Sestdiena, 10. Decembris, 2022. Guna, Judīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

"SenBiguļi" pašu rokām rada jaunus tautastērpus


2018.11.05 Komentāri (0) "SenBiguļi" pašu rokām rada jaunus tautastērpus

Bauskas novada pašvaldības projektu konkursā ,,Mēs savam novadam 2018” realizēts projekts ,,Senioru deju kolektīva ,,SenBiguļi” tēls Bauskas novadā”, kuru īstenoja Bauskas kultūras centra Senioru deju kolektīvs (SDK) ,,SenBiguļi” sadarbībā ar Ceraukstes pagasta attīstības biedrību (Biedrība) ,,Rudenāji” ar mērķi pašūt jaunus tērpus un aksesuārus SDK ,,SenBiguļi” dalībniekiem. Tuvojoties Latvijas simtgades dziesmu un deju svētkiem, kolektīvs vēlējās atsvaidzināt savus tautastērpus ar jaunām detaļām un papildināt garderobi ar jauniem skatuves tērpiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No darba brīvajā laikā kolektīva dalībnieki, sadarbībā ar IU ,,Māksla”, meklēja tērpiem audumus un palīgmateriālus, lai tiktu šūdinātas dāmām jaunas tautiskās blūzes un koncertblūzes, ņieburi un koncertu svārki, bet kungiem jauni balti tautiskie krekli, vestes un lakati. Šūšanas darbus vadīja profesionālas šuvējas – kolektīva dalībnieces Ināra Krauze un Gita Rīna. Liela daļa šūšanas darbu tika veikti Vecsaules pamatskolas Ozolaines filiāles telpās, mērīšanas darbi – Bauskas kultūras centra telpās.

 

Pašu rokām šūdināti - vēl jo dārgāki un vērtīgāki. Pirmo reizi jaunās baltās tautiskās blūzes un ķiršsarkanus ņieburus dāmas, bet baltus tautiskos kreklus un tumši violetus lakatiņus kungi ar lepnumu uzvilka, piedaloties Latvijas dziesmu un deju svētku koncertos Daugavas stadionā Rīgā. Vasaras nogalē tika šūdinātas dāmām jaunas koncertblūzes un svārki, bet kungiem jaunas košas vestes. 

 

Redzot mūsu darba rezultātu, kolektīva vadītāja Santa Zemīte bija sajūsmināta: ,,Esmu laimīga, ka manā deju kolektīvā ir tik aktīvas, darbīgas un čaklas dāmas, kuras grib un māk sapucēt kolektīva dalībniekus! Esmu lepna!” Jaunie tērpi kalpos daudzus gadus, SDK ,,SenBiguļi” piedaloties gan vietējos pasākumos, gan pārstāvot novadu, koncertējot ārpus Bauskas novada un Latvijas robežām. SDK ,,SenBiguļi” saka PALDIES Bauskas novada pašvaldībai par atbalstu projektā un finansējuma piešķiršanu, Vecsaules pamatskolai par atļauju darboties Ozolaines skolas telpās, IU ,,Māksla” par palīdzību materiālu sagādē un Biedrībai ,,Rudenāji” par sadarbību projekta īstenošanā.

 

Gunita Vīgupa
Projekta vadītāja,
Biedrības ,,Rudenāji” un
SDK ,,SenBiguļi” dalībniece

 

*Foto no kolektīva arhīva
Dziesmu un deju svētki 2018.
SDK ,,SenBiguļi” jaunos tērpos


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas