Pirmdiena, 03. Oktobris, 2022. Elza, Ilizana

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Satikšanās rudenī – skolotāju- senioru Skolotāju dienā


Satikšanās rudenī – skolotāju- senioru  Skolotāju dienā2019.10.14 Komentāri (0) Satikšanās rudenī – skolotāju- senioru Skolotāju dienā

Saulainajā un rudenīgajā 9.oktobra pēcpusdienā Bauskas Kultūras centrā pulcējās Bauskas novada pedagogi- seniori savā ikgadējā satikšanās reizē, kas veltīta Skolotāju dienai. Svinīgo pēcpusdienu vadījā  skolotāja Vija Cerusa.

Pasākuma ieskaņā apsveikuma vārdus sava novada godātiem pedagogiem teica Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks un Izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare. Domes priekšsēdētājs katram pedagogam dāvāja ziedu ar laba vēlējumu, no izglītības nodaļas darbiniekiem seniori saņēma dāvaniņu.

Pasākuma gaitā pedagogus sveica un priecēja Bauskas sākumskolas skolotājas Anitas Feldmanes vadītā teātra pulciņa Ancīši” dalībnieki ar rudenīgu, atraktīvu, dzīvespriecīgu un nebēdnīgu ludziņu, kas visiem pasākuma dalībniekiem lika smaidīt un priecāties par dzirdēto un redzēto.

Bauskas Valsts ģimnāzijas deju kopas Odziņa”  7. un 8. klašu pusaudži pasākuma dalībniekus pārsteidza ar aizrautīgu, raitu, spriganu un  interesantu dejas soli, paldies un apbrīna par ieguldīto darbu no skolotājiem - senioriem tika izteikta viņu skolotājai Tamārai Ļisovcovai.

Vija Cerusa bija uzaicinājusi ciemos uz Bausku, pie saviem mīļajiem pedagogiem, dziesminieci un dzejnieci Elīnu Līci, pazīstamās dzejnieces Andas Līces meitu. Latviešu literatūrā ir sastopamas dzejnieku dinastijas, taču  dzejnieces Anda un Elīna Līces, māte un meita, kuras savu dzīves un poētisko ceļu sākušas divās atšķirīgās laiktelpās, attiecīgi 20. un 21.gadsimtā, to pašlaik veiksmīgi turpina veidot kopā - 2008.gadā izdodot dzejoļu krājumu Tik tuvu pie…”.

Saka, ka esot grūti jaunajiem dzejniekiem izdot  otro dzejoļu krājumu, Elīnai Līcei dzejoļu krājums „Redzu” iznāca 2018.gadā, pēc desmit gadiem. Pašlaik viņa strādā pie savas nākamās grāmatas, no kuras virkni jauno dzejoļu dzirdēja arī pasākuma dalībnieki.

Elīnas dzejas un mūzikas izjustā mija radīja īpašu noskaņu ikvienā. Dzeja spilgtajā un niansētajā autores izpildījumā aizveda klausītājus pārdomu un izjūtu pasaulē, ko papildināja dažādu tautu melodijas. Izjusti skanēja Andas Līces dzeja Vijas Cerusas lasījumā.

Pasākuma izskaņā pedagogi priecājās par iespēju satikties, parunāties un brīdi pabūt kopā. Labu veselību, mīļie skolotāji, paldies, ka esat mums visiem!

Fotogaleriju skatīt ŠEIT.

 

Māra Bauvare
Bauskas novada administrācijas
Izglītības nodaļas vadītāja

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas