Otrdiena, 27. Septembris, 2022. Ādolfs, Ilgonis

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

“Sējas svētki” Ausekļu dzirnavās


“Sējas svētki” Ausekļu dzirnavās2022.05.06 Komentāri (0) “Sējas svētki” Ausekļu dzirnavās

Bauskas novada Bārbeles pagasta Ausekļu dzirnavās 14. maijā no plkst. 11 aicina interesentus uz pavasara darbiem lauku sētā un tehnikas demonstrējumiem.

 

Pēc ilgāka laika perioda ir atgriezušies tradicionālie “Sējas svētki”, kas tiks atzīmēti 12-to gadu. Ar Latvijas valsts karoga pacelšanu mastā un Tvaika dampja svilpi, tiks atklāts svētku pasākums. Svētki ir īpaši ar to, ka pavasarī apstrādātā zeme - iesētie graudi un sēklas, kā arī iestādītie kartupeļi, nesīs augļus, lai “Pļaujas svētkos” varētu rīkot ražas novākšanas talku. Šogad demonstrējuma laukā kopīgi sēsim saulespuķes, kā simbolisku atbalstu Ukrainas tautai.

 

Sējas svētkos kā ierasts Tvaika dampja Ruston Proctor spēks tiks izmantots seno laiku gatera darbināšanā. Dzirnavās ar ūdens spēku tiks malti graudi, gatavotas grūbas un putraimi.

 

Svētku apmeklētāji varēs iepazīt pavasara lauku un Zemgales sētas darbus gan demonstrējumu laukā, gan muzeja plašajā teritorijā. Dažādu amatu meistari no Latvijas un Lietuvas, izmantojot savus un muzeja darbarīkus, ļaus ielūkoties daudzveidīgajos mājsaimniecības un lauksaimniecības darbos.

 

Lielajā putras katlā saimnieces no Ukrainas vārīs un cienās apmeklētājus ar ukraiņu tradicionālo boršču. Ienākumi no zupas tiks ziedoti Ukrainas atbalstam.


14. maijā visas dienas garumā varēs aplūkot lauku sētas darba instrumentus, gan vērot amatniecības darbus, gan arī pašiem piedalīties amatniecības darbu procesā, kā arī būs līdz šim neredzētu amatu demonstrējumi.

 

Svētkus ieskandinās un savu prasmi rādīs: Livenhofas muzikanti no Līvāniem, Neretas KC deju kolektīvs “Sēļi”, muzikants Albīns Baļčūns ar draugiem un Dobeles amatu mājas amatnieces.

 

Aicinām ikvienu seno amatu pratēju, amatnieku un citus interesentus 14.maijā svētku dalībnieku pulkā (pieteikties pa tālr. 29197412 vai www.ausekludzirnavas.lv).

 

SVĒTKU PROGRAMMA

Plkst. 11 – svētku atklāšana.

No plkst. 11.30 – iespēja vērot un izmēģināt savus spēkus dažādos lauku sētas darbos:

 • zemes pirmssējas sagatavošanā ar tehniku un zemkopja darba rīkiem;
 • saulespuķu, labības un zālāju sēšanā ar sētuvi un dažādu veidu sējmašīnām;
 • kartupeļu stādīšanā, kukurūzas sēšanā;
 • dažādu amatu meistaru demonstrējumos;
 • jumta dēlīšu zāģēšanā ar dēlīšu zāģi, jumta skaidu plēšanā;
 • graudu malšanā, grūbu un putraimu gatavošanā ūdens dzirnavās;
 • baļķu zāģēšanā - seno laiku gaterī ar Tvaika dampja spēku;
 • malkas zāģēšanā ar rokas zāģiem un motorzāģiem;
 • koka apstrādē.

AMATNIECĪBAS DARBI: grozu pīšana, baļķu grebšana, metāla kalšana, aušana, dzijas vērpšana, dzijas krāsošana, adīšana, lubiņu plēšana, māla podu veidošana u. c.

MĀJSAIMNIECĪBAS DARBI: Ukraiņu tradicionālā boršča vārīšana, pīrāgu cepšana, pankūku cepšana, sviesta kulšana, veļas mazgāšana, veļas gludināšana, graudu malšana ar rokas un ūdens dzirnavām, malkas zāģēšana ar rokas zāģiem u. c.

 

Izbraukumi zirga mugurā un laivošana Iecavas upē, atrakcijas bērniem un pieaugušajiem.

Amatniecības darbu tirdziņš!

Ieeja svētkos – par maksu!


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


  Citas ziņas