Otrdiena, 27. Septembris, 2022. Ādolfs, Ilgonis

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Saulgriežus Bauskā ielīgos ar kokles skaņām un uguns rituālu


Saulgriežus Bauskā ielīgos ar kokles skaņām un uguns rituālu2016.06.18 Komentāri (0) Saulgriežus Bauskā ielīgos ar kokles skaņām un uguns rituālu

Ielīgojot vasaras saulgriežus, 18.jūnijā plkst.10 Korfa dārzu piepildīs melodija, latviešu tautas deja un jāņuzāļu smarža.

Ielīgošanas pasākums iesāksies ar mūziķes Ingas Karpičas tautasdziesmu dziedāšanas meditāciju "Dziedināšanās ar tautasdziesmu". Kokles mūzikas pavadījumā, Inga izdziedās latviešu tautas dziesmu vārdus un melodijas – spēkam, iedvesmai un uzmundrinājumam. Šīs pasākuma daļas patīkamākai baudīšanai apmeklētājiem noderēs līdzi paņemtas segas sēdēšanai.

Ielīgošanu turpinās mazie baušķenieki – muzikālu priekšnesumu sniegs bērnu vokālais ansamblis “Saules zaķi”, bet latviešu tautas deju izdejos bērnu deju kopas “Mēmelīte” un “Līdumiņš”.

Mūsu senči uzskatīja, ka uguns ir tīrākā, spēcīgākā un vienlaikus noslēpumainākā enerģija, tāpēc viena no saulgriežu tradīcijām, kas saglabājusies līdz mūsdienām, ir uguns rituāls. Tradicionāli katrs rituāla dalībnieks tajā piedalījās ar trejdeviņām jāņuzālēm, un katra no tām bija vākta ar īpašu nodomu un vēlmi. Savāktās jāņuzāles rituāla laikā ziedoja ugunij, sakot: “Lai top!” No šī rituāla cēlies mūsdienu saulgriežu nosaukums “Līgo”, tā kā līvu valodā “Līgo” nozīmē “Lai top!”.

Arī 18.jūnijā pasākuma dalībniekiem būs iespēja piedalīties uguns rituālā kopā ar folkloras kopu “Dreņģeri”, Korfa dārzā ugunij ziedojot jāņuzāles, medu, sēklas, vai pērno saulgriežu rituāla vainagus - pateicībai, dziedināšanai un vēlmēm nākotnei.

Pasākuma norises laikā Korfa dārzā būs iespēja uzvīt savu jāņuzāļu vainagu un iegūt latvju rakstu zīmju hennas zīmējumu.

Informāciju sagatavoja:

Elīna Māla
Bauskas Kultūras centra
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas