Piektdiena, 02. Decembris, 2022. Meta, Sniedze

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Satiksmes ministrs Uldis Augulis izbraukā lauku ceļus un tiekas ar iedzīvotājiem Brunavas pagastā


Satiksmes ministrs Uldis Augulis izbraukā lauku ceļus un tiekas ar iedzīvotājiem Brunavas pagastā2017.10.12 Komentāri (0) Satiksmes ministrs Uldis Augulis izbraukā lauku ceļus un tiekas ar iedzīvotājiem Brunavas pagastā

Bauskā 12.oktobrī notika Zemgales plānošanas reģiona pašvaldību informatīvā sanāksme. Tajā piedalījās novadu vadītāji un atbildīgie speciālisti, kā arī satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Sanāksmes dienaskārtībā bija vairāki aktuāli temati:

  • Saņemtais papildu finansējums autoceļiem un plānotie uzlabojumi vietējās nozīmes autoceļos;
  • Autoceļu tīkla attīstības plānošana 2018.gadā;
  • Mērķdotācijas pašvaldību autoceļiem un to izlietojuma atbilstība;
  • Izmaiņas normatīvajos aktos saistībā ar pašvaldību ceļu uzturēšanu;
  • Autoceļu uzturēšana ziemas sezonā.

Valsts ceļu kopgarums Latvijā ir ap 20 000 kilometru.  No tiem 9000 km ar melno segumu un 11 000 km ar šķembu un grants segumu. Problēma ir tā, ka pēdējos 25 gadus vietējās nozīmes ceļi, ko klāj šķembas un grants, ir atstāti novārtā, atzīst ministrs Uldis Augulis.  

Satiksmes ministrs informēja, ka nākamā gada finansējums valsts autoceļiem būs nepilni 300 miljoni eiro. No tiem 172 miljoni paredzēti no valsts budžeta un 124,1 miljons no Eiropas Savienības fondiem.

Valdībā panākts, ka valsts vietējiem autoceļiem tiks piešķirti papildu 88,4 miljoni, kas ļaus sakārtot ap 1000 kilometriem vietējo autoceļu turpmākajos trīs gados. No tiem 25,6 miljonus plānos investēt vietējos ceļos jau nākamajā gadā.

2018. gadā plānota grants seguma atjaunošana posmā no Bauskas šosejas (A7) līdz Ērgļiem Brunavas pagastā. Autoceļš Grenctāle-Tilti-Tunkūni (V1021) kopā ir 6,8 kilometrus garš. Nākamgad plānota arī grants seguma atjaunošana posmā no Ērgļiem caur Budbergu līdz Lietuvas robežai Brunavas pagastā. Autoceļa Bauska-Brunava-Paņemūne-Lietuvas robeža (V1022) kopgarums ir 13,3 kilometri. Sīkāk par autoceļu atjaunošanu turpmākajos gados Zemgalē ŠEIT!

Izmantojot izdevību, Bauskas novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs satiksmes ministram jautāja par Bauskas apvedceļa būvniecību. Ministrs skaidroja, ka ierobežoto finanšu resursu dēļ to nevar izbūvēt vienlaicīgi ar dzelzceļa “Rail Baltica” būvniecību, iespējams, kādas atbalsta programmas varēs sagaidīt jaunajā Eiropas Savienības plānošanas periodā, kas sāksies 2020.gadā.

Tāpat tika jautāts par tā saucamo “Zemgales jostu” jeb asfaltētu ceļu no Dobeles līdz Aizkrauklei, kas varētu atslogot autoceļu A7. VAS “Latvijas Valsts ceļi” valdes priekšsēdētājs Jānis Lange skaidroja, ka pašlaik tiek vērtēta nepieciešamība izstrādāt pārbūves tehnisko projektu, jo kopā tie ir 40 kilometri, kas varētu izmaksāt ap 30 miljoniem eiro. Līdzīgi kā ar apvedceļu, finanšu resursi būtu jāmeklē jaunajā ES plānošanas periodā, uzskata atbildīgās institūcijas.  

V. Čačs atgādināja satiksmes ministram arī par solījumiem, kas sniegti pirms teritoriālās reformas - asfaltētu ceļu izveide no pagastu centriem līdz novada centram. Ministrs izklāstīja, ka atsevišķa programma šo ceļu posmu pārbūvei netiks izstrādāta, bet jau šis gads pierāda, ka vietējās nozīmes ceļiem tiks pievērsta lielāka uzmanība.

Satiksmes ministrs un VAS “Latvijas Valsts ceļi” apsekoja vietējas nozīmes grants autoceļus Grenctāle-Tilti-Tunkūni un Bauska-Brunava-Paņemūne-Lietuvas robeža, ko nākamgad paredzēts atjaunot. Pavasara šķīdoņa laikā šogad tur bija izveidojusies kritiska situācija - ceļi bija grūti izbraucami un iedzīvotāji aicināja izsludināt pagastā ārkārtas situāciju.

12.oktobrī Brunavas pagasta Ērgļos bija pulcējušies iedzīvotāji, kuri ministram vēlreiz uzsvēra dzīvošanas un strādāšanas apgrūtinājumus Brunavas pagastā, kas rodas slikto ceļu dēļ. Iedzīvotāji kā ministru, tā “Latvijas Valsts ceļi” pārstāvjus lūdza rīkoties nekavējoties, jo pagasta iedzīvotāji nav trešās šķiras cilvēki.

Zane Gorškova,
sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas