Sestdiena, 25. Marts, 2023. Marita, Māra, Mārīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Senioru deju kopa “Vēlreiz” svin piecu gadu jubileju


Senioru deju kopa “Vēlreiz” svin piecu gadu jubileju2016.02.20 Komentāri (0) Senioru deju kopa “Vēlreiz” svin piecu gadu jubileju

20.februārī plkst.14.00 uz piecu gadu jubilejas koncertu “Mīlestība pāri visam…” Bauskas Kultūras centrā ielūdz senioru deju kopa “Vēlreiz”. Jubilejas koncerta programmu kolektīvs gatavo jau kopš rudens. Koncertam izvēlētas deviņas no aizvadīto piecu gadu laikā apgūtajām dejām. Bez gaviļniekiem uzstāsies vēl deviņi viesu kolektīvi, tāpēc koncerts solās būt patiesi daudzveidīgs kā ritmā, tā stilā.

Deju kopas dibinātāja un vadītāja Inese Smilškalne stāsta, ka 2011.gadā, kad dibināts “Vēlreiz”, sākotnējā iecere esot bijusi veidot senioru tautas deju kolektīvu. “Tolaik šis deju žanrs Eiropas senioru dejas, ko pārstāv “Vēlreiz”, Latvijā vēl nebija populārs. Un mēs, latviešu tautas deju dejotāji, kas bijām “izauguši” no vidējās paaudzes gadiem, vēlējāmies turpināt dejot senioru kolektīvā, kāda Bauskā uz to brīdi nebija,” atceras I. Smilškalne.  Diemžēl uz aicinājumu dejot atsaukušies vien trīs kungi, bet, dejojot latviešu tautas dejas, kolektīvā jābūt vismaz astoņiem. Savukārt dāmu – dejotgribētāju – pulks bijis pietiekams. Par kompromisu izvēlētas Eiropas dejas, ar kurām pati vadītāja bija iepazinusies, dejojot Rundāles novada senioru deju kopā “Magnolijas”. Tās sevī ietver pasaules tautu folkloras dejas, modes un balles dejas, kā arī dejas sēdus. Senioru dejas ir vienkāršākas par latviešu tautas dejām, turklāt senioru dejās pārī var dejot vīrietis ar sievieti un arī divas dāmas. “Mēs pamēģinājām, un izdevās! “Vēlreiz” dejotājas ir brīnišķīgas!” par deju kopas dalībniecēm saka vadītāja Inese Smilškalne, vienlaikus piebilstot, ka šajā sezonā kolektīvam pievienojies arī viens kungs. 

Piecu gadu laikā deju kopa “Vēlreiz” sevi pieteikusi pārliecinoši – Latvijas senioru deju kolektīvu vidū Bauskas kolektīvs jau kopš tā pirmsākumiem vērtēts kā viens no labākajiem. Šogad saņemts jau trešais uzaicinājums piedalīties Baltu vienības dienā Lietuvā, un tieši pēc Ineses Smilškalnes iniciatīvas Bauskā pirms pieciem gadiem tika noorganizēts pirmais Latvijas Senioru deju festivāls, kas nu jau kļuvis par tradicionālu pasākumu Eiropas un pasaules tautu folkloras deju dejotājiem – senioriem.

Deju kopa “Vēlreiz” aicina uz bezmaksas koncertu “Mīlestība pāri visam…”, un atgādina, ka kolektīva mēģinājumi notiek divas reizes nedēļā – ceturtdienās un svētdienās. Tajos vienmēr laipni gaidīti senioru paaudzes dejotgribētāji, kas vēlas dzīvot aktīvu sabiedrisko dzīvi!

Elīna Māla
Bauskas Kultūras centra
sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas