklī.  Iedzīvotājiem ir jāzina, ka skaitītāju uzstādīšanu privātīpašumā ir tiesīgs veikt jebkurš komersants. SIA„BAUSKAS ŪDENSSAIMNIECĪBA”  nav tiesīga uzņemties monopoltiesības. Taču gadījumos, kad iedzīvotāji paši par saviem līdzekļiem ir uzstādījuši skaitītājus, to plombēšanu ir tiesīgi veikt tikai SIA „BAUSKAS ŪDENSSAIMNIECĪBA” darbinieki par augstāk norādītajām izmaksām ar savām plombēm, sastādot par to aktu. Tāda veida darbība iedzīvotājiem vienmēr būs finansiāli neizdevīgāka, nekā tad, kad skaitītāju uzstādīšanu  un plombēšanu vienlaicīgi veiks SIA „BAUSKAS ŪDENSSAIMNIECĪBA”.  

Pats galvenais, kas ir jāiegaumē iedzīvotājiem, kuru ūdensskaitītājiem ir beidzies derīguma termiņš, - plombas patvaļīgi noņemt ir aizliegts.

Gadījumā, ja ir beidzies ūdens mērītāja verifikācijas termiņš un klients turpina to lietot, PAKALPOJUMA SNIEDZĒJS aprēķina patērētā ūdens daudzumu saskaņā ar apstiprināto ūdens patēriņa normu uz vienu iedzīvotāju, no brīža, kad ir beidzies ūdens mērītāja derīguma termiņš.

VisiJāatzīst, ka nav pilnībā sakārtots jautājums arī par ūdenspiegādes robežu. Ir situācijas, kur līguma pielikumā (robežaktā) kā ūdenspiegādes robeža privātmājām ir norādīts aizbīdnis uz pilsētas ielas. Šāda situācija  ir jānovērš, jo iedzīvotājs ūdensvada avārijas gadījumā uz pilsētas ielas nav tiesīgs veikt rakšanas darbus. Lai turpmāk izvairītos no domstarpībām, lūdzam visus iedzīvotājus, it sevišķi no privātmāju sektora, pārlasīt savus līgumus un robežaktus, un griezties abonentu daļā, lai sakārtotu savstarpējās līgumattiecības.

Plānojam veikt uzņēmuma vides uzlabošanu. Šogad plānojam sakārtot uzņēmuma fasādi, ierīkojot autostāvvietu un ieeju uzņēmumā no ēkas fasādes puses. Tas radīs mūsu klientiem ērtāku piekļuvi abonentu daļai un ļoti ceram, ka arī daudz labāku savstarpējo sadarbību.

Ar šī gada 16. februāri esam ieviesuši klientu aptaujas anketu, kurā mūsu klienti var izteikt savu vērtējumu par mūsu darbu. Pagaidām anketas ir piejamas pie kases lodziņa uzņēmumā, bet drīzumā tās varēs aizpildīt arī Bauskas novada domē. Lūdzam izteikt savu viedokli un ieteikumus par mūsu darbu! Anketas tiks apkopotas un  izvērtētas. Centīsimies ņemt vērā jūsu ieteikumus un pretenzijas. Visdrīzākajā laikā izveidosim arī savu mājas lapu. Būsiet laipni lūgti ciešākai sadarbībai!

 

Paldies par līdzšinējo sadarbību!

 

Valdes loceklis Imants Svētiņš


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas